NBA finalo intriga sugrįžta – „Lakers“ sulaukė atsakomojo smūgio

NBA finalas nebus į vienus vartus. Taip kalbėjo didžioji dalis krepšinio specialistų, tai bando įrodyti ir „Miami „Heat“ klubas, kuris lygos super finale kirto atgal „Los Angeles Lakers“. „Heat“ Orlando burbule sekmadienį 115:104 (26:23, 32:31, 27:26, 30:24) nurungė „Lakers“ ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:2.

J.Butleris tapo „Heat“ pergalės kalvis mače su „Lakers“<br> Reuters/Scanpix.com  nuotr.

Oct 5, 2020, 6:47 AM, atnaujinta Oct 5, 2020, 8:01 AM

Akistata labiau panašėjo į švytuoklę, kai tai viena, tai kita ekipa dominavo aikštėje, tačiau dažniausiai priekyje buvo Jimmi Butlerio vedami Majamio krepšininkai.

Pirmame kėlinyje „Heat“ buvo pabėgęs 22:9, tačiau šis skirtumas ilgai nesilaikė, o po dviejų kėlinių Majamis turėjo vos 4 taškų persvarą – 57:54.

Ir po didžiosios pertraukos „Heat“ dominavo, pabėgęs 68:54, bet ketvirtame ketvirtyje po Rajono Rondo prasiveržimo ir taškų jau pirmavo „Lakers“ – 91:89. Atkarpą Los Andželas laimėjo net 20:6.

Tačiau tai tapo savotišku skambučiu „Heat“, kuris ir vėl suskubo pabėgti 103:95, o kai skirtumas padidėjo iki 112:102, Majamis jau tvirtai laikė pergalę rankose.

„Lakers“ nesulaikė „Heat“ lyderio J.Butlerio, kuris per 45 minutes pelnęs 40 taškų (14/20 dvitaškių, 12/14 baudų metimų), atkovojo 11, perėmė 2 ir prarado 5 kamuolius, atliko 13 rezultatyvių perdavimų bei blokavo 2 metimus.

J.Butleris tapo tik trečiuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam lygos super finale pavyko pelnyti 40 taškų bei surinkti trigubą triženklį. Anksčiau tokį pasirodymą buvo pavykę surengti Jerry Westui ir LeBronui Jamesui.

„Heat“ sugebėjo pristabdyti vieną iš „Lakers“ lyderių Anthony Davisą. Jis per 33 žaidimo minutes pelnė vos 15 taškų, sugebėjęs išmesti vos 9 kamuolius.

Pastarąjį kartą „Heat“ finalo serijoje 0:2 atsiliko 2006-siais, tačiau sugebėjo atsitiesti: tuomet lyderio naštą užsikrovė Dwyane'as Wade'as ir padėjo „Heat“ klubui iškovoti pirmąjį savo NBA čempiono titulą.

„Heat“ žvaigždė taip pat tapo pirmuoju žaidėju nuo 2002-ųjų, kuriam pavyko NBA finalo serijos mače pelnyti 40 taškų nemetant tritaškių. Pastarąjį kartą tai padarė Shaquille‘as O‘Nealas.

„Noriu laimėti. Man nerūpi trigubi dubliai ir panašūs dalykai. Noriu tik laimėti“, – sakė J.Butleris.

Ketvirtasis serijos mačas bus žaidžiamas antradienį.

„Heat“: Jimmy Butleris 40 (11 atk. kam., 13 rez. perd., 14/20 dvitaškių), Tyleris Herro (2/7 tritaškių, 4/11 dvitaškių) ir Kelly Olynykas (7 atk. kam., 3/5 tritaškių) po 17, Duncanas Robinsonas 13 (3/10 tritaškių, 5 atk. kam.), Jae‘us Crowderis 12 (8 atk. kam.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 25 (10 atk. kam., 8 rez. perd., 8 klaidos), Markieffas Morrisas (6 atk. kam., 5/11 tritaškių) ir Kyle‘as Kuzma po 19, Anthony Davisas 15 (5 atk. kam., 5 klaidos, 6/9 metimų), Alexas Caruso 8.