Neįtikėtiname trijų pratęsimų Baltijos lygos pusfinalio trileryje „Aistės“ nukovė „Kibirkštį“

Baltijos moterrų krepšinio lygos finalo ketverte šeštadienį vyko fantastiška Kauno „Aisčių-LSMU“ ir Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandų akistata. Roko Kondratavičiaus vadovaujamos kaunietės Rygoje vykusiame pusfinalyje 84:82 (16:21, 17:10, 16:11, 12:19, 9:9, 4:4, 10:8) po neįtikėtinos kovos palaužė vilnietes ir žengė į turnyro finalą, kuriame susikaus su Rygos TTT.

Kauno Aistės-LSU“ įveikė Vilniaus „Kibirkštį-MRU“ po trijų pratęsimų.<br> BBL nuotr.

moterulyga.lt

Feb 29, 2020, 11:23 PM, atnaujinta Mar 1, 2020, 12:32 PM

Pasakišką „Aisčių-LSMU“ pergalę tolimu metimu likus minutei išplėšė Santa Baltkojienė, per 48 sužaistas minutes iš viso surinkusi 17 taškų (5/15 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 1/5 baudos), atkovojusi kamuolius, atlikusi 7 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydusi.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Gabrielei Šulskei pataikius baudas, likus rungtyniauti 26 sekundes vilnietės pirmavo (61:58).

Po minutės pertraukėlės pražangą išprovokavusi Rasa Knyzaitė realizavo tik antrąjį baudų metimą, kitoje atakoje G.Šulskė prametė dvitaškį, S.Baltkojienė prasiveržimą baigė dviem taškais su pražanga ir turėjo šansą išplėšti „Aisčių-LSMU“ pergalę dar per pagrindinį laiką.

Visgi gynėjos bauda tikslo nepasiekė ir komandos persikėlė į pirmąjį pratęsimą.

Jo pabaigoje, likus žaisti 4 sekundes, Karolina Kazočiūnaitė smeigė tritaškį ir „Aistės-LSMU“ turėjo dviejų taškų persvarą (70:68). Tuomet vilnietes išgelbėjo Kristė Druskytė, realizavusi dvitaškį ir išlyginusi rezultatą (70:70).

Antrajame pratęsime Gitauto Kievino treniruojamas Vilniaus klubas po Daugilės Šarauskaitės metimo buvo pabėgęs triim taškais (73:70), tačiau tada per likusias beveik tris minutes „Kibirkšties-MRU“ atstovės iš žaidimo nepelnė nė taško.

Keturis taškus iš eilės surinkusios kaunietės spurtavo ir persvėrė rezultatą (74:73).

Pražangą išprovokavusi Klaudija Serkevičiūtė pataikė pirmąją baudą, antroji skriejo pro šalį ir rezultatas vėl tapo lygus (74:74). L

emiamą kauniečių ataką Eglė Zabotkaitė sustabdė bloku ir komandoms teko žaisti dar vieną penkių minučių atkarpą.

Ją K.Kazočiūnaitė pradėjo tritaškiu, Kristina Masionytė pelnė du taškus ir „Aisčių-LSMU“ pranašumas išaugo iki penkių taškų (81:76).

K.Serkevičiūtė kitoje atakoje įmetė dvitaškį, K.Kazočiūnaitės metimą blokavusi D.Šarauskaitė perėmė kamuolį ir pasileido į greitą ataką, kurią baigė dviem taškais su penktąja K.Kazočiūnaitės pražanga.

Su tokiu teisėjų sprendimu nesutikęs R.Kondratavičius buvo nubaustas technine pražanga, po kurios K.Druskytė realizavo baudą ir sugrąžino lygybę (81:81).

„Kibirkšties-MRU“ kapitonė paskui įmetė vieną baudą iš dviejų ir timptelėjo komandą į priekį (82:81), bet galiausiai pergalę kaunietėms išplėšė S.Baltkojienės tritaškis (84:82).

Netgi 52 minutes žaidusi K.Kazočiūnaitė įmetė 24 taškus (3/8 dvitaškiai, 5/13 tritaškiai, 3/4 baudos), sugriebė 16 kamuolių, išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko +31 naudingumo balą.

„Kibirkšties-MRU“ komanda atkovojo net 73 kamuolius, o „Aistės-LSMU“ – 56.

48 minutes rungtyniavusios D.Šarauskaitės sąskaitoje – 20 taškų (9/16 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/7 baudos), atkovojo 19 kamuolių ir +31 naudingumo balas.

K.Druskytė įmetė 14 taškų (3/11 metimų, 7/9 baudos) ir sugriebė 17 kamuolių.

G.Šulskė rungtynes baigė su 12 atkovotų kamuolių ir 19 taškų (4/12 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 8/9 baudos).

TTT pirmajame pusfinalyje 108:39 (21:13, 28:13, 33:2, 26:11) pranoko Liepojos „Liepaja/LSSS“.

Finalas tarp Rygos ir Kauno komandų sekmadienį prasidės nuo 18.50 val.

Kova dėl bronzos tarp „Kibirkšties-MRU“ ir „Liepaja-LSSS“ ekipso prasidės 16 val.

„Kibirkštis-MRU“: Daugilė Šarauskaitė 20 (19 atk. kam.), Gabrielė Šulskė 19 (12 atk. kam.), Kristė Druskytė 14 (17 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė 9, Justina Miknaitė ir Eglė Zabotkaitė po 6, Klaudija Serkevičiūtė 5, Livija Sakevičiūtė 3 taškai. Saulė Mikelionytė (13:16 min.) taškų nesurinko.

„Aistės-LSMU“: Karolina Kazočiūnaitė 24 (16 atk. kam.), Santa Baltkojienė 17 (7 atk. kam., 7 rez. perdav.), Rasa Knyzaitė 15, Gabija Šegždaitė 12, Kristina Masionytė 9, Goda Kuzminskytė 4, Ieva Bagdanavičienė 3 taškai. Martyna Petrėnaitė (17:18) taškų nesurinko.