NBA naktis: istorinis L. Dončičiaus pasirodymas, serbo košmaras bei pergalingas metimas

Šiąnakt NBA lygoje netrūko intriguojančių susitikimų. Dallas Mavericks (41 pergalės/29 pralaimėjimai) po pratęsimo rezultatu 114:110 (27:37, 29:23, 19:22, 20:13, 19:15) palaužė „Sacramento Kings“ ekipą.

Slovėnas pagerino karjeros rekordą bei įsirašė į NBA istoriją.<br>Scanpix nuotr.

Aug 5, 2020, 8:32 AM, atnaujinta Aug 5, 2020, 8:35 AM

Itin sėkmingas rungtynes sužaidė „Mavericks“ slovėnas Luka Dončičius, kuris pelnė 34 taškus (10/18 dvit., 2/6 trit., 8/11 baudos), atkovojo 20 kamuolių bei atliko 12 rezultatyvių perdavimų. 201 cm ūgio gynėjas pagerino asmeninį atkovotų kamuolių per vienerias rungtynes rekordą bei tapo jauniausiu visų laikų krepšininku, kuris per susitikimą įmetė 30 taškų, atkovojo 20 kamuolių bei atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų.

Nors didžiąją dalį susitikimo iniciatyvą savo rankose turėjo „Kings“, tačiau ketvirtajame kėlinyje spurtavę Dalaso klubo krepšininkai likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes išlygino rezultatą (95:95). Per likusį laiką nei vienai iš ekipų pasižymėti nepavyko ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Be išsibaudavusio Kristapo Porzingio papildomą kėlinį žaidę „Mavericks“ krepšininkai per 5 pridėtas žaidimo minutes atrodė solidžiau ir šventė pergalę rezultatu 114:110.

Jei šiame susitikime L. Dončičius sužaidė istorines rungtynes, tai Sakramento klubo serbui Bogdanui Bogdanovičiui naktis apkarto – krepšininkas pelnė vos 3 taškus ir krepšį atakavo tragišku 1/15 taiklumu.

„Mavericks“: Luka Dončičius 34 (10/18 dvit., 20 atk. kam., 12 rez. perd.), Kristaps Porzingis ir Timas Hardaway po 22, Dorianas Finney-Smithaas 16.

„Kings“: De‘Aronas Foxas 28 (9 rez. perd.), Buddy Hieldas 21, Kentas Bazemore‘as 16, Nemanja Bjelica 12 (13 atk. kam.).

Kitose rungtynėse vieni iš lygos favoritų „Los Angeles Clippers“ (45/22) prisidarė nemalonumų rungtynėse su „Phoenix Suns“ (29/39) krepšininkais.

Vietą atkrinamosiose varžybose jau senai užsitikrinęs Los Andželo klubas po itin atkaklios kovos rezultatu 105:107 (23:27, 33:36, 32:35, 22:24) nusileido formaliems rungtynių svečiams iš Finikso.

Trečiąją iš eilės pergale lygos „burbulę“ iškovojęs „Suns“ klubas susitikimą pradėjo aktyviai bei greitai kontroliavo rungtynes iki pat jų susitikimo pabaigos. Visgi, ketvirtajame kėlinyje „Clippers“ ekipai pavyko per žingsnį priartėti prie savo varžovų, o likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes rezultatas jau buvo lygus (105:105).

Jau atrodė, kad komandos bus priverstos žaisti pratęsimą, tačiau 35 taškus rungtynėse pelnęs „Suns“ gynėjas Devinas Bookeris palaikė sudėtingą metimą paskutinėmis sekundėmis ir išplėšė savo komandai pergalę rezultatu 107:105.

Šis laimėjimas Finikso miesto klubui itin svarbus – klubas kovoja dėl vietos atkrintamosiose varžybose ir po kiekvienos pergalės padidina savo tikimybė patekti į stipriausiųjų Vakarų konferencijos komandų aštuntuką.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 27, Paulas George'as 23, Ivica Zubacas 18.

„Suns“: Devinas Bookeris 35, DeAndre Aytonas 19, Ricky Rubio 18.