NBA atkrintamųjų kovų pradžia: pergales iškovojo „Raptors“, „Celtics“, „Clippers“ ir „Nuggets“ Dalaso ekipai L. Dončičiaus 42 taškų neužteko

NBA burbule Orlande naktį iš pirmadienio į antradienį prasidėjo atkrinamosios varžybos – konferencijų ketvirtfinaliai. Serijas iki keturių pergalių sėkmingai pradėjo visos komandos, kurios reguliariajame sezone užėmė aukštesnes vietas nei varžovai – „Toronto Raptors“ (2 vieta Rytuose), „Boston Celtics“ (3, Rytai), „Los Angeles Clippers“ (2, Vakarai) ir „Denver Nuggets“ (3, Vakarai).

Luka Dončičius pelnė 42 taškus.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Kristapas Porzingis buvo išvarytas iš aikštės.<br> AP/Scanpix nuotr.

Aug 18, 2020, 7:35 AM, atnaujinta Aug 18, 2020, 9:06 AM

Daugiausia emocijų pažėrė Lukos Dončičiaus vedamo „Dallas Mavericks“ bandymas sustabdyti „Clippers“, tačiau jis nebuvo sėkmingas – 110:118 (38:34, 31:32, 13:21, 28:31).

Slovėnas pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą, per 38 min. pelnęs 42 taškus (11/15 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 14/15 baudų), tačiau serijos favoritai turėjo daugiau argumentų.

Vis dėlto L.Dončičius dar sykį įsirašė į istoriją, nes 42 taškai yra rezultatyviausias debiutas NBA atkrintamųjų varžybų istorijoje.

Latvijos aukštaūgis Kristapas Porzingis per 20 min. surinko 14 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, tačiau nebaigė rungtynių, nes už antrąją techninę pražangą buvo išvarytas iš aikštės trečiojo kėlinio pradžioje.

Konfliktas kilo, kai K.Porzingos stojo ginti L.Dončičiaus ir pastūmė prasižengusį Marcų Morrisą.

Mačo pabaigoje likus 2 min. Dalaso ekipa atsiliko 4 taškais (102:106), tačiau neapsigynė nuo tritaškio ir pabaigoje neturėjo vilčių išlyginti rezultato. Likus minutei komandas dar skyrė 5 taškai (106:111), bet „Clippers“ ir vėl pataikė tritaškį.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 29 (12 atk. kam.), Paulas George'as 27, Marcus Morrisas 19, Lou Williamsas 14, Ivica Zubacas 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 42 (9 rez. perd., 7 atk. kam., 11 klaidų), Timas Hardaway 18, Kristapas Porzingis ir Sethas Curry po 14.