Sezono lyderį nugalėjusi „Valencia“ šalyje paskleidė žinią: „Žalgiris“ nebėra neįveikiamas“ Stebėjosi arenoje susirinkusiais sirgaliais

Kauno „Žalgiris“ prieš penktąjį Eurolygos turą buvo vienintelė visas ketverias rungtynes laimėjusi komanda. Tačiau ketvirtadienį buvusio vienvaldžio lyderio pozicijos susvyravo. Iki tol pergalingai žygiavusi Kauno komanda savo aikštėje turėjo pripažinti „Valencia“ krepšininkų pranašumą 82:94.

Kauno ekipa nusileido ispanams.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (30)

Oct 23, 2020, 11:04 AM, atnaujinta Oct 23, 2020, 11:33 AM

Valensijos žiniasklaidą nudžiugino ne vien tai, kad šio miesto komanda nugalėjo Eurolygos lyderius.

Valensiečiai dar labiau didžiavosi tuo, kad pergalę pasiekė parodę puikų krepšinį. Svečiai nuo trečiojo kėlinio vos ne tobulai puolė, nuostabiai gynėsi ir nesutriko po dviejų pirmųjų kėlinių, kuriuose dominavo Kauno komanda.

„Valencia“ tobulai žaidė antroje pusėje ir nugalėjo Eurolygos lyderį“, – antraštėje parašė Valensijos dienraštis „Las Provincias“. „Valencia“ užpuolė lyderį „Žalgirį“ tritaškių salve“, – straipsnį pavadino Valensijos sporto leidinys „Superdeporte“.

„Valencia“ parodė puolimo jėgą ir patiesė neįveiktą lyderį „Žalgirį“, – rašė Madrido sporto dienraštis „Marca“. „Pastangos gynyboje padėjo nugalėti „Žalgirį“, kuris nebėra neįveikiamas“, – kitą žaidimo dalį antraštėje pažymėjo Barselonos sporto dienraštis „El Mundo Deportivo“.

Ne vien antraštėse, bet ir visuose straipsniuose net ne po vieną, o po kelis kartus buvo priminta, kad „Žalgiris“ iki šio turo buvo vienvaldis Eurolygos lyderis. Tą nuolat kartodami, Ispanijos leidiniai tik dar labiau sustiprino „Valencia“ pergalės reikšmę.

Dar prieš rungtynes „Superdeporte“ rašė, kad Kauno komanda Eurolygos lydere tapo neatsitiktinai. „Žalgiriui“, atrodo, nepakenkė didelės permainos sudėtyje, kurioje palyginti su praėjusiu sezonu nebėra Edgaro Ulanovo, Jocko Landale‘o ir Zacho LeDay bei paties trenerio Šarūno Jasikevičiaus, atsidūrusio „Barçoje“.

Austro Martino Schillerio vadovaujama nauja komanda svarbiausiame žemyno turnyre renka daugiausiai naudingumo balų, taikliausiai mėto iš trijų taškų zonos ir geriausiai pataiko žaidžiant, – pristatydamas „Žalgirį“, pasakojo „Superdeporte“. – „Valencia“ privalės ypač atidžiai prižiūrėti Marių Grigonį. ACB lygoje žaidęs metikas pelno vidutiniškai 14 taškų ir tapo komandos lyderiu“.

M.Grigonis iki pertraukos svečiams išties kėlė nemažai rūpesčių. Kaip ir kiti žalgiriečiai, vien pirmajame kėlinyje pataikę 7 iš 9 tritaškių. Tačiau, kaip rašė „Las Provincias“, „treneris Jaume Ponsarnau ištaisė pirmojoje pusėje darytas klaidas gynyboje, kurią draskė varžovų tritaškiai, ir po pertraukos puikiai žaidę „apelsininiai“ įveikė vienintelę iki vakar nenugalėtą Eurolygos komandą. „Valencia“ pasiekė daug daugiau nei garbingą pergalę“.

„Žingsnis po žingsnio, metimas po metimo „Valencia“ stiprino pasitikėjimą savo jėgomis ir sekino „Žalgirio“ jėgas. Lietuviai nebepataikė iš toli ir svečiams priešinosi tik kelius prie krepšio radęs Augustine‘as Rubitas. Bet sustabdyti oranžinę bangą buvo neįmanoma“, – apie mačo lūžį trečiajame kėlinyje rašė „Marca“.

„Las Provincias“ ypač gyrė Nikolą Kaliničių: „Serbas yra geriausias tarpsezonio pirkinys. Jis yra toks žaidėjas, kokio komandai anksčiau labai trūko“.

Tuo tarpu „Superdeporte“ pažymėjo visą „Valencia“ legionierių iš Pietų slavų šalių ketveriukę: „Balkanų krepšininkų Bojano Dubljevičiaus, Vanjos Marinkovičiaus, Klemeno Prepeličiaus ir N.Kaliničiaus rečitalis leido „apelsininiams“ puikiai sugrįžti antrojoje pusėje“. Būtent šie krepšininkai Valensijos komandoje žaidė rezultatyviausiai: B.Dubljevičius ir V.Marinkovičius pelnė po 16 taškų, N.Kaliničius – 14, K.Prepeličius – 13.

„Marca“ manymu, „Valencia“ pasinaudojo keliomis poilsio dienomis, kad Eurolygos lyderio „Žalgirio“ arenoje atskleistų visą savo puolimo talentą“.

Valensijos komanda prieš kelionę į Kauną nežaidė ilgiau nei savaitę. Praėjusiame Eurolygos ture „Valencia“ nesulaukė savo varžovo Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo, kurio krepšininkai užsikrėtė koronavirusu, o savaitgalį ilsėjosi dėl to, kad Ispanijos lygoje dalyvauja nelyginis komandų skaičius ir Valensijos ekipa gavo laisvadienį pagal tvarkaraštį.

Visi Ispanijos leidiniai pabrėžė, kad rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo daugiau nei penki tūkstančiai sirgalių. „Buvo keista tai matyti pasaulį sukausčius sveikatos krizei“, – nusistebėjo „Superdeporte“.

„Europoje stiprėjant pandemijai, „apelsininių“ pasirodymą „Žalgirio“ arenoje stebėjo 5131 žiūrovas. Nepaaiškinamas ir abejonių Eurolygos nuostatais keliantis skaičius“, – rašė Madrido sporto dienraštis „As“.