Eurolygos lietuviai. E. Ulanovo nuosprendis ir R. Giedraičio liga

Eurolygos 27-ajame ture žaidė tik šeši Lietuvos krepšininkai, o vienas iš jų aikštėje praleido vos dvi sekundes. Daugiausiai nuveikė Edgaras Ulanovas, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis, puikiai žinoję, ką daryti, kad Kauno „Žalgiris“ iškovotų dar vieną pergalę.

"Žalgiris" namuose įveikė "Chimki".<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

2020-03-05 09:18

„Žalgiris“

„Žalgiris“ užtikrintai įrodė, kad yra aukštesnio lygio komanda negu „Chimki“. Nuo pirmosios atakos visą laiką pirmavę Lietuvos čempionai savo arenoje nugalėjo Rusijos vicečempionus 96:85 ir atsirevanšavo už pirmajame rate 9 taškų skirtumu patirtą nesėkmę.

Kauniečiai jau pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklę persvarą, o antrojo kėlinio viduryje padidino skirtumą iki 20 taškų. Nors po pertraukos svečiai bandė vytis ir keliskart mažino skirtumą iki vienženklio, Kauno krepšininkai išsklaidė varžovų iliuziją, kad jie gali nuliūdinti 13,5 tūkstančio į „Žalgirio“ areną atėjusių sirgalių.

Kauno komanda Eurolygos turnyre Chimkų klubą nugalėjo po devynerių metų pertraukos ir nutraukė aštuonių pralaimėjimų virtinę tarpusavio dvikovose.

Be traumuoto Mariaus Grigonio žaidžiančios Kauno komandos dvyliktuke permainų nebuvo. Į paraišką pateko penki užjūrio krepšininkai ir septyni lietuviai. Lietuvos krepšininkai surinko 40 taškų: Lukas Lekavičius – 14, Artūras Milaknis – 12, Edgaras Ulanovas – 10, Paulius Jankūnas – 4. Martinas Gebenas aikštėje buvo tik 2 sekundes, o Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas nežaidė.

Chimkų komandoje buvo registruoti keturi rusai, bet žaidė tik Aleksejus Švedas (24 taškai).

Lėtai, bet užtikrintai aukštyn kopiantis „Žalgiris“ jau pasiekė geidžiamą aštuntąją lentelės eilutę. Kauno komanda per 27 rungtynes iškovojo 12 pergalių ir dalijasi aštuntąją vietą su antradienį įveiktu „Chimki“, „Valencia“ ir Pirėjo „Olympiakos“. Tiesa, labai nedaug atsilieka dar keturios komandos: Milano „Olimpia“, Vitorijos „Baskonia“ (po 11 pergalių), Vilerbano ASVEL ir Belgrado „Crvena Zvezda“ (po 10).

Kita vertus, „Žalgiris“ labai nedaug atsilieka nuo Stambulo „Fenerbahçe“ (13) ir antradienį trečią kartą iš eilės pralaimėjusio Atėnų „Panathinaikos“ (14).

Kauniečiams bei kitoms dėl kelialapių į atkrintamąsias varžybas jau nepasiekiamos arba beveik nepasiekiamos tik penkios lyderės: Stambulo „Anadolu Efes“ (23), Madrido „Real“, „Barcelona“ (po 21), Tel Avivo „Maccabi“ (19) ir Maskvos CSKA (18).

„Žalgiris“ kitas rungtynes žais ketvirtadienį išvykoje su absoliučiu turnyro autsaideriu Sankt Peterburgo „Zenit“, kurio sąskaitoje yra vos 7 pergalės. Šešių pralaimėjimų seriją tęsiantis „Zenit“ antradienį išvykoje nusileido kitam Rusijos klubui CSKA 78:86 (A.Hollinsas 28, T.Abromaitis 13, D.Chvostovas ir C.Iversonas po 8).

Legionieriai

Šiame ture nežaidė Berlyno ALBA puolėjas Rokas Giedraitis. Jis dėl ligos praleido rungtynes su Ispanijos lygos lydere „Barcelona“. Berlyno komanda trečiadienį apskritai registravo vos vienuolika krepšininkų, bet savo aikštėje lygiai kovojo su galingais varžovais ir pralaimėjo tik 80:84.

Nors ALBA jau pirmajame kėlinyje atsiliko 9 taškų skirtumu, sugebėjo atsitiesti ir trečiojo kėlinio pradžioje įgijo 11 taškų persvarą. Vis dėlto „Barcelona“ pavijo šeimininkus ir visą ketvirtąjį kėlinį aikštėje vyko lygi kova. Svečiai iš Katalonijos savo pranašumą įrodė tik paskutinėse atakose.

Berlyno komanda turi 9 pergales ir užima 16-ąją vietą. Prasčiau žaidžia tik Miuncheno „Bayern“ (8 pergalės) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (7).

Artūras Gudaitis ir Milano „Olimpia“ kovojo su kitu Ispanijos krepšinio milžinu Madrido „Real“. Milano krepšininkai irgi žaidė namie, bet taip pat pripažino nežymų varžovų pranašumą 73:78. A.Gudaitis pelnė 9 taškus.

Milano komanda didelę rungtynių dalį pirmavo, o antrajame kėlinyje buvo įgijusi net 17 taškų persvarą. Svečiai iš Madrido pirmą kartą į priekį išsiveržė tik ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai pelnė 16 taškų be atsako (spurtą pradėjo dar trečiojo kėlinio pabaigoje) ir persvėrė rezultatą 61:55. „Olimpia“ spardėsi iki pat finalo sirenos, tačiau „Real“ žaidė tiksliau ir iniciatyvos nebeatidavė, o Milano ekipa patyrė penktąjį iš eilės pralaimėjimą.

Šios rungtynės koronaviruso sukeltos epidemijos apimtoje Lombardijos sostinėje vyko be žiūrovų.

Lietuviai

Edgaras Ulanovas. E.Ulanovas pirmoje atakoje tolimu metimu pelnė pirmuosius rungtynių taškus ir buvo vienas svarbiausių „Žalgirio“ puolimo asmenų. Jis ir įmesdavo pats, ir rasdavo geriausius atakų tęsinius, o jo dėjimas ketvirtojo kėlinio pabaigoje paskelbė varžovams galutinį nuosprendį. Prasčiau sekėsi kitoje aikštės pusėje, kur J.Timma trečiajame kėlinyje ne sykį pergudravo kauniečių puolėją.

E.Ulanovas žaidė 33 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškių, 2/4 tritaškių), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir išprovokavo 3 pražangas. Puolėjas penktose iš eilės rungtynėse įmetė 10 ar daugiau taškų ir antrose iš eilės rungtynėse pakartojo asmeninį sezono rezultatyvių perdavimų rekordą. Jo vidurkiai – 8,4 taško, 3,2 atkovoto kamuolio, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 2,9 išprovokuotos pražangos.

Lukas Lekavičius. L.Lekavičius gerokai paerzino varžovus kibia gynyba ir bent porą kartų privertė juos prarasti kamuolį vos ne lygioje vietoje. Puldamas Kauno komandos varikliukas ne sykį pasinaudojo tuo, kad kai kurie varžovai apie gynybą neturi žalio supratimo ir vėl išjudino „Žalgirio“ puolimą, kai jis buvo įstrigęs trečiajame kėlinyje. L.Lekavičius žaidė 17,5 min., pelnė 14 taškų (6/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 5 pražangas. Jo vidurkiai – 10,8 taško, 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir 2,8 išprovokuotos pražangos.

Artūras Gudaitis. „Olimpia“ vidurio puolėjas neblogai judėjo abiejose aikštės pusėse. Jis sėkmingai užsiimdavo padėtį po varžovų krepšiu, dengė vos ne visą savo baudos aikštelę ir sykį netgi blokavo aukščiausio Eurolygos žaidėjo V.Tavareso metimą. A.Gudaitis per 19 min. pelnė 9 taškus (4/7 dvitaškių, 1/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą (po beveik dviejų mėnesių pertraukos). Jo vidurkiai – 7,4 taško, 4,4 atkovoto kamuolio ir 3,7 išprovokuotos pražangos.

Artūras Milaknis. A.Milaknis antroje „Žalgirio“ atakoje pataikė tritaškį ir buvo komandos puolimo lyderis pirmajame kėlinyje, per kurį įmetė 6 taškus. Kituose kėliniuose gynėjas dar keliskart atsidūrė puolimo smaigalyje, bet pasinaudojo ne visomis galimybėmis. A.Milaknis per 27 min. pelnė 12 taškų (1/1 dvitaškio, 3/6 tritaškių, 1/1 baudos). Jo vidurkis – 7,6 taško.

Paulius Jankūnas. Starto penkete rungtynes pradėjęs „Žalgirio“ kapitonas nesijautė visiškai užtikrintai ir padarė keletą pozicinių klaidų savo baudos aikštelėje. P.Jankūnas žaidė 18 min., pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių) ir atkovojo 5 kamuolius. Jo vidurkiai – 3 taškai ir 2,8 atkovoto kamuolio.

Martinas Gebenas. Žaidė tik 2 sekundes antrojo kėlinio pabaigoje.