Ir antrąkar finale skendęs „Heat“ sugebėjo nepralaimėti: šįkart „Celtics“ išbarstė 17 taškų pranašumą

„Miami Heat“ klubas antrąkart Rytų konferencijos finale skendo, nusileisdamas „Boston Celtics“ dideliu skirtumu, tačiau antrąkart sugebėjo išlipti iš duobės, išsikrapštyti pergalę ir dabar Majamis serijoje iki keturių laimėjimų pirmauja 2:0.

Bamas Adebayo padėjo „Heat“ sumažinti atsilikimą trečiame kėlinyje ir išsiveržti į priekį<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

Sep 18, 2020, 6:54 AM, atnaujinta Sep 18, 2020, 6:57 AM

Eriko Spoelstros vedami Majamio krepšininkai antrose serijos rungtynėse buvo atsilikę 17 taškų skirtumu, bet galiausiai šventė sėkmę prieš Bostoną 106:101 (28:31, 19:29, 37:17, 22:24). Pirmame serijos mače „Heat“ turėjo 14 taškų atsilikimą, tačiau jį panaikino.

NBA metraštininkai jau konstatavo, kad „Heat“ dar niekada nebuvo laimėjusi atkrintamųjų mačų, nusileisdama rungtynių metu tokiu skirtumu.

Ketvirtadienio mače Majamis po dviejų kėlinių atsilikinėjo 47:60, o trečiame ketvirtyje „Celtics“ solidžiai pirmavo 67:52.

„Mums patinka sau apsunkinti gyvenimą, – po pergalingo mačo sakė Jimmy Butleris. – Mums patinka atsilikti dviženkliu skirtumu ir tada lyg apsipykusiems mažiems vaikams sugrįžti žaidimą“

Kai jau atrodė, kad Bostonas laiko visus tūzus savo rankose Bamo Adebayo vedamas „Heat“ viską apvertė aukšytn kojomis: pastarasis žaidėjas pataikė 7 metimus iš 8 ir per trečią kėlinį pelnė 15 taškų, o „Heat“ ketvirtį laimėjo 37:17 bei pirmavo 84:77.

Tuo tarpu Bostono krepšininkai atsakė 4 taikliais metimais iš 12.

Tiesa pasakius, po šalto dušo „Celtics“ dar nekėlė baltos vėliavos ir lemiamame ketvirtyje spurtavo 15:2 ir turėjo 5 taškų persvarą 94:89 likus grumtis daugiau kaip 4 minutes.

Vis dėlto galutinis žodis priklausė netikėtai galingai Orlando burbule žaidžiančiai „Heat“ komandai: ji atsitiesė ir po slovėno Gorano Dragičiaus tritaškio pabėgo 100:95. Po Jae Crowderio metimo „Heat“ persvara dar labiau išaugo – 102:95.

„Jei reikėtų palyginti kovą dėl Europos aukso ir šią pergalę, tai būtų kažkas panašaus. Puiki diena“, – džiaugėsi sėkme „Heat“ slovėnas, per ketvirtajį kėlinį pelnęs 9 taškus, o iš viso surinkęs 25.

„Neįveiksime šios komandos, jeigu nebūsime vieningi abejose aikštės pusėse, – po mačo sakė „Celtics“ strategas Bradas Stevensas. – Turime grįžti prie to, prie ko esame įpratę. Turime kautis, kad grįžtume į šią seriją.“

„Heat“ komandai tai buvo dešimtoji pergalė šiose atkrintamosiose per 11 rungtynių, o vadovaujant E. Spoelstrai „Heat“ laimėjo visas 10 serijų, kuriose pirmavo 2:0.

„Celtics“: Kemba Walkeris 23 (7 atk. kam.), Jaylenas Brownas (6 atk. kam.) ir Jaysonas Tatumas (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 21, Marcusas Smartas 14.

„Heat“: Goranas Dragičius 25, Bamas Adebayo 21 (10 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 18 (6/12 trit.), Jimmy Butleris 14.