EUROLYGA

R. Jokubaitis – apie savijautą po koronaviruso, pirmąjį dėjimą Eurolygoje ir „Žalgirio“ žudiką M. Jamesą

„Tikrai liūdna“, – po paleisto šanso dvikovoje prieš CSKA atsiduso Rokas Jokubaitis.

Apie savijautą prabilęs R.Jokubaitis įvertino bandymą ataką užbaigti dėjimu: „Teks palaukti“<br>G.Bitvinsko nuotr.
 „Žalgirio“ ekipa nusileido svečiams iš Maskvos.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Nov 18, 2020, 9:45 AM

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko sėkmingai pradėti dvigubos Eurolygos savaitės. Antradienį Martino Schillerio kariauna namuose 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21) nusileido Maskvos CSKA krepšininkams.

CSKA į priekį išsiveržė nuo pat dvikovos pradžios. Aktyviai puolime žaidę svečiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje 26:17.

Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje „Žalgiriui“ itin sunkiai sekėsi rinkti taškus ir Dimitrio Itoudžio auklėtiniai vienu metu susikrovė 15 taškų pranašumą (37:22).

„Įdomios rungtynės. Pirma jų pusė buvo gynyboje labai prasta, tačiau vėliau reikalai susitvarkė.

Leidome varžovams laisvai pasijausti, antroje pusėje sėkmingiau pasirodėme puolime“, – kalbėjo R.Jokubaitis.

Kėliniui persiritus per pusiaują aikštelės šeimininkai ėmė sėkmingiau žaisti puolime ir po taiklaus Nigelo Hayeso tolimo metimo sumažino savo deficitą iki penkių taškų.

Visgi svečiai iš Maskvos iki ilgosios pertraukos neprisileido savo varžovų arčiau ir išėjo pirmaudami 45:38.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo ketvirtu taikliu Mariaus Grigonio tolimu metimu, tačiau 14 taškų iki tol įmetusį žalgirietį sustabdė anksti susirinktos keturios asmeninės pražangos.

Svečiai išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje iki ketvirčio pabaigos ir prieš lemiamą dvikovos atkarpą turėjo aštuonių taškų pranašumą 66:58.

„Gynyboje atrodėme solidžiau nei ankstesniuose dvikovose. Manau, kad viskas dėl pirmos pusės. Gynyboje vaizdas buvo solidesnis, negaliu sakyti, kad ji buvo tobula, tačiau rungtynes nulėmė CSKA komandos meistriškumas.

Varžovai žaidė užtikrintai. Nepersistengdami jie realizavo metimus. Sužavėjo jų itin aukštas meistriškumas“, – kalbėjo krepšininkas.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ekipos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis. Rungtynių pabaigoje Kauno ekipa kilo į lemiamą šturmą.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę iki ketvirčio pabaigos P.Jankūnas baudų metimais sumažino „Žalgirio“ deficitą iki minimumo 79:78.

Tačiau svarbiausiu metu šaltakraujiškiau sužaidusi CSKA išsivežė pergalę iš Kauno.

„Praėjusį kartą Maskvoje Mike'as Jamesas mus nubaudė taip pat. Vienas prieš vieną jis gali daryti viską, veržtis, mesti tolimus metimus, galbūt reikėjo skirti daugiau dėmesio dvigubinimui, tačiau priėmėme kitus sprendimus.

Pagal planą tikėjomės, kad bus žaidžiama kitaip“, – rungtynių pabaigą komentavo R.Jokubaitis.

Vienoje iš svarbiausių ketvirtojo kėlinio atakų kamuolys atsidūrė gynėjo rankose, tačiau tąsyk sėkmingai užpulti važrovų krepšio nepavyko.

„Darėme derinį, kuris neblogai pavyko pirmoje pusėje, tačiau varžovai keitėsi gynyboje ir viskas gavosi ne pagal planą.

Šioje situacijoje turėjau sužaisti užtikrinčiau, tačiau padarėme klaidą, kuri man asmeniškai buvo labai skaudi. Tikrai liūdna“, – ataką komentavo lietuvis.

Akistatoje prieš CSKA 19-etis krepšininkas per 20 ant parketo praleistų minučių įmetė 8 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud. metim.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 7 naudingumo balus.

Po dvikovos jaunasis žalgirietis prakalbo apie savo savijautą persirgus koronavirusu.

„Sekmadienį rungtynėse prieš „CBet“ buvo truputį sudėtinga, tačiau dabar jaučiuosi gerai, tikiuosi, kad situacija pagerės dar labiau“, – teigė gynėjas.

Rungtynių metu R.Jokubaitis greitoje atakoje bandė įkrauti kamuolį iš viršaus, tačiau jis baigėsi nesėkme.

„Tai buvo nelabai gera mintis. Galėjau sužaisti protingiau, tačiau tuo momentu pagalvojau, kad reikia Eurolygoje „atsidaryti“ su dėjimu, tačiau to dar teks palaukti“, – kalbėjo jis.