Eurolygos lietuviai. Visur spėjantis E. Ulanovas, greitai mąstantis M. Gebenas ir prieš jį patį atsisukęs A. Gudaičio aktyvumas

Edgaras Ulanovas buvo rezultatyviausias Kauno „Žalgirio“ krepšininkas ir rezultatyviausias Eurolygos lietuvis, bet pelnyti taškai buvo tik dalis jo indėlio į komandos pergalę. Eurolygos 25-ajame ture taip pat rezultatyviai žaidė Rokas Giedraitis ir Lukas Lekavičius, o blankiausiai rungtyniavo niekaip neįsibėgėjantis Artūras Gudaitis.

"Žalgiris" laimėjo prieš "Baskonia".<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Feb 21, 2020, 1:33 PM

„Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iš Baskų Šalies sostinės parsivežė viską, ko jiems reikėjo. Lietuvos čempionai, įveikę Vitorijos „Baskonia“ komandą 74:60, ne šiaip iškovojo pergalę, bet ir atsirevanšavo didesniu skirtumu, negu spalio mėnesį pirmajame ture tiems patiems varžovams pralaimėjo Kaune.

Vitorijoje vykusias rungtynes, kurias stebėjo 10 tūkstančių sirgalių, sudarė dvi panašios trukmės, bet skirtingo turinio dalys. Iki pertraukos beveik visą laiką pirmavo „Baskonia“. Tačiau pavyzdingai gynęsis „Žalgiris“ trečiojo kėlinio pradžioje persvėrė rezultatą ir privertė varžovus paklusti jo valiai.

„Žalgiris“ šį sezoną iškovojo dešimtąją pergalę ir jau šeštą kartą laimėjo dviženkliu skirtumu. Tuo tarpu varžovai Kauno komandą dviženkliu skirtumu įveikė tik du kartus (tarp jų vieną – po pratęsimo).

Ketvirtadienį Kauno komandos dvyliktuke buvo penki užsieniečiai ir septyni lietuviai. Tačiau treneris Šarūnas Jasikevičius, kaip ir beveik visada, rėmėsi tik dešimčia krepšininkų. Ant suolo ir šįkart liko Karolis Lukošiūnas bei Rokas Jokubaitis.

Lietuvos krepšininkų penketas pelnė daugiau nei pusę komandos taškų – 42 iš 74. Edgaras Ulanovas įmetė 15 taškų, Lukas Lekavičius – 13, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas – po 7, Paulius Jankūnas taškų nepelnė.

Po rungtynių žalgiriečiai sulaukė dar vienos malonios žinios. Kauno komandos atsilikimas nuo aštuntosios vietos sumažėjo iki vieno taško. Ketvirtadienį pralaimėjo abi aštuntąją vietą besidalijusios ekipos Milano „Olimpia“ ir Stambulo „Fenerbahçe“, o jas pasivijo „Chimki“ ir Pirėjo „Olympiakos“. Šios keturios komandos turi po 11 pergalių.

Tryliktąją vietą užimančio „Žalgirio“ sąskaitoje po 25 rungtynių yra 10 pergalių.

Kitą savaitę Lietuvą aplankys buvęs „Žalgirio“ žaidėjas Artūras Gudaitis. Kauno krepšininkai su „Olimpia“ komanda, kuriai atstovauja A.Gudaitis, savo arenoje susitiks penktadienį (vasario 28 d.).

Legionieriai

Abi krepšininkų iš Lietuvos turinčios užsienio komandos ketvirtadienį kovojo su Rusijos klubais. Rokas Giedraitis ir Berlyno ALBA keliavo į Sankt Peterburgą pas trenerį ką tik pakeitusį „Zenit“, Artūras Gudaitis ir Milano „Olimpia“ priėmė Rimo Kurtinaičio treniruojamą „Chimki“.

Rusišką išbandymą išlaikė tik Berlyno krepšininkai, kurie apkartino naujo trenerio Xaviero Pascualio debiutą ir nugalėjo „Zenit“ komandą 83:81. R.Giedraitis prie pergalės prisidėjo 14 taškų. Rezultatyviau tarp nugalėtojų žaidė tik islandas Martinas Hermannssonas (24 taškai).

Kad iš Rusijos išsivežtų pergalę, ALBA užteko gerai žaisti vos vieną kėlinį. Didžiąją rungtynių dalį svečiai rungtyniavo pavieniui ir atsiliko dviženkliu skirtumu. Tačiau ketvirtajame kėlinyje Berlyno komanda susitelkė ir primetė varžovams savo sąlygas.

Dabar ALBA turi 9 pergales ir dalijasi keturioliktąją vietą su „Baskonia“ ir Vilerbano ASVEL.

Tamsaus ruožo niekaip nepabaigianti „Olimpia“ pralaimėjo Chimkų krepšininkams 69:78. A.Gudaitis pelnė 5 taškus.

Milano komanda pirmavo tik kelias trumpas atkarpas, o trečiojo kėlinio pradžioje praleido 15 taškų iš eilės, atsiliko 42:54 ir didelių problemų varžovams nebesukėlė.

„Olimpia“ patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą, o per pastarąsias septynerias rungtynes nugalėjo vos kartą.

Lietuviai

Edgaras Ulanovas. Nepakeičiamas „Žalgirio“ starto penketo puolėjas ėjo ten, kur jo reikėjo labiausiai: pralauždavo varžovų gynybą baudos aikštelėje, mėtė tritaškius, grąžindavo komandai kamuolį po netaiklių kitų žalgiriečių metimų. E.Ulanovas žaidė 34 min., pelnė 15 taškų (3/5 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 0/1 baudos), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, bet padarė 5 klaidas. Jo sezono vidurkiai – 8,1 taško, 3,1 atkovoto kamuolio ir 2,8 išprovokuotos pražangos. E.Ulanovas šį sezoną rezultatyviau žaidė tik per rungtynes su „Valencia“, į kurios krepšį įmetė 16 taškų.

Rokas Giedraitis. ALBA puolėjas pastaruoju metu nelabai užtikrintai atakuoja iš toli, todėl ketvirtadienį stengėsi dažniau veržtis į baudos aikštelę ir vertė varžovus prasižengti. Tiesa, kai likdavo visai laisvas, R.Giedraitis neatsispirdavo pagundai mesti iš trijų taškų zonos, bet jo ranka nebuvo tvirta. Lietuvis per beveik 30 min. pelnė 14 taškų (2/5 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 7/7 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir išprovokavo 4 pražangas. Jo vidurkiai – 13,6 taško, 4 atkovoti kamuoliai ir 2,9 išprovokuotos pražangos.

Martinas Gebenas. Vidurio puolėjas į aikštę buvo įleistas antrojo kėlinio viduryje ir apšilo ne iškart. Tačiau vos apsipratęs, jis nudžiugino greitai priimamais sprendimais, kurie padėjo vos per 10 min. pelnyti 7 taškus (3/4 dvitaškių, 1/1 baudos) ir atkovoti 4 kamuolius. M.Gebeno vidurkiai – 4,1 taško ir 2,1 atkovoto kamuolio.

Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ gynėjas, kaip visada, labai daug judėjo, bet iki pertraukos judėjo neproduktyviai. Tačiau po pertraukos L.Lekavičius tapo pagrindiniu pirmojo komandos spurto kūrėju ir vien per trečiąjį kėlinį pelnė 7 taškus. Iš viso jis žaidė 23 min., pelnė 13 taškų (4/7 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/2 baudų) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. L.Lekavičiaus vidurkiai – 11 taškų ir 2,8 rezultatyvaus perdavimo.

Paulius Jankūnas. Puolėjas pradėjo rungtynes starto penkete ir privertė nejaukiai jaustis T.Šengeliją, kuris jau pirmojo kėlinio viduryje gavo antrąją pražangą. Po pertraukos jaunesnis varžovas pranoko „Žalgirio“ veteraną greičiu, bet vos tik P.Jankūnas pradėjo pralaimėti mikrodvikovas, treneris Š.Jasikevičius pasodino jį ant suolo. P.Jankūnas žaidė 17 min., taškų nepelnė (0/3 dvitaškių), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir pats prasižengė 4 kartus. P.Jankūno vidurkiai – 2,8 taško ir 2,8 atkovoto kamuolio. Jis jau aštuntas rungtynes baigė nepelnęs nė taško.

Artūras Milaknis. Starto penkete rungtynes pradėjęs gynėjas 2-ąją min. pataikė pirmą tolimą metimą, bet paskui nebuvo nei labai aktyvus, nei labai taiklus. Jis žaidė 14,5 min. ir pelnė 7 taškus (1/1 dvitaškio, 1/4 tritaškių, 2/2 baudų). A.Milaknio vidurkis – 7,6 taško.

Artūras Gudaitis. Per Italijos taurės turnyrą į dvyliktuką nepatekęs A.Gudaitis labai norėjo įrodyti, kad gali būti naudingas, ir vos įleistas į aikštę (pirmojo kėlinio pabaigoje) labai aktyviai ėmėsi darbo, bet pats tapo savo agresyvumo auka – vos per 3 min. gavo dvi pražangas. Po pertraukos jis žaidė atsargiau, bet ir pasyviau. Iš viso „Olimpia“ vidurio puolėjas aikštėje praleido 13 min., pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, 4 kartus suklydo ir išprovokavo 3 pražangas. Jo vidurkiai – 7,3 taško, 4,4 atkovoto kamuolio ir 3,6 išprovokuotos pražangos.