Lietuva pirmąkart pralaimėjo Estijai, o D. Maskoliūnas kandžiai juokavo: „Padarėme šventę estams“

Didysis krepšinis į Europą sugrįžo turnyru Taline. Savo krepšinio šimtmetį švenčianti Estija nusprendė net ir pandemijos akivaizdoje nepabūgo surengti tarptautinį turnyrą „Baltijos kelias“, kuriame varžosi trys Baltijos šalių ekipos. Pirmame turnyro mače susikovė Lietuvos ir Estijos komandos. Po pratęsimo ir dramos pergalę šventė estai 92:85 (24:21, 23:23, 16:18, 14:15, 15:8), o lietuvius žudė Kerras Kriisa, įsūdęs net 8 tritaškius ir iš viso pelnęs 26 taškus.

Darius Maskoliūnas ir Benas Matkevičius<br> G.Šiupario nuotr.
Lietuvos rinktinės treneris Darius Maskoliūnas<br> G.Šiupario nuotr.
 Lietuvos ir Estijos rungtynių momentas<br> G.Šiupario nuotr.
Rokas Jokubaitis<br> G.Šiupario nuotr.
Marekas Blaževičius<br> G.Šiupario nuotr.
Eimantas Bendžius<br> G.Šiupario nuotr.
Edgaras Ulanovas<br> G.Šiupario nuotr.
Mantas Kalnietis<br> G.Šiupario nuotr.
Lukas Lekavičius<br> G.Šiupario nuotr.
Tomas Dimša<br> G.Šiupario nuotr.
Laurynas Birutis<br> G.Šiupario nuotr.
Darius Maskoliūnas<br> G.Šiupario nuotr.
Ramūnas Butautas ir Mindaugas Špokas<br> G.Šiupario nuotr.
Lietuvos krepšinio sirgaliai<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (53)

Specialiai lrytas.lt iš Talino (Estija)

Jul 24, 2020, 10:27 PM, atnaujinta Jul 24, 2020, 10:57 PM

„Vienintelis šio mačo teigiamas akcentas – padarėme šventę estams. Tikrai to nenorėjome, bet gavosi gražios rungtynės su pratęsimu ir emocijomis“, – nelinksmai po dvikovos kalbėjo nacionalinės ekipos strategas Darius Maskoliūnas, antrąkart šiemet su ekipa užsidirbęs antausį. Vasario mėnesį Europos atrankoje Monso mieste lietuvius belgai Lietuvą sutaršė 86:65.

Tai buvo pirmoji estų pergalė prieš Lietuvą turnyruose.

„Europa dar sukaustyta koronavirusu, tad sveikinu visus Taline su pirmosiomis tarptautinėmis rungtynėmis“, – dar prieš mačą kalbėjo FIBA direktorius Kamilas Novakas.

Penktadienį Estijos sostinėje startavo pirmasis Europoje po šešių mėnesių karantino dėl COVID-19 pandemijos krepšinio turnyras „Baltijos kelias“.

Estai galingai pradėjo mačą ir po pirmųjų 3 minučių po Siimo Sanderio Vene 4 taškų buvo priekyje 7:1.

Tačiau D.Maskoliūno vadovaujami lietuviai  po truputį atsitiesė ir po Tomo Sederkerskio taiklių baudos metimų 8 min.

Lietuva jau buvo priekyje 16:14. Vis dėlto pirmųjų dešimties minučių tašką tritaškiu padėjo Kerras Kriisa ir šeimininkai pirmavo 24:21.

Antrasis ir trečiasis ketvirčiai buvo toks patys, kaip ir pirmasis – estai ir vėl bėgo 27:21, 53:44, o lietuviai šiaip ne taip tritaškiais tirpdė tą skirtumą. Prieš lemiamą kėlinį estai pirmavo 63:62.

Likus kovoti 5 minutes tas pats S.S. Vene pelnė du taškus ir šeimininkai turėjo 5 taškų persvarą 75:70.

Paskutinę minutę rezultatas buvo 77:77, abi ekipos surengė po tris netaiklias atakas ir tapo aišku, kad teks žaisti pratęsimą.

Per jį pagaliau ir lietuviai pirmavo 85:82, bet estai įsūdė savo 14-ąjį tritaškį, du taškus pridėjo Rauno Nurgeris ir likus minutei Estija buvo pusė kojos arčiau sėkmės 87:85.

Maža to – tolimą metimą, aštuntą iš 11, pataikė K.Kriisa ir estai jau šventė pergalę 90:85.

Pastarąjį kartą estai ir lietuviai varžėsi oficialiuose mačuose 2015-ųjų Europos pirmenybėse, kur Rygoje mūsiškiai šiaip ne taip 64:62 palaužė estus.

„Iš šio mačo daugiau negatyvo nei pozityvo, – kalbėjo D.Maskoliūnas. – Visų pirma, būdami aukštesni visose pozicijose mes pralaimėjome tiek lentą, tiek leidome pelnyti net 23 taškus antruoju šansu. Vienu metu atrodė, kad jie daugiau nori ir stengiasi nei mes. Jie per vieną ataką galėjo po du ar tris kartus kartoti metimus, o mes negalėjome nusiimti kamuolį, kuris lyg buvo mūsų rankose. Aš nepergyvenu dėl nepataikytų metimų – tą sakiau krepšininkams, nes mes dabar neturime žaidybinio ritmo. Tie, kurie turėjo mesti, tie susikūrė sau galimybes, tačiau pataikymo procentas buvo negeras. Pagrindinė bėda – mes neapsigynėme. Tai - didžiausia bėda“.

– Pralaimėjote dėl blogai sužaisto pratęsimo?,buvo paklausta D.Maskoliūno.

- Kai žaidi svečiuose ir paskutinę minutę rezultatas yra lygus, laimėti mačą yra loterija, nes esant baudoms jos nebus švilpiamos.

Bet mes dar ir turėjome šansą laimėti, turėdami paskutinę ataką. Pratęsime K.Kriisa susikūrė galimybes pelnyti tritaškius, įrodė, kad net gal ir galėjo likti Kaune. Šaunuolis, sužaidė geras rungtynes.

– Į žaidimo sistemą įvedinėjote ir rinktinės debiutantus. Kaip jie atrodė?

– Jei vertintume Mareką Blaževičių, viskas yra labai gerai. Jis - jaunas, pirmosios rungtynės Lietuvos komandoje, neblogai atrodė.

Gal buvo kažkokių taktinių klaidų, bet nematau dėl to problemų: jis stengiasi ir bus ramstis nacionalinei ekipai. Tadas Sedekerskis dar yra stumdomas, tai neturi kol kas savos vietos. Bet ir jam neturiu priekaištų.

– Nepaisant pralaimėjimo ekipa po šešių mėnesių sužaidė oficialų mačą. Kaip jums tai?

– Labai smagu. Aš minėjau, kad tikros rungtynės – kokios jos bebūtų, ar draugiškos, ar kontrolinės - jos vis tiek kitokios emociškai nei kova tarpusavyje. Ir dar žaidėme žiūrovų akivaizdoje. Labai smagu.

– Kelis kartus rungtynių pabaigoje griebėtės už galvos. Turėjote priekaištų teisėjams?

– Ne. Tai - žaidybinė emocija. Man atrodė kitaip nei teisėjams, bet neturiu jiems jokių pretenzijų.

– Ar galima sakyti, kad estai turėjo daugiau motyvacijos. Kaip belgai Monse...

– Ką jūs lyginate - Europos atranką su belgais ir draugišką mačą su estais. Faktas, kad jie žaidė namie, jie norėjo pasirodyti, jie treniruojasi kartu nuo gegužės, vienas kitą puikiai pažįsta ir supranta. Nelyginčiau to mačo su belgais ir dabar su estais.

– Komandai pritrūko lyderio?

– Tie lyderiai sužaidė, bet jie prametė savo metimus, kurių ir pritrūko rungtynėse. Problema labiau yra nesugebėjime apsiginti.