Fantastiškas J. Valančiūno vakaras NBA: surinko trigubą dviženklį ir vedė „Grizzlies“ į pergalę

Jonas Valančiūnas pasiekė NBA lygoje tai, ko jam nėra pavykę padaryti. 28 metų lietuvis surinko pirmąjį savo trigubą dublį NBA, o jo vedama „Memphis Grizzlies“ (34 pergalės/39 pralaimėjimai) 119:106 (22:21, 38:29, 33:24, 26:32) nugalėjo stipriausią Rytų konferencijos komandą „Milwaukee Bucks“ (56/17), kuriai padėti negalėjo dėl smūgio varžovui diskvalifikuotas Giannis Antetokounmpo.

J.Valančiūnas pirmą kartą surinko trigubą dviženklį.<br> Scanpix/AP nuotr.

Aug 14, 2020, 7:32 AM, atnaujinta Aug 14, 2020, 8:59 AM

Ši pergalė Memfio komandai buvo gyvybiškai svarbi, nes suteikė teisę žaisti papildomą seriją dėl paskutinės vietos Vakarų konferencijos atkrintamosiose. „Grizzlies“ dėl šios vietos kovos su „Portland Trail Blazers“.

Lietuvis mače su „Bucks“ per 33 žaidimo minutes pelnė 26 taškus (9/14 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų metimų), atkovojo net 19 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvos rinktinės aukštaūgis taip pat blokavo vieną varžovo metimą, suklydo 3 kartus ir užsidirbo tris pražangas.

Rungtynes spurtu 13:2 pradėjo „Grizzlies“ krepšininkai, tiesa, pirmojo kėlinio pabaigoje „Bucks“ išlygino žaidimą – 21:22.

Antrojo ketvirčio metu didesnį tempą vėl rodė J.Valančiūno komanda, kurie į didžiąją pertrauką išėjo turėdami 10 taškų persvarą – 60:50.

Po ilgosios pertraukos didesnį norą laimėti ir vėl rodė „Grizzlies“. Po J.Valančiūno tritaškio „Grizzlies“ pranašumas išaugo iki 17 taškų – 70:53.

Nors lemiamą ketvirtį lietuvio vedama ekipa pralaimėjo (26:32), pirmoje mačo dalyje sukauptas pranašumas leido švęsti svarbią pergalę.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 31 (4/7 trit.), Jonas Valančiūnas 26 (19 atk. kam., 12 rez. perd), Ja Morantas 12 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Kyle'as Andersonas 10.

„Bucks“: Brookas Lopezas 19 (9 atk. kam.), Frankas Masonas 18 (8 rez. perd.), Donte DiVincenzo 17, Khrisas Middletonas 14, D.J. Wilsonas 12.