Po „Žalgirio“ pralaimėjimo pasipylė akmenys į M. Schillerio daržą: ekspertai kilnoja antakius

Šiame Lietuvos krepšinio lygos sezone Kauno „Žalgiris“ neužtruko gauti riebų antausį. Jei praėjusiame sezone šalies čempionai, vedami Šarūno Jasikevičiaus, pirmąkart pirmenybėse nusileido šių metų sausį, tai naujasis strategas austras Martinas Schilleris „pasižymėjo“ jau trečiame varžybų rate – po tragiškai sužaisto sekmadienį trečiojo kėlinio žalgiriečiai rungtynėse nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ 61:72.

Žalgiriečių trenerių štabas susilaukė kritikos.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Kauno komanda namuose savaitgalį pralaimėjo LKL mačą.<br> G.Bitvinsko nuotr.
A.Brazys.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Algirdas Brazys<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Sep 28, 2020, 5:31 PM, atnaujinta Sep 28, 2020, 8:26 PM

„Žalgiris“ trečiąjį ketvirtį pralaimėjo 11:29 ir nerado jokių priešnuodžių per likusias dešimt minučių Nenado Čanako kariaunai.

„Mes visi labai greitai po nesėkmių ir klupimų mokame kabinti etiketes ar maišyti pralaimėjusius su žemėmis. To tikrai nesirengiu daryti, bet ši „Žalgirio“ nesėkmė turi labai daug klausimų, į kuriuos atsakyti šiai dienai sunkoka.

Esmė, šis pralaimėjimas labai nemaloniai nuteikė ir akys krypsta tikrai ne į žaidėjus“, – tikino buvęs ekipos strategas, o dabar ekspertas bei trenerių konsultantas Algirdas Brazys.

Įdomu, kad pirmąjį pralaimėjimą LKL praėjusiame sezone žalgiriečiai taip pat patyrė nuo „Lietkabelio“ – sausio 5 dieną panevėžiečiai parklupdė Kauno ekipą 83:72.

„Žalgiris“ pelnė mažiausiai taškų per LKL rungtynes nuo 2018 m. spalio, kai Klaipėdos „Neptūnui“ įmetė tik 60 taškų.

„Mes rungtynes pradėjome gerai ir puldami, ir gindamiesi, kamuolys judėjo gerai. Tačiau toks jausmas, kad po penkių minučių pirmajame kėlinyje tas agresyvumas dingo. Po dviejų kėlinių mes pirmavome tik trimis taškais ir galėjome pridėti.

Tačiau tada atėjo trečiasis kėlinys, kuriame jie pataikė 7 tritaškius, o mes nesugebėjome pagerinti savo žaidimo.

Ketvirtajame kėlinyje grįžome prie gynybos, tačiau negalėjome pataikyti. Trūko lengvumo, kurį jautėme anksčiau. Tai pirmos rungtynės, kai mes nepataikėme metimų, kuriuos pataikydavome anksčiau“, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris M.Schilleris.

Tuo tarpu A.Brazys įsitikinęs, jog ne pataikymas buvo svarbus šioje dvikovoje.

„Kaip matėme per pirmuosius du mačus, žalgiriečiai be didesnių problemų žaidė gražų žaidimą, nes nebuvo jokios rimtesnės gynybos prieš juos.

Dabar kauniečiai pajuto pasipriešinimą ir viskas kažkaip subyrėjo. Labai akivaizdžiai subyrėjo. Tai nėra tragedija, tačiau šiuo atveju reikia kalbėti apie trenerių štabo darbą ir jis kelia susirūpinimą“, – kalbėjo 58-erių A.Brazys.

Šis mačas tapo rimtu skambučiu „Žalgiriui“ prieš pirmąsias Eurolygos rungtynes spalio 1 dieną Pirėjuje su „Olympiakos“.

– Kokių galima būtų pareikšti pretenzijų ekipos treneriams?lrytas.lt paklausė A.Brazio.

– Suprantate, blogiausia, kad po visų minučių pertraukėlių ar keitimų jokio būtino šuolio žaidime ir jo pakitimų nebuvo. Taip, esame įpratę viską lyginti su Šarūnu Jasikevičiumi, tačiau šiai dienai yra kitas strategas ir žiūrima į jo veiksmus.

O jų tiesiog nebuvo. Komanda pralaimi, tu ir tavo štabas privalo kažką keisti, tačiau iš esmės nieko aikštėje nepasikeičia. Kaip sakoma, šiuo atveju M.Schilleris nesublizgėjo ir savo charizma.

– Komandos jau laukia šią savaitę ir Eurolygos startas. Galima sakyti, kad tai buvo šaltas dušas ekipai?

– Kiek klausiausi ir visų interviu po rungtynių, tai buvo pavadinta spyriu į užpakalį. Tas spyris duoda kažkokių vaisių, jei tai spyris vienam...

Šiuo atveju, reikėtų galvoti, jog privalomas spyris buvo M.Schilleriui – ne komanda šiuo atveju blogai žaidžia, o trenerių štabas nesusitvarko su situacija, nesugeba suvaldyti ekipos ir neturi ką pasiūlyti žaidėjams.

Jei krepšininkai po pertraukėlės pasirodo ir žaidžia tą patį žaidimą, vadinasi, kalti tie, kad nepateikė žaidėjams uždavinių ir nuostatų.

– „Žalgiris“ padarys rimtas išvadas po šio pralaimėjimo?

– Tai klausimas treneriui, nes šioje dvikovoje visi klausimai buvo tik štabui. Reikia garsiai pareikšti, jog šįkart visi LKL čempionų treneriai nemaloniai nustebino reiklius sirgalius.

Gal jie nesupranta to, tačiau po dvikovos aiškinti, kad „tiesiog nepataikėme“ yra per elementaru ir nelabai profesionalu. Tai tu turėjai padaryti, kad pataikytų, kad įmestų. Jei nekrenta tritaškiai, tegul ekipa meta iš po krepšio.

– Galima teigti, kad „Lietkabelis“ sužaidė aukščiau savo galimybių?

– Ne. Aš jau ne vienerius metus seku N.Čanako darbą ir galiu pasakyti, kad tai labai geras treneris. Aš juo labai tikiu.

Net ir tie šio sezono du pralaimėjimai – niekis, jis su ekipa bus LKL ketverte. „Lietkabeliui“ tikrai labai pasisekė, kad turi tokį protingą ir sumanų strategą.