Po antausio Pasvalyje – D. Kairio kritika „Ryto“ lyderiui: „Turėsiu ieškoti tinkamų žodžių“

„Turėsiu ieškoti tinkamų žodžių“, – po dar vieno pralaimėjimo apie būsimą pokalbį su žaidėjais užsiminė Vilniaus „Ryto“ (6/3) treneris Donaldas Kairys.

Donaldas Kairys.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Donaldas Kairys.<br>V.Skaraičio nuotr.
Donaldas Kairys.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Nov 7, 2020, 8:55 PM, atnaujinta Nov 7, 2020, 8:57 PM

Sostinės klubas šeštadienį LKL lygoje po dramatiškos kovos 79:82 (15:28, 23:17, 26:14, 15:23) nusileido „Pieno žvaigždžių“ (4/4) krepšininkams. „Rytui“ tai buvo jau ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės.

Galingai sezoną pradėjusi „Ryto“ komanda kol kas buksuoja, o jų varžovai dažniausiai dega didesniu noru laimėti. Apie užsivedimo bėdas prakalbo ir D.Kairys.

„Vienas dalykas, kad varžovas labai gerai žaidė, su didele energija. Netgi su tokia maža rotacija sugebėjo rasti tiek jėgų, jog prieš mūsiškius laimėtų kovą dėl atšokusių kamuolių. Šitą dalyką vienareikšmiškai turime kontroliuoti, turint tokią sudėtį.

Tačiau čia klausimas užsivedime ir kovingume, turime savyje rasti kažkokį žvėriškumą. Kitas dalykas, ko mes prašėme, tai žaisti agresyviai, priversti varžovus prasižengti. Bet čia irgi pralaimėjome, jie metė 27 baudas, mes 12, nors tą akcentavome.

Bandysime išsiaiškinti kovingumo stoką. Nenoriu teisintis, bet yra daug dalykų: nesusikalbėjimo, nesusižaidimo. Martynas Echodas grįžo po mėnesio pertraukos, Maurice'as Ndouras žaidė po pusės treniruotės, ne visada buvo teisingos gynybos rotacijos.

Tačiau aš už juos kamuolių nenusiimsiu ir turėsime padirbėti ties tuo. Turėsiu ieškoti tinkamų žodžių, sezono pradžioje laimėdavome atšokusius kamuolius, tą turime daryti ir visą sezoną“, – apie pralaimėjimo priežastis kalbėjo „Ryto“ treneris.

Sostinės klube debiutavęs M.Ndouras jau pirmąją minutę atliko galingą dėjimą, viso pataikė keturis iš šešių dvitaškių ir pelnė 13 taškų. Jo pasirodymą D.Kairys įvertino teigiamai.

„Jis atskrido, padarė vieną treniruotę, praėjo medicininę patikrą, parodėme keletą derinių ir metėme į kovą. Manau, kad jis davė mums naudos, o vėliau ji tik didės“, – teigė sostinės klubo treneris.

Tačiau po dvikovos apie komandos lyderį Andrew Goudelocką gerų žodžių D.Kairys pasakyti negalėjo. Be to amerikiečiui kliuvo ir dėl labai prastos gynybos, kuomet ketvirtajame kėlinyje „Pieno žvaigždžių“ veteranas Branko Mirkovičius nusiėmė kelis kamuolius puolime nuo jo galvos.

„Turbūt, kaip ir šiandien, kaip ir visą sezoną, jis išsimetė daugiausiai metimų rungtynėse. Gal nevisi metimai buvo geri, bet daugiau metimų jam duoti negalime. Galime duoti daugiau minučių, užtvaras, kamuolį, bet toliau jau jo darbas.

Jis niekada nesigyrė, kad yra gynybos žaidėjas, bet tie keli nuo jo galvos nusiimti kamuoliai mums labai daug kainavo, gal netgi rungtynes“, – teigė D.Kairys.