Eurolygos lietuviai: M. Grigonio energija, laiku užsivedęs L. Lekavičius ir netaiklus R. Giedraitis

Eurolygos šeštajame ture Kauno „Žalgiris“ neparodė geriausių savybių, bet komandą gelbėjo energingai žaidę Marius Grigonis ir po pertraukos įsismaginęs Lukas Lekavičius.

Eurolygos lietuviai: M. Grigonio energija, laiku užsivedęs L Lekavičius ir netaiklus R. Giedraitis.<br>zalgiris.lt nuotr.
Eurolygos lietuviai: M. Grigonio energija, laiku užsivedęs L Lekavičius ir netaiklus R. Giedraitis.<br>Twitter nuotr.
Eurolygos lietuviai: M. Grigonio energija, laiku užsivedęs L Lekavičius ir netaiklus R. Giedraitis.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Oct 31, 2020, 7:44 AM

Ypač pasižymėjo M.Grigonis, kuris antrą kartą šį sezoną gerino asmeninį rezultatyvumo rekordą ir buvo pripažintas naudingiausiu turo krepšininku.

Tuo tarpu visiems užsienio klubams atstovaujantiems lietuviams krepšys šią savaitę buvo užrištas.

„Žalgiris“

Kauno „Žalgiris“ tik trečiadienį sužinojo, kad šią savaitę tikrai reikės žaisti šeštojo turo rungtynes su Vilerbano ASVEL ekipa. Daug ASVEL krepšininkų buvo užsikrėtę koronavirusu, todėl Prancūzijos komanda praleido tris Eurolygos turus ir ketvirtadienį į aikštę grįžo po 18 dienų pertraukos.

ASVEL vis dar trūko penkių krepšininkų. Vilerbano ekipa pasitelkė du dublerius, bet viso dvyliktuko nesudarė.

Nors visos aplinkybės buvo palankios Lietuvos čempionams, jie Eurolygos autsaiderius nugalėjo tik po sunkios kovos 83:74. „Astroballe“ arenoje rungtynes stebėjo tūkstantis žiūrovų.

Iki pertraukos atrodė, kad visai ne ASVEL, bet „Žalgiris“ buvo ką tik paleistas iš karantino. Vangiai žaidę kauniečiai jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu ir vytis varžovus pradėjo tik po pertraukos. „Žalgiris“ rezultatą pirmą kartą persvėrė 32-ąją min. (simboliška, kad tą padarė prancūzas Joffrey Lauvergne‘is), bet mačo pabaigoje žaidė daug tiksliau nei pavargę šeimininkai.

Vilerbano komanda iki pertraukos įmetė 50 taškų, po pertraukos – tik 24 taškus. „Žalgirio“ rezultatyvumas abiejose rungtynių pusėse buvo labai panašus (41 ir 42 taškai).

„Žalgiris“, kaip ir varžovai, įregistravo vienuolika krepšininkų. Trūko Patricio Garino, Mareko Blaževičiaus ir į Prancūziją išvykusio, bet susirgusio ir viešbutyje likusio Roko Jokubaičio. Į paraišką patekęs Karolis Lukošiūnas į aikštę nebuvo įleistas.

Prancūzijoje dėl pergalės kovojo penki lietuviai ir penki užsieniečiai. Lietuvos krepšininkai pelnė du trečdalius komandos taškų – 56 iš 83. Karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs Marius Grigonis įmetė 25 taškus, Lukas Lekavičius – 13, Martinas Gebenas – 9, Artūras Milaknis – 5, Paulius Jankūnas – 4.

ASVEL paraiškoje buvo aštuoni prancūzai (kartu su jais – du amerikiečiai ir į aikštę neįleistas belgas). Prancūzijos krepšininkai surinko 58 taškus.

„Žalgiris“ per šešerias rungtynes iškovojo penkias pergales ir dalijasi pirmąją vietą su „Barcelona“. Ketverias iš šešerių rungtynių laimėjo Miuncheno „Bayern“. Po tris pergales pasiekė Milano „Olimpia“ (žaidė ketverias rungtynes), „Valencia“ (penkerias), Stambulo „Fenerbahçe“, Pirėjo „Olympiakos“ ir Maskvos CSKA (po šešerias).

Kitas „Žalgirio“ varžovas bus Madrido „Real“. Septintojo turo rungtynės „Žalgirio“ arenoje vyks penktadienį (lapkričio 6 d.).

Silpnai sezoną pradėję Madrido krepšininkai ketvirtadienį savo aikštėje susitiko su „Bayern“ ir nugalėjo 100:82 (J.Carrollas 19, T.Thompkinsas 16, S.Llullis 14). Šešis kartus žaidęs „karališkasis“ klubas pasiekė vos antrąją pergalę ir dar nė karto nelaimėjo svečiuose. „Real“ dalijasi 14-ąją vietą su Tel Avivo „Macabi“.

Legionieriai

Jau ketvirtą turą praleido Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda, kurioje žaidžia Artūras Gudaitis. „Zenit“ šią savaitę jau užteko sveikų krepšininkų, tačiau rungtynės su Atėnų „Panathinaikos“ klubu buvo nukeltos, nes koronavirusas įsisuko į varžovų stovyklą.

„Zenit“ kol kas žaidė tik dvejas rungtynes ir per jas iškovojo dvi pergales.

Per šešis turus nė vienerių rungtynių nepraleido devynios komandos. Tarp jų – ne vien „Žalgiris“, bet ir Stambulo „Fenerbahce“, kuriai atstovauja Edgaras Ulanovas.

„Fenerbahce“ ketvirtadienį išvykoje nugalėjo Tel Avivo „Makabi“ klubą 75:65 ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją. E.Ulanovas pelnė 2 taškus.

Stambulo krepšininkai ilgai vijosi geriau rungtynes pradėjusius varžovus, bet po pertraukos perėmė iniciatyvą ir ketvirtajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą.

Penktadienį dramatiškoje dvikovoje krito Vitorijos „Baskonia“, namie nusileidusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelona“ komandai 71:72. Abu „Baskonia“ lietuviai žaidė nerezultatyviai: Rokas Giedraitis pelnė 4 taškus, Tadas Sedekerskis – 1.

Vitorijos krepšininkai ilgai vijosi varžovus, bet trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje pelnė 17 taškų be atsako ir įgijo dviženklę persvarą (69:58). Vis dėlto klaidų fiestoje paskutines klaidas padarė „Baskonia“. Ketverias rungtynes žaidusios Vitorijos komandos sąskaitoje liko dvi pergalės.

Lietuviai

Marius Grigonis. Stovėjusioje komandoje M.Grigonis buvo pagrindinis energijos šaltinis. Vienintelis į „Žalgirio“ starto penketą patenkantis lietuvis pirmajame kėlinyje dažnai bandė žaisti du prieš du su J.Lauvergne‘iu, bet prancūzui ne visada pavykdavo pabaigti M.Grigonio sėkmingai pradėtą darbą.

Paskui gynėjas labai teisingai nusprendė, kad turi žaisti vienas, ir draskė varžovų gynybą tiek prasiveržimais, tiek tolimais metimais, o ir gindamasis laiku užtverdavo kelią ASVEL krepšininkams. M.Grigonis žaidė 29 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 25 taškus (6/8 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 7/7 baudų), išprovokavo 6 pražangas ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

M.Grigonis antrą kartą šį rudenį pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą. Iki šio sezono jo asmeninis rekordas buvo 19 taškų, o per antrojo turo rungtynes su Chimkų komanda jis įmetė 21 tašką. M.Grigonio sezono vidurkiai yra 15,5 taško ir 5 išprovokuotos pražangos.

27 balus sirinkęs M.Grigonis buvo pripažintas naudingiausiu Eurolygos šeštojo turo krepšininku. Tiek pat balų surinko ir naudingiausiojo vardą su lietuviu pasidalijo „Barcelona“ puolėjas N.Mirotičius.

Lukas Lekavičius. Jau 4-ąją min. nuo atsarginių suolo pakeltas L.Lekavičius iki paskutinės antrojo kėlinio minutės buvo visai bevertis ir gindamasis, ir puldamas. Prieš pat pertrauką nusimetęs nematomus psichologinius pančius, po pertraukos „Žalgirio“ gynėjas žaidė daug aktyviau.

Jis tai klysdavo, tai pataikydavo, bet galutinis jo veiksmų rezultatas buvo teigiamas, o kamuolys kelią į krepšį kartais rasdavo net po anaiptol neoptimalių sprendimų. L.Lekavičius per 21 min. pelnė 13 taškų (4/6 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir išprovokavo 4 pražangas.

Martinas Gebenas. M.Gebenas nuveikė daugiau nei pagrindinis „Žalgirio“ vidurio puolėjas J.Lauvergne‘is. Jis drąsiai ir sumaniai žaidė puldamas, sėkmingai užsiimdavo padėtį baudos aikštelėje, bet pritrūkdavo kantrybės gindamasis, todėl greitai prisirinko pražangų. M.Gebenas per 13,5 min. pelnė 9 taškus (4/6 dvitaškių, 1/1 baudos) ir gavo 4 pražangas.

Edgaras Ulanovas. „Fenerbahçe“ puolėjas pirmajame kėlinyje dažnai, bet permainingai žaidė nusisukęs nuo krepšio. Vėliau komandai puolant E.Ulanovas nebuvo labai pastebimas, tačiau tiksliai vykdė užduotis gindamasis. Jis žaidė 29 min., pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas pirmojo kėlinio viduryje gavo nesportinę pražangą. P.Jankūnas beveik viską darė sulėtintai (net lėtai žaidusios komandos fone), bet keliskart pasinaudojo patirtimi ir per 13 min. pelnė 4 taškus (1/2 dvitaškių, 2/2 baudų).

Artūras Milaknis. Nors A.Milakniui porą kartų pavyko pataikyti į krepšį, jis darė nemažai pozicinių klaidų: tai nusivarydavo kamuolį ten, kur būdavo daug varžovų, tai gindamasis žengdavo ne į tą pusę. Kauno komandos metikas per 21,5 min. pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 1/3 tritaškių) ir gavo 3 pražangas.

Tadas Sedekerskis. „Baskonia“ puolėjas žaidė trumpai, bet keliskart atsidūrė karščiausiose vietose. Jis per 3,5 min. pelnė 1 tašką (1/2 baudų) ir atkovojo 2 kamuolius.

Rokas Giedraitis. „Baskonia“ puolėjas jau 16-ąją sek. stojo prie baudos metimų linijos ir pelnė pirmuosius taškus, bet paskui kamuolį dažniausiai gaudavo tose vietose, kuriose varžovams grėsmės nekelė. Tiesa, R.Giedraitis gana daug judėjo ir provokavo pražangas netaisyklingai užtvaras stačiusiems „Barcelona“ krepšininkams.

Jis žaidė 18 min. (trumpiausiai šį sezoną), pelnė tik 4 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir išprovokavo 5 pražangas. R.Giedraičio rezultatyvumas pirmą kartą šį sezoną buvo vienženklis, o jo vidurkis smuktelėjo iki 15,5 taško.