Dvi sensacijos NBA konferencijų ketvirtfinaliuose: L. Jamesas su kompanija pirmąkart patyrė nesėkmės skonį, krito ir „Bucks“

Antradienį Orlando „burbule“ startavo dar keturi pirmieji NBA konferencijų atkrintamųjų ketvirtfinalio serijų mačai, kurie gerokai sujaukė visas įmanomas prognozes. Favoritais laikomos „Los Angeles Lakers“ ir „Milwaukee Bucks“ ekipos patyrė pralaimėjimus ir dabar priverstos vytis kur kas blogiau čempionate žaidusias ir vos 8 vietas laimėjusias savo konferencijose ekipas.

LeBronas Jamesas neišgelbėjo „Lakers“ nuo pralaimėjimo „Trail Blazers“<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Aug 19, 2020, 8:03 AM, atnaujinta Aug 19, 2020, 2:27 PM

NBA Vakarų konferencijos atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje „Portland Trail Blazers“ ekipa sukūrė sensaciją ir 100:93 (36:25, 21:31, 21:19, 22:18) palaužė vienus iš sezono favoritų „Los Angeles Lakers“ krepšininkus.

Tai buvo pirmasis „Lakers“ lyderio LeBrono Jameso pralaimėjimas per dvyliką kartų, kai jis su klubais prasimušdavo į lygos ketvirtfinalius.

Mačo baigtis sprendėsi paskutiniame kėlinyje. Likus septynioms minutėms, po LeBrono Jameso tritaškio „Lakers“ ekipa atitrūko iki 87:81.

Vis dėlto Los Andželo klubo puolimas įstrigo beveik keturiomis minutėms ir „Trail Blazers“ po po Damiano Lillardo bei Carmelo Anthony tritaškių išsiveržė į priekį 95:89.

„Lakers“ komanda paskutinę minutę siekė priartėti atsilikdamas 93:98, tačiau prametė visus tris mestus tritaškius, o varžovų gretose galutinę vinį įkalė dėjimą atlikęs Jusufas Nurkičius.

L.Jamesas tapo pirmuoju žaidėju, kuriam atkrintamosiose varžybose pavyko pelnyti bent 20 taškų, atkovoti bent 15 kamuolių bei atlikti bent 15 rezultatyvių perdavimų.

16 rezultatyvių perdavimų atkrintamosiose – L.Jameso karjeros rekordas. Jis tapo pirmuoju „Lakers“ žaidėju, atlikusiu 15 rezultatyvių perdavimų per atktintamuosius mačus nuo Magico Johnsono laikų, kai jis pasiekė šį rezultatą 1991-ųjų NBA finalo penktosiose rungtynėse.

Serijoje iki keturių pergalių „Trail Blazers“ ekipa pirmauja 1:0.

„Lakers“: Anthony Davisas 28 (0/5 tritaškiai, 11 atk. kam.), LeBronas Jamesas 23 (1/5 tritaškiai, 17 atk. kam., 16 rez. perd.), Kyle'as Kuzma 14 (1/5 tritaškiai, 8 atk. kam.), Danny Greenas 10 (2/8 tritaškiai).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 34 (6/13 tritaškiai). C.J.McCollumas 21 (3/8 tritaškiai), Jusufas Nurkičius 16 (15 atk. kam.), Carmelo Anthony 11 (2/5 tritaškiai, 10 atk. kam.).

Nikola Vučevičius sužaidė vieną geriausių karjeros mačų, o jo vedamas „Orlando Magic“ klubas NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse 122:110 (33:23, 29:29, 30:27, 30:31) įveikė reguliariojo čempionato nugalėtojus „Milwaukee Bucks“ krepšininkus.

N.Vučevičius pelnė 35 taškus ir atkovojo 14 kartų kamuolį per 36 minutes antradienį, kai „Magic“ šventė netikėtą pergalę NBA čempionato tęsinyje Orlande.

Juodkalnijos 29 metų 213 cm ūgio vidurio puolėjas pataikė net 5 tritaškius iš 8, prisidėjęs prie 16-os Orlando ekipos tolimų metimų.

Terrence'as Rossas pelnė nugalėtojams 18 taškų, o Gary Clarkas ir Markelle Fultzas pridėjo po 15 taškų „Magic“. Evanas Fournier įsibėgėjo ketvirtajame kėlinyje – prancūzas iš viso pelnė 9 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus.

„Bucks“ lyderis Giannis Antetokounmpo irgi žaidė galingai – pelnė 31 tašką, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet net Graikijos krepšinio žvaigždės pastangos neišgelbėjo mače prieš kovingus Orlando krepšininkus.

Antrasis serijos iki keturių pergalių mačas vyks penktadienį.

Kiti likę pirmieji NBA ketvirtfinalio serijos antradienio mačai:

„Houston Rockets“ – „Oklahoma City Thunder“ 123:108 (28:20, 40:32, 36:31, 19:25). Serijos rezultatas 1:0.

Miami Heat“ – „Indiana Pacers“ 113:101 (27:33, 29:19, 25:28, 32:21). Serijos rezultatas 1:0.