Galingo J. Valančiūno dvigubo dviženklio neužteko: „Grizzlies“ NBA sezonas – baigtas

Papildomose rungtynėse dėl vietos NBA atkrintamosiose „Memphis Grizzlies“ komanda su Jonu Valančiūnu 122:126 (19:31, 33:27, 42:31, 28:37) pralaimėjo „Portland Trail Blazers“ komandai ir taip baigė savo pasirodymą šiame sezone.

Jonas Valančiūnas surinko galingą dvigubą dviženklį.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Jonas Valančiūnas surinko galingą dvigubą dviženklį.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Aug 15, 2020, 10:03 PM, atnaujinta Aug 16, 2020, 8:44 AM

Lietuvis šiose rungtynėse per 34 minutes pelnė 22 taškus ir atkovojo 17 kamuolių. Jis taip pat atliko dar 6 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynes kiek geriau pradėjo „Blazers“ krepšininkai, kurie įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo 28:14. Vis tik antrąjį ketvirtį itin galingai pradėjo J.Valančiūnas. Lietuvis pelnė 8 taškus paeiliui ir buvo sunkiai sustabdoams.

Vaistų nuo J.Valančiūno atakų „Blazers“ nerado ir toliau, o „Grizzlies“ tuo pasinaudoję buvo persvėrę rezultatą.

Tačiau lietuviui atsisėdus kelioms akimirkoms atsikvėpti iniciatyvą perėmė Daminas Lillardas ir vėl prieš pertrauką sugrąžino pranašumą „Blazers“ komandai – 58:52.

Po pertraukos „Grizzlies“ perėmė iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 5 taškų pranašumą (94:89).

Ketvirtajame kėlinyje užvirė tikras nervų karas. Likus žaisti 3 minutes rezultatas tapo lygus 111:111. Jau kitos atakos metu Jusufas Nurkičius nuo J.Valančiūno galvos nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė du taškus su pražanga.

Kitoje aikštės pusėje supykęs lietuvis atsakė dvitaškiu metimu, tačiau „Blazers“ tritaškiais metimais ėmė tolti. Likus žaisti 1 min. 20 sek. CJ McCollumo dvitaškis padidino „Blazers“ persvarą iki 6 taškų – 119:113.

„Grizzlies“ dar bandė švelninti rezultatą, tačiau Carmelo Anthony tritaškis likus žaisti 20 sekundžių padėjo tašką rungtynėse.

Pergalę iškovojęs „Blazers“ klubas Vakarų konferencijos atkrintamųjų starte susikaus LeBrono Jameso vedama „Los Angeles Lakers“ komanda.

„Grizzlies“: Ja Morantas 35, Jonas Valančiūnas 22, Dillonas Brooksas ir Brandonas Clarke'as po 20, Kyle'as Andersonas 10 taškų.

„Blazers“: Damianas Lillardas 35, CJ McCollumas 29, Jusufas Nurkičius ir Carmelo Anthony po 21 tašką.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidento rinkimai – ko nemato Vilniaus burbulas?