Eurolygos lietuviai: neįtikėtinai taikliai žaidęs A. Gudaitis, R. Jokubaičio gimtadienis ir nervingas M. Grigonis

Ketvirtadienį 20-ąjį gimtadienį pažymėjęs Rokas Jokubaitis penktadienį pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą, tačiau gražiausios dovanos – pergalės Eurolygos dešimtojo turo rungtynėse – negavo. Jo paties ir taip pat naudingai žaidusio Luko Lekavičiaus pastangas nubraukė nepakankamai didelis kai kurių kitų Kauno „Žalgirio“ krepšininkų indėlis. Tuo tarpu Artūro Gudaičio pastangos nenuėjo veltui – jo dvigubas dviženklis padėjo iškovoti pergalę Sankt Peterburgo „Zenit“ klubui.

lrytas.lt koliažas
Rokas Sedekerskis<br>G.Birtvisnko nuotr.
Pačiame jėgų žydėjime esantys R.Giedraitis („Baskonia“; nuotr.)<br>G.Bitvinsko nuotr.
P. Jankūnas.<br>zalgiris.lt nuotr.
 Artūras Gudaitis<br> IS/Scanpix.com nuotr.
 Edgaras Ulanovas<br> IS/Scanpix.com nuotr.
Marius Grigonis<br>zalgiris.lt nuotr.
Lukas Lekavičius<br>zalgiris.lt nuotr.
Rokas Jokubaitis<br>zalgiris.lt nuotr.
„Žalgirio“ ir „Olimpia“ dvikova<br>zalgiris.lt nuotr.
Artūras Milaknis<br>zalgiris.lt nuotr.
Martinas Gebenas<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Nov 21, 2020, 8:41 AM

„Žalgiris“

Nesėkmių virtinės nenutraukiantis Kauno „Žalgiris“ patyrė ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą. Lietuvos čempionams atsitiesti nepavyko ir Italijoje, kur penktadienį žalgiriečiai nusileido Milano „Olimpia“ komandai 92:98.

„Žalgiris“ ir Atėnų „Panathinaikos“ šiuo metu tęsia ilgiausias nesėkmių virtines. Abi šios komandos pralaimėjo ketverias pastarąsias rungtynes.

Penktadienį Kauno krepšininkai pelnė pirmuosius taškus, bet paskui rezultatą trumpam persvėrė tik pirmojo kėlinio pabaigoje. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ atsiliko net 20 taškų skirtumu, pavijo varžovus ketvirtajame kėlinyje, bet vėl leido šeimininkams įgyti persvarą, kai treneris Martinas Schilleris bent trumpam turėjo pasodinti ant suolo žaidėjus, prieš tai tempusius komandą iš gilios duobės.

Kauno komandoje žaidė tie patys krepšininkai, kaip per praėjusias rungtynes. Dvyliktuke nebuvo traumuoto Patricio Garino ir Mareko Blaževičiaus, o Karoliui Lukošiūnui teko nuo suolo nepakylančio atsarginio vaidmuo.

Šeši Lietuvos krepšininkai pelnė beveik pusę komandos taškų – 45 iš 92. Asmeninį sezono rekordą pakartojęs Lukas Lekavičius įmetė 16 taškų, karjeros rekordą pasiekęs Rokas Jokubaitis – 15, Marius Grigonis – 10, Martinas Gebenas ir Paulius Jankūnas – po 2, Artūras Milaknis taškų nepelnė.

Milano ekipoje buvo registruoti du italai, tačiau jie nežaidė.

Pergalių skonį pamiršęs „Žalgiris“ nukrito į aštuntąją vietą. Kauno komanda laimėjo 5 iš 10 rungtynių. Eurolygoje pirmauja 8 iš 9 rungtynių laimėjusi „Barcelona“, kurią treniruoja Šarūnas Jasikevičius. Po 7 iš 10 rungtynių laimėjo Miuncheno „Bayern“ ir Maskvos CSKA, 6 iš 9 – „Valencia“, 6 iš 10 – Madrido „Real“.

„Žalgiris“ kitas rungtynes žais lapkričio 26 dieną (ketvirtadienį). Kauną aplankys buvę žalgiriečiai Artūras Gudaitis, K.C.Riversas ir Kevinas Pangosas, buvęs Vilniaus „Ryto“ žaidėjas Billy Baronas ir dabartiniai jų komandos draugai iš Sankt Peterburgo „Zenit“.

„Zenit“ užima devintąją vietą, bet pagal laimėtų rungtynių procentą lenkia „Žalgirį“. Sankt Peterburgo komanda žaidė tik 6 rungtynes, per kurias iškovojo 4 pergales.

Beje, panašioje padėtyje yra ir šiame ture kauniečius įveikusi „Olimpia“. Ji laimėjo 4 iš 7 rungtynių ir užima dešimtąją vietą.

Legionieriai

Į Kauną besirengiantis „Zenit“ penktadienį išvykoje įveikė Berlyno ALBA komandą 73:66. Artūras Gudaitis nugalėtojams pelnė 16 taškų ir išprovokavo 10 pražangų.

Sankt Peterburgo krepšininkai antrajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir apie 10 taškų skirtumu pirmavo iki finalo sirenos.

Ketvirtadienį antrą pergalę per savaitę pasiekė Vitorijos „Baskonia“, namie įtikinamai nugalėjusi Atėnų „Panathinaikos“ klubą 93:72. Rokas Giedraitis prie pergalės prisidėjo 12 taškų, Tadas Sedekerskis – 2 taškais.

„Baskonia“ tiksliai pakartojo praėjusių rungtynių siužetą: prastai pradėjo, bet greitai persvėrė rezultatą, nuo antrojo kėlinio vidurio visą laiką pirmavo ir galiausiai laimėjo dideliu skirtumu. Antradienį lygiai taip pat vyko Vitorijos ekipos rungtynės su Stambulo „Fenerbahçe“.

„Fenerbahçe“ po antradienį patirto pralaimėjimo liko Ispanijoje ir penktadienį žaidė su Madrido „Real“. „Geltoni-mėlyni“ vėl nieko nepešė – jie pralaimėjo 74:94. „Fenerbahçe“ puolėjas Edgaras Ulanovas pelnė 3 taškus.

Stambulo komanda ir vėl neturėjo jokių šansų. Madrido krepšininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo 17 taškų persvarą ir gniaužtų neatleido.

„Baskonia“ ir „Fenerbahçe“ turi po 4 pergales, bet Vitorijos komanda žaidė 8 rungtynes, Stambulo – jau 10.

Lietuviai

Artūras Gudaitis. „Zenit“ starto penketo vidurio puolėjas taškus pelnydavo arba pražangą išprovokuodavo beveik kiekvieną kartą, kai tik gaudavo kamuolį baudos aikštelėje. Iki pertraukos kamuolys A.Gudaitį surado gal tik porą kartų, bet trečiojo kėlinio pabaigoje komandos draugai nusprendė, kad lietuvis privalo atsidurti puolimo smaigalyje, ir jis per trumpą 4 min. tarpsnį, pasibaigusį ketvrtojo kėlinio pradžioje, pelnė 12 taškų. Iš viso A.Gudaitis žaidė 24 min., pelnė 16 taškų (3/3 dvitaškių, 10/10 baudų), išprovokavo 10 pražangų, atkovojo 3 kamuolius ir likus žaisti 33 sek. prasižengė penktąjį kartą. Šį sezoną A.Gudaitis pelno 9,6 taško, atkovoja 4 kamuolius ir išprovokuoja 5,4 pražangos.

Rokas Jokubaitis. Nors neišvengė kelių apmaudžių klaidų, jaunasis žalgrietis, kuriam lapkričio 19 dieną sukako 20 metų, didžiąją rungtynių dalį žaidė patikimai, pasižymėjo puikiais sprendimais ir pridėjo komandos puolimui aštrumo. Jis kartu su L.Lekavičiumi bei A.Rubitu ėmėsi puolimo lyderio vaidmens antroje rungtynių pusėje, per kurią pelnė 10 taškų, nedarė didelių klaidų gindamasis. R.Jokubaitis per 25 min. pelnė 15 taškų (3/6 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 3/3 baudų) ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą. Jo vidurkis pakilo iki 8,6 taško.

Lukas Lekavičius. Treneris pamiršo L.Lekavičių ant suolo, kai komanda smigo žemyn, bet vos grįžęs į aikštę „Žalgirio“ gynėjas ėmėsi taisyti tai, ką pridirbo kai kurie komandos draugai. Jis žaidė agresyviai, draskė varžovų gynybą nuolat verždamasis į baudos aikštelę, pataikė iš toli ir neleido įsismaginti jo dengiamiems varžovams. L.Lekavičius įmetė 9 taškus vien per ketvirtąjį kėlinį. Iš viso jis per 25,5 min. pelnė 16 taškų (6/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/1 baudos), pakartojo asmeninį sezono rekordą ir buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Be to, jis atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir prasižengė 3 kartus. L.Lekavičiaus vidurkis – 9,5 taško.

Rokas Giedraitis. Vienintelis krepšininkas, visas sezono rungtynes pradėjęs „Baskonia“ starto penkete, vėl užsikirto atakuodamas iš toli. Pirmajame ir trečiajame kėliniuose R.Giedraitis nepataikė nė vieno iš keturių tolimų metimų, vienintelius taškus iki ketvirtojo kėlinio vidurio pelnė, kai perėmė kamuolį ir nuskuodė į greitą ataką, o asmeninę statistiką pasigerino tik tada, kai varžovai nebesipriešino. Jis žaidė 27 min., pelnė 12 taškų (3/3 dvitaškių, 2/7 tritaškių) ir perėmė 3 kamuolius. R.Giedraitis pelno vidutiniškai 13,6 taško (12-oji vieta Eurolygoje) ir perima 1,6 kamuolio (3-ioji vieta).

Tadas Sedekerskis. Dvejose praėjusiose rungtynėse nerezultatyviai žaidęs „Baskonia“ puolėjas priminė, kad gali pelnyti taškus. Ir tą padarė labai gražiai: antrojo kėlinio paskutinėmis sekundėmis prasiveržė nuo šoninės linijos ir, palikęs už nugaros buvusį žalgirietį Aaroną White‘ą, įgrūdo kamuolį į krepšį iš viršaus. T.Sedekerskis per 9 min. pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio) ir atkovojo 3 kamuolius. Jo vidurkis – 1,1 taško.

Artūras Milaknis. A.Milaknis nepriekaištingai atliko visas gynybos užduotis ir patikimu žaidimu savoje aikštės pusėje padėjo komandai vytis varžovus, bet puldamas progų beveik nesusikūrė. Jis per 15 min. nepelnė nė taško (0/2 tritaškių). „Žalgirio“ metikas be taškų šį sezoną baigė jau trečias rungtynes, o per trejas pastarąsias rungtynes pataikė tik 1 iš 7 tritaškių. Jo vidurkis – 6 taškai.

Marius Grigonis. Kauno komandos lyderis atakavo gana retai, o gindamasis dažnai pavėluodavo pribėgti prie dengiamo varžovo. Pasikartodavusios klaidos ginantis sukėlė nervingumą ir M.Grigonis antrose iš eilės rungtynėse greitai rinko pražangas ir buvo priverstas palikti aikštę, kai 37-ąją min. puldamas prasižengė penktą kartą. Jis žaidė 21 min., pelnė 10 taškų (0/1 dvitaškio, 2/3 tritaškių, 4/4 baudų), išprovokavo 6 pražangas ir pats prasižengė 5 kartus. M.Grigonis pelno vidutiniškai 15 taškų (6-oji vieta Eurolygoje) ir išprovokuoja 5,5 pražangos (3-ioji vieta). Jis šį sezoną pataikė visus 37 baudos metimus (1-oji vieta pagal baudos metimų taiklumą) ir 51,2 proc. tritaškių (7-oji vieta).

Martinas Gebenas. Trumpai žaidęs „Žalgirio“ vidurio puolėjas laiku keitėsi gindamasis ir tiksliai užsiimdavo padėtį puldamas, tačiau po pertraukos treneriui nebuvo reikalingas. M.Gebenas per 4 min. pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių). Jo sezono vidurkis – 4,1 taško.

Edgaras Ulanovas. „Fenerbahçe“ puolėjas gavo jam jau įprastą dūrį. Dvi pirmąsias rezultatyvias varžovų atakas pabaigė lietuvio dengiamas krepšininkas G.Deckas. Per dvejas praėjusias rungtynes nė taško nepelnęs E.Ulanovas šįkart vienintelį taiklų metimą atliko trečiojo kėlinio pradžioje. E.Ulanovas per 21 min. pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškių, 1/1 tritaškio), atkovojo 3 kamuolius ir prasižengė 3 kartus. Jo vidurkis – 5,4 taško.

Paulius Jankūnas. Trenerio sprendimas antrose iš eilės rungtynėse įleisti P.Jankūną starto penkete šįkart visiškai nepasiteisino – veterano dengtas Z.LeDay per pirmąsias 4 min. pelnė 9 taškus.

Puolėjas beveik niekuo nepadėjo abiejose aikštės pusėse ir per 9 min. pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio) bei atkovojo 2 kamuolius. P.Jankūno vidurkiai – 2,5 taško ir 2,5 atkovoto kamuolio. Jis šį sezoną nepataikė nė vieno iš 9 tolimų metimų.