„Heat“ naujoko dovanėlė: galingai padėjo palaužti „Celtics“ ir priartino NBA super finalo

Vos penktąją vietą reguliariame NBA sezone iškovojusi „Miami Heat“ ekipa jau viena koja Superfinale. Trenerio Eriko Spoelstros vedamas „Heat“ 112:109 (24:23, 26:21, 27:32, 35:33) palaužė „Boston Celtics“ ekipą ir Rytų konferencijos finalo serijoje jau pirmauja 3:1. Tai reiškia, kad sekmadienį vyksiančios penktosios rungtynės gali būti paskutinės šiame sezone Bostono ekipai.

Tyleris Herro<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

2020-09-24 06:48, atnaujinta 2020-09-24 09:45

„Heat“ už pergalę turėtų dėkoti naujokui 20-mečiui Tyleriui Herro. Jaunasis žaidėjas buvo tiesiog nesulaikomas ir sužaidė savo karjeros rungtynes: jis per daugiau kaip 35 minutes pelnė net 37 taškus (9/11 dvit., 5/10 trit., 2/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei sykį suklydo.

Tai buvo ir naujoko rekordas „Heat“ komandoje: niekam iš pirmąjį sezoną žaidusių ekipos narių nebuvo pavykę į varžovų krepšį įmesti daugiau kaip 30 taškų. Rekordas iki šiol priklausė Dwyane‘ui Wade‘ui, kuris pelnė 27 taškus.

NBA istorijoje tik vienas 20-metis krepšininkas yra pelnęs daugiau taškų atkrintamosiose akistatose – 1980-ųjų NBA finale 42 taškus surinkęs Magicas Johnsonas.

Rungtynių baigtis sprendėsi ketvirtame kėlinyje, kai „Heat“ sugebėjo spurtuoti 11:2 ir pabėgo 95:87. Likus grumtis daugiau kaip minutę Majamio komanda vis dar turėjo trapią, tačiau jaučiamą persvarą – 107:98.

„Celtics“ nebuvo linkusi kelti baltos vėliavos ir po Jayleno Browno metimo sumažino atsilikimą tik per vieną tolimą šūvį – 107:103.

Kai švieslentėje laikrodis rodė, jog lieka vos 9 sekundės, Kemba Walkeris nuo baudų linijos sumažino atsilikimą iki 107:109, po to ekipos apsikeitė greitais taškais.

Jimmy Butleris dar pasižymėjo viena pataikyta bauda, o „Celtics“ per likusį laiką nesugebėjo išlyginti rezultato.

„Heat“: Tyleris Herro 37 (9/11 dvit., 5/10 trit.), Jimmy Butleris 24 (8/18 dvit.), Goranas Dragičius 22, Bamas Adebayo 20 (12 atk. kam.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 28, Jaylenas Brownas 21, Kemba Walkeris 20, Gordonas Haywardas 14.