Akivaizdi „Žalgirio“ pergalė paliko klaustukų: pasitikėjimo paieškos ir galvosūkis M. Schilleriui

Kauno „Žalgiris“ nukeltose rungtynėse šeštadienį 84:70 įveikė Maskvos srities „Chimki“ komandą ir iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Tačiau vargu, ar šis laimėjimas suteikė įprastinio džiaugsmo žalgiriečiams laimėjus Eurolygos rungtynes.

Kauno komanda Eurolygoje kol kas žygiuoja pergalingai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Oct 11, 2020, 11:44 AM, atnaujinta Oct 11, 2020, 11:46 AM

Po dvikovos Marius Grigonis net nenorėjo komentuoti pačių rungtynių, o Artūras Milaknis siūlė džiaugtis, kad apskritai vyksta krepšinis.

„Atrodo šiurpiai“, – tokia žinute socialiniame tinkle pasidalino Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“. Po šiuo prierašu buvo nuotrauka, kurioje ant atsarginių žaidėjų suolelio matomas sėdintis Dairis Bertanis ir daug tuščių kėdžių.

Lrytas.lt apžvelgia pagrindinius šeštadienio dvikovos akcentus.

„Chimki“ rotacijos bėdos ir už kampo laukęs techninis pralaimėjimas

„Sunku žaisti Eurolygos rungtynes, kai turi šešis žaidėjus, nesvarbu ar tai būtų namuose, ar išvykoje. Tai didžiulė bėda“, – po pralaimėjimo kalbėjo R.Kurtinaitis.

Lietuvis šiai dvikovai registravo tik 8 žaidėjus. Būtent toks yra minimalus skaičius žaidėjų, norint kad įvyktų rungtynės. Maža to, traumuotas Dairis Bertanis į paraišką buvo įtrauktas būtent dėl to, kad „Chimki“ išvengtų techinio pralaimėjimo ir latvis aikštėje nepasirodė.

Tad „Chimki“ visų rungtynių metu vertėsi vos 7 žaidėjais, o tarp jų buvo ir vienas visiškai jaunas žaidėjas Vladislavas Odinokovas, kuriam tai buvo debiutas Eurolygoje. Tačiau pirmoje rungtynių dalyje jis žaidė vos vieną minutę.

Tik po pertraukos V.Odinokovas gavo daugiau progų pasireikšti ir tapo savotišku „Chimki“ koziriu, kai pelnė 8 savo komandos taškus paeiliui.

R.Kurtinaitis turėjo vos du aukštaūgius Deviną Bookerį ir Joną Jerebko. Pastarasis pirmuosius du kėlinius žaidė be keitimo.

Matydamas aiškias „Chimki“ rotacijos bėdas „Žalgiris“ nuolat stengėsi varginti savo varžovus. Tą pabrėžė po rungtynių ir M.Schilleris.

„Statistiškai vieneriose rungtynėse, tai yra geriausia rotacija. Tačiau tu su ja negali žaisti viso sezono metu. Tokios rungtynės nėra laimimos pirmajame kėlinyje. Mes stengėmės juos išvarginti ir džiugu, kad mums tai pavyko“, – kalbėjo austras.

R.Kurtinaitis trečiajame kėlinyje taupydamas žaidėjų jėgas nusprendė gintis aikštės principu, o ne individualiai. Tai savotiškai įklampino „Žalgirį“ į keistą atkarpą, kuomet įpusėjus ketvirtajam kėliniui jie buvo pelnę vos 3 taškus. Tuo pasinaudoję „Chimki“ prisivijo žalgiriečius nuo 20 iki 7 taškų deficito. Tačiau vėliau M.Grigonio ir A.Milaknio taiklioji ranka leido „Žalgiriui“ kiek lengviau užbaigti rungtynes.

Nieko keisto, kad po tokios dvikovos M.Schilleriui neliko nieko kito, tik palinkėti varžovams sveikatos.

„Chimki“ komandai linkiu geriausio, linkiu pasveikti sergantiems žaidėjams. Tikiuosi, kad pas juos viskas greitu metu susitvarkys“, – po dvikovos kalbėjo „Žalgirio“ strategas.

„Žalgirio“ spinduliai ir klaustukai ties žaidėjais

Sudėtinga itin rimtai vertinti „Žalgirio“ žaidimą, kuomet varžovas buvo taip stipriai nukraujavęs. Tas pats M.Grigonis labai aiškiai įvardino raktą į pergalę.

„Mes turėjome 12 žaidėjų, jie vos 7. Tad akivaizdu“, – teigė „Žalgirio“ gynėjas.

M.Grigonis pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą. Iki šeštadienio jo rekordas buvo 19 taškų (2019 m. lapkritį per rungtynes su „Fenerbahce“).

Šeštadienio dvikovoje gynėjas pelnė 21 tašką (2/4 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus prasižengė.

Jis ir A.Milaknis pataikė 9 „Žalgirio“ tritaškius iš 13.

Tuo tarpu Nigelis Hayesas, nors ir pelnė 14 taškų, tačiau ne kartą kėlė nuostabą rungtynių metu. Amerikietis pataikė 2 tolimus metimus iš 9, tačiau akivaizdžiai matėsi dvikovos eigoje prarastas pasitikėjimas savimi nuo trijų taškų linijos. Du jo tolimi metimai iš aikštės kampo turint pakankamai erdvės skriejo taip pro šalį, kad net nelietė lanko.

Dar vienas toks tritaškis antrojo rungtynių dalyje teškėsi į lentą. Vėliau jau pats žaidėjas pradėdavo dvejoti dėl metimo iš toliau, nors tam progų ir turėjo.

Tuo tarpu Marekas Blaževičius kol kas niekaip negali užsitarnauti M.Schillerio pasitikėjimo. Žaidėjas šiame sezone vis dar nėra sužaidęs oficialių rungtynių „Žalgirio“ sudėtyje. Austro teigimu, jaunasis talentas yra reikalingas komandos rotacijai.

M.Blaževičius į Rusiją išvyko, nes Kaune liko dėl koronaviruso pristabdytas Joffrey Lauvergne'as. Tačiau rungtynėse stringant Martinui Gebenui, M.Schilleris rėmėsi mažesniu penketu. Žinoma, tokias sąlygas diktavo ir mobili „Chimki“ priekinė linija, tad oficialaus debiuto M.Blaževičiui dar teks palaukti.

Taip pat verta pabrėžti, kad ir toliau blankiai atrodo trečioje pozicijoje žaidžiantis Steve'as Vasturia. Šiuo metu vis dar negali žaisti ir pagrindinis šios pozicijos žaidėjas Patricio Garino. Tad M.Schilleriui teks pasukti galvą, ką daryti prieš gerokai rimtesnius varžovus, kurie gali labai greitai išryškinti „Žalgirio“ bėdas šioje vietoje.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia dvejos Eurolygos rungtynės. Antradienį Lietuvos čempionai išvykoje susikaus su Belgrado „Crvena zvezda“, o ketvirtadienį namuose priims Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus. Tai bus pirmosios Eurolygos sezono rungtynės Kaune.