NBA „Kylančių žvaigždžių“ mačas: L. Dončičiaus metimas iš vidurio aikštės, monstriški dėjimai ir amerikiečių pergalė

Čikagoje prasidėjo NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalis. NBA naujokų ir antramečių „Kylančių žvaigždžių“ rungtynėse žaidėjai buvo pasidalinę į Pasaulio ir JAV rinktines. Pergalę rezultatu 151:131 (30:39, 41:42, 44:24, 36:26) šventė Mileso Bridgeso ir Ziono Williamsono į priekį vedami amerikiečiai.

NBA „Kylančių žvaigždžių“ rungtynes laimėjo amerikiečiai.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Feb 15, 2020, 6:23 AM, atnaujinta Feb 15, 2020, 7:18 AM

Tačiau vieną įspūdingiausių dvikovos epizodų sukūrė Pasaulio rinktinės vienas lyderių slovėnas Luka Dončičius. Europietis antrojo kėlinio pabaigoje pataikė metimą iš vidurio aikštės.

L.Dončičius per 23 minutes iš viso pelnė 16 taškų (2/2 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai) ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Pasaulio rinktinė po dviejų kėlinių pirmavo 81:71, bet po petraukos iniciatyvą perėmė amerikiečiai.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju (MVP) išrinktas M.Bridgesas („Charlotte Hornets“), kuris pelnė 20 taškų (13 jų – vien per trečiąjį kėlinį). Jis pataikė 5 dvitaškius iš 5, 3 tritaškius iš 7 ir 1 baudą iš 2, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose NBA naujokų biržos pirmasis šaukimas Z.Williamsonas iš „New Orleans „Pelicans“ klubo dažnai krepšį drebino galingais dėjimais ir pelnė 14 taškų (7/11 dvitaškiai).

„Kylančių žvaigždžių“ rungtynių dalyviai ir žiūrovai pagerbė buvusio NBA komisaro Davido Sterno (mirė sausio 1 d.) ir legendinio krepšininko Kobės Bryanto (žuvo sraigtasparnio katastrofoje sausio 26 d.) atminimą.

Jautrius žodžius tarė Pau Gasolis ir WNBA atsovė Sue Bird.

„Jų indėlis krepšiniui yra neįkainuojamas. Jeigu ne D.Sternas, mūsų visų čia nebūtų. „Visų žvaigždžių“ savaitgalis juk buvo jo idėja ir kūdikis, – sakė S.Bird.

„Mano vyresnysis brolis Kobe sakydavo: „Visada darykite įsimintinus dalykus“. Jų garbei padarykime šį savaitgalį įsimintiną“, – kalbėjo P.Gasolis.

Pasaulio rinktinei atstovavo 4 kanadiečiai, po vieną Slovėnijos, Vokietijos, Japonijos, Ukrainos, Nigerijos ir Italijos krepšininką.

Rezultatas:

JAV rinktinė - Pasaulio rinktinė – 151:131 (30:39, 41:42, 44:24, 36:26).

JAV rinktinė: Ericas Paschallis 23, Colinas Sextonas 21, Milesas Bridgesas 20, Trae Youngas 18, Kendrickas Nunnas 16, Zionas Williamsas 14, Jarenas Jacksonas 12, Ja Morantas 10, Devonte Grahamas 9, P.J.Washingtonas 8 taškai. Wendelis Carteris Jr. ir Tyleris Herro nežaidė.

Pasaulio rinktinė: R.J.Barrettas (Kanada) 27, Brandonas Clarke’as (Kanada) 22, Luka Dončičius (Slovėnija), Shai Gilgeous-Alexanderis (Kanada) ir Moritzas Wagneris (Vokietija) po 16, Rui Hachimura (Japonija) 14, Nickeilas Alexanderis-Walkeris (Kanada) ir Sviatoslavas Mychailiukas (Ukraina) po 6, Joshas Okogie (Nigerija) 5, Nicolo Melli (Italija) 3 taškai. DeAndre Aytonas (Bahamai) nežaidė.