LKL dvikova Kėdainiuose be jokios intrigos: „Žalgiris“ nušlavė sau nuo kelio „Nevėžį“

[[ge:lrytas:lrytas:13572070]]

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. <br> zalgiris.lt nuotr.

Feb 9, 2020, 4:52 PM, atnaujinta Feb 9, 2020, 7:46 PM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vienvaldis lyderis ir sezono favoritas Kauno „Žalgiris“ sekmadienį viešėjo Kėdainiuose, kur žaidė 22-ojo turo rungtynes su vietos „Nevėžiu“ ir sutriuškino aikštės šeimininkus 92:63 (17:13, 32:16, 25:13, 18:21).

Kauniečių sąskaitoje yra 20 pergalių ir 2 pralaimėjimai, o kėdainiečiai laimėjo 6 kartus ir patyrė 16 nesėkmių.

Abiejose anktesnių ratų dvikovose pajėgesni taip pat buvo žalgiriečiai (rugsėjį 83:57, o sausį – 89:84).

Prieš sekmadienio akistatą abi komandos suklupo.

„Žalgiris“ Eurolygos fronte turėjo pripažinti Stambulo „Anadolu Efes“ ekipos pranašumą (91:96), o „Nevėžis“ LKL čempionate pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ (69:85).

Kauniečiams pergalės pamatus ne pirmąjį kartą padėjo tritaškiai. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tritaškius realizavo pavydėtinu tikslumu (10/24, 41 proc.).

Rungtynėse intrigos kvapo neliko jau iki pertraukos. „Žalgiris“ ramiai krovėsi pranašumą, o „Nevėžio“ lyderių pastangos buvo bevaisės.

Marius Kiltinavičius nesitvardė, gavo techninę pražangą, o „Žalgiris“ intrigą palaidojo, nes po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 49:29.

Likusias 20 minučių „Nevėžis“ priešintis nepajėgė ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ persvara jau siekė 34 taškus.

Itin prastas rungtynes sužaidė „Nevėžio“ vidurio puolėjas Viny Okouo. Jis pelnė 1 tašką, išnaudojo pražangų limitą ir surinko -7 naudingumo balus.

Vienu metu kelio skausmus pajutęs Georgios Kalaitzakis vienas tempė savo komandos vežimą. Jis tapo naudingiausiu „Nevėžio“ žaidėju – pelnė 21 tašką ir surinko +24 naudingumo balus.

Kauniečių puolėjas Edgaras Ulanovas per 20 minučių pelnė 15 taškų, sugriebė 7 atšokusius kamuolius ir pasižymėjo +29 naudingumo balais.

„Žalgiriui“ sekmadienį negalėjo padėti K.C.Riversas. Gynėjui nieko rimto nenutiko, tačiau trenerių štabas nusprendė, jog amerikiečiui reikia poilsio.

Ant Kėdainių arenos parketo pirmą kartą išbėgo „Nevėžio“ jaunasis gynėjas Matas Razbadauskas. 17-metis sužaidė 4 minutes ir pelnė 4 taškus.

Rezultatas:

„Nevėžis“ (6/16) – „Žalgiris“ (20/2) – 63:92 (13:17, 16:32, 13:25, 21:18).

„Nevėžis“: Georgios Kalaitzakis 21, Panagiotis Kalaitzakis 14, Grantas Vasiliauskas 7, Julius Kazakauskas ir Matas Jucikas po 6, Matas Razbadauskas 4, Kristupas Žemaitis 2, Ignas Labutis 2, Viny Okouo 1 taškas. Kevinas Chamas (10:30 min.) taškų nesurinko.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15, Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius ir Karolis Lukošiūnas po 10, Paulius Jankūnas ir Jockas Landale'as po 8, Zackas LeDay, Thomas Walkupas ir Nigelas Hayesas po 7, Artūras Milaknis 6, Erikas Venskus ir Martinas Gebenas po 2 taškus.