NBA finalo starte „Lakers“ pasipriešinimo nesulaukė: „Heat“ gretas retino traumos

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku prasidėjo NBA sezono kulminacija – finalo serija. Pirmoje dvikovoje „Los Angeles Lakers“ krepšininkai 116:98 (31:28, 34:20, 28:19, 23:31) nepaliko jokių vilčių „Miami Heat“ klubui.

Los Andželo komandos duetas buvo nesulaikomas aikštėje.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 1, 2020, 6:36 AM, atnaujinta Oct 1, 2020, 8:49 AM

Po šios pergalės „Lakers“ finalo serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

„Heat“ komanda nerado jokių priešnuodžių prieš „Lakers“ žvaigždžių duetą LeBroną Jamesą ir Anthony Davisą. Pastarasis į varžovų krepšį įmetė 34 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Tuo tarpu L.Jamesas buvo arti trigubo dviženklio. Jis per 38 minutes įmetė 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės prasidėjo gana apylygiu žaidimu. „Lakers“ savo pranašumą ėmė didinti antrajame kėlinyje, kurį užbaigė smaugdami „Heat“ gynyboje, o patys užtikrintai atakuodami varžovų krepšį. Iki pertraukos likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes „Heat“ dar pirmavo 44:41.

Tuomet „Lakers“ spurtavo 24:4 ir taip po dviejų kėlinių susikrovė 17 taškų pranašumą – 65:48.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė ir vyko viena kryptimi. Sužaidus vos tris minutės trečiajame kėlinyje „Heat“ griebėsi treneris Ericas Spoelstra pasikvietė žaidėjus pokalbiui, o švieslentėje degė nenuginčijamas „Lakers“ pranašumas – 76:54.

Tačiau ir tai nepadėjo, nes vos sugrįžus į aikštę L.Jamesas po prasiveržimo pelnė du taškus, o A.Davisas atliko dėjimą, o „Heat“ po kelių akimirkų vėl pasiprašė minutinės pertraukėlės.

„Heat“ atsigavimo ženklus bandė rodyti ketvirtojo kėlinio pradžioje, tačiau „Lakers“ gana greitai nugesino jų nedidelį spurtą 8:2. Likus žaisti apie 4 minutes iki rungtynių pabaigos „Heat“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 17 taškų – 90:107.

Tačiau tuomet atsipalaidavusi „Lakers“ komanda susiėmė, sėkmingai užbaigė rungtynes ir iškovojo pirmąją pergalę finalo serijoje.

„Heat“ šiose rungtynėse neišvengė traumų. Pradžioje susižeidė Goranas Dragičius, o po pertraukos peties trauma atsinaujino Bamui Adebyao. Mažo to, rungtynėse Jimmy Butleris pasitempė čiurną, tačiau tęsė savo pasirodymą.

„Lakers“: Anthony Davisas (9 atk. kam.) 34, LeBronas Jamesas (13 atk. kam., 9 rez. perd.) 25, Kentavious Caldwell-Pope'as 13, Danny Greenas 11, Alexas Caruso 10 taškų.

„Heat“: Jimmy Butleris 23, Kendrickas Nunnas 18, Tyleris Herro 14, Jae Crowderis 12 taškų.