P. Garino debiuto sulaukęs „Žalgiris“ susitvarkė su „Pieno žvaigždėmis“

[[ge:lrytas:lrytas:16568740]]

P. Garino debiuto sulaukęs „Žalgiris“ susitvarkė su „Pieno žvaigždėmis“<br>G.Bitvinsko nuotr.

Oct 4, 2020, 5:16 PM, atnaujinta Oct 4, 2020, 8:04 PM

Pirmojoje rungtynių pusėje vargęs Kauno „Žalgiris“ (3/1) problemų turėjo ir po ilgosios pertraukos. Vis tik šalies čempionai neleido šeimininkams pateikti sensacijos.

Visus dvyliką registruotų žaidėjų išnaudojusio Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 81:67 (20:21, 21:11, 25:21, 15:14) įrodė pranašumą prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (1/3).

Pasvalyje „Žalgirio“ marškinėlius pirmą kartą apsivilko argentinietis Patricio Garino. Visgi rungtynės jam nebuvo sėkmingos – per 6 sužaistas minutes puolėjas pasižymėjo neigiamu naudingumu.

Korekcijų buvo ir kauniečių starto penkete – iki šiol ten visad būdavusį Steve‘ą Vasturią pakeitė įspūdingą mačą ketvirtadienį Eurolygoje sužaidęs Rokas Jokubaitis.

Kauno ekipos gretose didelį indėlį į pergalė įdėjo Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius – gynėjų duetas pelnė po 16 taškų, Joffrey Lauvergne'as pridėjo pridėjo 13.

„Pieno žvaigždėse“ labiausiai pasižymėjo patyręs gynėjas Branko Mirkovichius, pelnęs 26 taškus (4/7 trit.), jam talkino Arvydas Šikšnius (12 tšk.) bei Jahensas Manigat (7 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 4 išpr. praž.).

Šeimininkai rungtynes pradėjo sėkmingiau – pirmojo ketvirčio pabaigoje pirmavo 17:9. Tokią pradžią lėmė fantastiškas B.Mirkovichiaus atakavimas iš toli. Pasibaigus kėliniui bulgaras savo sąskaitoje turėjo net 16 taškų.

Kauniečiai varžovus pavijo tik pirmosios mačo pusės pabaigoje (30:30), o pertrauką pasitiko jau užtikrintai pirmaudami (41:32).

Iki pertraukos Pasvalio krepšininkams pavyko laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių – 20:14, visgi koją kišo 11 padarytų klaidų, todėl net 45 procentų taiklumas iš toli neleido būti arčiau favoritų.

Trečiojo kėlinio pradžioje dėl traumos šeimininkai neteko vidurio puolėjo Danielio Amigo, o kiek vėliau vieni komandos lyderių Paulius Petrilevičius ir Arvydas Šikšnius gavo po penktąją asmeninę pražangą, tačiau kauniečiams vis tiek nepavyko ženkliau padidinti pranašumo – ketvirtąjį kėlinį abi komandos pasitiko žalgiriečiams pirmaujant 66:53.

Paskutiniajame ketvirtyje pasvaliečiams nepavyko priartėti prie Lietuvos čempionų – rungtynės baigėsi rezultatu 81:67.

„Pieno žvaigždės“: B.Mirkovich 26, A. Šikšnius 12, A. Milutinovič 8.

„Žalgiris“: M.Grigonis ir L. Lekavičius po 16,J. Lauvergne 13, N. Hayes 12.