„Šiauliai“ nepaliko vilčių svečiams iš Kėdainių

„Šiauliai“ dėjo stiprų žingsnį „Betsafe–LKL“ atkrintamųjų lenktynėse. Saulės miesto krepšininkai namuose 91:75 (23:18, 20:17, 22:18, 26:22) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“.

G.Šiupario nuotr.

Mar 1, 2020, 4:50 PM, atnaujinta Mar 1, 2020, 7:57 PM

„Šiauliai“ su 7 pergalėmis ir 16 pralaimėjimų dalinasi 7-8 vietas su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Tuo tarpu Kėdainių klubas tenkinasi 9-10 vietomis su Alytaus „Sintek–Dzūkija“. Abi pastarosios ekipos turi po 6 laimėjimus ir 17 nesėkmių.

Šiose rungtynėse debiutavo Kėdainių „Nevėžio“ ir „Šiaulių“ naujokai – Michaelas Gbinije ir Demetriusas Dysonas.

Pastarajam debiutas buvo solidus. Amerikietis žaidė 25 minutes, pelnė 11 taškų ir surinko 13 naudingumo balų.

M. Gbinije nebuvo toks efektyvus (10 tšk., 3 naud. bal., 6 kld.)

Naujokai nenustelbė nominalių komandų lyderių. „Šiaulių“ gretose naudingai žaidė Antanas Udras. Komandos kapitonas pelnė 22 taškų, atliko  rezultatyvius perdavimus bei surinko X naudingumo balų.

Keistą statistikos eilutę užfiksavo naudingiausias rungtynių žaidėjas, šiauliečių gynėjas Kevinas Hardy. Amerikietis pelnė 2 taškus, tačiau atliko net 16 rezultatyvių perdavimų bei perėmė 5 kamuolius. Pagal rezultatyvius perdavimus gynėjas yra naujas šio sezono rekordininkas.

Iš viso „Šiauliai“ atliko net 34 rezultatyvius perdavimus. Tai yra naujas šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordas. Anksčiau jis priklausė Kauno „Žalgiriui“ (32 rez. perd.).

Nevėžis“ guodėsi solidžiu Armino Urbučio žaidimu. Veteranas pelnė 13 taškų ir surinko 25 naudingumo balus.

„Šiaulių“ ekipa nuo rungtynių pradžios įjungė aukščiausią pavarą. Pranašumas jau pirmojo kėlinio pabaigoje kėsinosi tapti dviženkliu. „Nevėžiui“ sunkiai sekėsi gaudyti Aurimą Urboną, kuris įsūdė du tritaškius.

Be to, startiniame penketuke pasirodė abiejų komandų naujokai – šiauliečių Demetriusas Dysonas bei kėdainiškių Michaelas Gbinije. Pirmasis jų pasirodymas aikštėje kiek prisvilo – po pirmojo kėlinio D. Dysonas turėjo -1 naudingumo balą, o M. Gbinije – -2.

Toliau situaciją aikštėje kontroliavę „Šiaulių“ krepšininkai parodė netikėtą pranašumą. Itin dažnai greitose atakose taškus rinkę šeimininkai žaidimo organizavimą dažnai perduodavo Kevinui Hardy ar net Antanui Udrui. Jie iki pertraukos atitinkamai atliko 7 ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, broko po rinktinių pertraukos netrūko abiejų komandų gretose. Iki pertraukos „Šiauliai“ 8 kartus pametė kamuolį, o besivejantis „Nevėžis“ suklydo net 12 kartų.

Po pertraukos „Šiauliai“ suaktyvino gynybą, o puolime vis rasdavo kelius po varžovų krepšiu. Ten neefektyviai patruliavo „Nevėžio“ aukštaūgis Viny Okouo.

Namų ekipos pranašumas trečiajame kėlinyje šoktelėjo iki 14 taškų. Solidžiai skirtumą laikę šeimininkai be didesnių problemų triumfavo.

„Šiauliai“ sekmadienį puikiai atakavo iš dviejų taškų distancijos (73 proc.). Jų oponentams tai daryti sekėsi kur kas sunkiau (57 proc.) .

Abi ekipos finišavo su dar didesniu klaidų kraičiu. „Šiauliai“ jų padarė 19, o „Nevėžis“ suklydo 23 kartus.

„Šiaulių“ gretose nerungtyniavo Mantvydas Žukauskas ir Aistis Pilauskas.