„Žalgiris“ po pratęsimo pralaimėjo Eurolygos autsaideriams ir apkartino šventę Š. Jasikevičiui

[[ge:lrytas:lrytas:13897072]]

„Žalgiris“ pralaimėjo Eurolygos autsaideriui „Zenit“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

2020-03-05 18:42, atnaujinta 2020-03-18 04:27

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį žaidė Eurolygos turnyro 28-ojo turo rungtynes išvykoje su varžybų autsaidere Sankt Peterburgo komanda „Zenit“ ir pralaimėjo varžovams po atkaklios kovos ir pratęsimo rezultatu 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10). Pergalingus taškus baudų metimais pelnė Andrew Albicy.

Žalgiriečių sąskaitoje yra 12 pergalių ir 16 pralaimėjimų, o Rusijos ekipos kraityje – 8 pergalės ir 20 nesėkmių.

Kauniečiai pastarosiomis savaitėmis prieš tai laimėjo Eurolygoje tris kartus iš eilės ir dabar Sankt Peterburge nesėkmingai medžiojo ketvirtąją pergalę paeiliui.

Pirmojo rato dvikovoje Kaune taip pat pajėgesni buvo „Zenit“ krepšininkai (82:70) ir „Žalgiris“ buvo kupinas ryžto pasiekti revanšą, ypač, kad kovo 5-ąją dieną 44-ąjį gimtadienį šventė jų treneris Šarūnas Jasikevičius.

Tačiau gimtadienio dovanos strategui įteikti, deja, nepavyko, nes „Zenit“ nutraukė savo šešių pralaimėjimų seriją.

Šią ketvirtadienio akistatą abi komandos pasitiko skirtingų nuotaikų, nes mūsiškiai praėjusį antradienį namie pranoko Maskvos srities klubą „Chimki“ (96:85), o „Zenit“ svečiuose nusileido Maskvos CSKA (78:86).

Tai buvo tik antrosios „Zenit“ ir „Žalgirio“ rungtynės Europos turnyruose ir bendras balansas dabar yra 2:0 Rusijos atstovų naudai.

Rungtynių eiga trumpai

Po lygios rungtynių pradžios (3:3, 5:5), „Žalgiris“ spurtavo 12:0 ir pabėgo (17:5). Kauniečiai kurį laiką diktavo savo sąlygas (27:12 po 10 min.) ir netrukus susikūrė net 17 taškų persvarą (38:21). Tačiau vėliau sekė žaidybinė duobė, „Zenit“ laimėjo atkarpą 16:3 ir sugrįžo į mačą (37:41, po 20 min.).

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą iki minimumo (40:41), bet didelių pastangų dėka žalgiriečiai vėl susigrąžino 9 taškų pranašumą (53:44).

Lemiamojo ketvirčio pradžioje Austinas Hollinsas antrąjį kartą (pirmasis buvo 5:3) suteikė pranašumą peterburgiečiams (54:53). Willas Thomasas dvitaškiu ir A.Albicy padidino žalgiriečių deficitą iki 7 taškų (53:60, varžovų spurtas – 13:0). Laimė, „Žalgiris“ greitai atsitiesė (66:66).

Likus 16,6 sek. Mateuszas Ponitka prarado kamuolį ir paliko šansą kauniečiams, kurie juo nepasinaudojo – pratęsimas.

Papildomo laiko pradžioje „Žalgiris“ pelnė 5 „sausus“ taškus (71:66), bet „Zenit“ nepalūžo ir kovoje taškas į tašką A.Albicy baudomis išplėšė dramatišką pergalę šeimininkams – 76:75.

Rezultatas:

„Zenit“ (8/20) – „Žalgiris“ (12/16) – 76:75 (12:27, 25:14, 10:12, 19:13, 10:9), –  po pratęsimo.

„Zenit“: Andrew Albicy 19 (5 atk. kam., 4 rez. perdav., 1/5 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 2/4 baudos, +24 naud. bal.), Coltonas Iversonas 14 (5/8 dvitaškiai, 4/7 baudos, +14 naud. bal.), Gustavo Ayonas 10 (5 atk. kam., 4/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), Mateuszas Ponitka 8, Willas Thomasas ir Alexas Renfroe (4 atk. kam.) po 7, Austinas Jamesas Hollinsas 6, Andrejus Zubkovas 3 (4 atk. kam.), Timas Abromaitis 2 taškai. Jevgenijus Voronovas (04:55 min.) ir Antonas Ponkrašovas (04:48) taškų nesurinko.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 27 (6 atk. kam., 8/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 5/6 baudos, +30 naud. bal.), K.C.Riversas 14 (4 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai), Zachas LeDay 11 (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos, +10 naud. bal.), Thomas Walkupas 6 (11 rez. perdav., 4 klaid., 2/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos, +11 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 4 (7 atk. kam., 3 rez. perdav., 2 klaid., 1/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos, +10 naud. bal.), Artūras Milaknis 3 (2 per. kam., 1/4 tritaškiai), Lukas Lekavičius (3 rez. perdav.), Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.), Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis po 2 taškus. Karolis Lukošiūnas nežaidė.