Italijos spauda skambiai džiūgauja: „Žalgirį“ nužudė sensacingai sužaidęs buvęs žalgirietis Z. LeDay'us

Italijos krepšinio apžvalgininkai penktadienį vakare dar kartą įsitikino, kad Milano „Olimpia“ iš Kauno „Žalgirio“ įsigijo puikų žaidėją. Po praėjusio sezono su Kaunu atsisveikinęs ir Milane apsistojęs puolėjas Zachas LeDay sulaukė didžiausių pagyrų jo naujai komandai „Olimpia“ krepšinio trileryje iškovojus sunkią pergalę prieš „Žalgirį“.

„Žalgirio“ ekipa ir Z.LeDay'us.<br> lrytas.lt koliažas
„Žalgiris“ nusileido „Olimpia“ ekipai.<br>zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Nov 21, 2020, 12:09 PM, atnaujinta Nov 21, 2020, 12:15 PM

Daug virpesių sukėlusiose Eurolygos rungtynėse, kuriose, kaip rašė Milano sporto dienraštis „Gazzetta dello Sport“, abi komandos parodė po kelis veidus, „Olimpia“ penktadienį savo arenoje šventė pergalę 98:92.

„Olimpia“ išgelbėjo pergalę Eurolygoje. Bet „Žalgiris“ išgasdino...“ – nuaidėjus finalo sirenai antraštėje lengviau atsiduso „Gazzetta dello Sport“.

„Olimpia“ turėjo laimėti du kartus, bet galiausiai įveikė „Žalgirį“, – sudėtingą išvadą padarė basketitaly.it interneto svetainė. „Olimpia“ laimėjo trilerį su „Žalgiriu“, – daug paprasčiau parašė Romos sporto dienraštis „Corriere dello Sport“.

„Milanas vėl šypsosi, „Forum“ arenoje įveiktas „Žalgirio“ pasipriešinimas“, – džiaugėsi interneto svetainė pianetabasket.com.

Italijos žurnalistai jau buvo nusiraminę, kai „Olimpia“ trečiajame kėlinyje įgijo 20 taškų persvarą. Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. „Atrodė, kad intrigos nebeliko, bet „Žalgiris“ niekada nepasiduoda“, – ketvirtajame kėlinyje rezultatą išlyginusius svečius gyrė „Corriere dello Sport“.

„Milano komanda iškovojo psichologiškai svarbią pergalę, – rašė basketinside.com. – Iš tikrųjų, 20 taškų skirtumu atsilikusiam „Žalgiriui“ išlyginus rezultatą grėsė psichologinė griūtis, atrodė, kad tai pralaimėjimo preliudija, nes žaidėjų ir trenerių smegenis galėjo sugraužti kirminai.

Daugelis komandų būtų palūžusios, bet „Olimpia“ atsitiesė. Galbūt jai nepavyko atkurti komandinio žaidimo, bet išgelbėjo kelių krepšininkų, pirmiausiai K.Punterio ir S.Rodriguezo, po to K.Hineso ir galiausiai M.Delaney, pavieniai veiksmai“.

„Olimpia“ pasinaudojo „Žalgirio“ silpnumo akimirka. Po prasto pirmojo kėlinio Milano krepšininkai pakeitė įvykių eigą antrajame kėlinyje, kuriame lietuviai nesugebėjo sustabdyti juos kiekvienoje atakoje baudusio buvusio „Žalgirio“ žaidėjo Z.LeDay“, – rungtynių akcentus sudėliojo „Corriere dello Sport“.

Nors Milano komandai atsitiesus italai gyrė daugelį „Olimpia“ krepšininkų, po rungtynių daugiausiai gerų žodžių apie save galėjo perskaityti 20 taškų pelnęs Z.LeDay, nors jo vidurkis šiame Eurolygos sezone buvo tik 7,8 taško.

„Koks K.Punterio ir Z.LeDay vakaras! „Žalgiris“ patiestas, „Olimpia“ džiaugiasi“, – antraštėje parašė basketinside.com interneto svetainė.

„Milano komandą vedė buvęs „Žalgirio“ žaidėjas“ Z.LeDay“, – neabejojo sporto dienraštis „Tuttosport“. „Puldami milaniečiai surado sensacingai žaidusį Z.LeDay, kuriam buvusios komandos iššūkis aiškiai buvo ypatingas“, – rašė basketitaly.it.

Skambių pagyrimo žodžių vertų krepšininkų buvo ir Kauno komandoje.

„Rokui Jokubaičiui, Lukui Lekavičiui ir Augustine‘ui Rubitui pakėlus komandą, lietuviai sugrąžino lygsvarą. Šį vakarą ypač įsimins jaunasis R.Jokubaitis, nes „žali-balti“ intrigą atkūrė jo dėka“, – tvirtino „Gazzetta dello Sport“.

„Antroje rungtynių pusėje L.Lekavičius ir jaunasis R.Jokubaitis baudė milaniečius už kiekvieną klaidą“, – „Žalgirio“ atgimimo įkvėpėjus pažymėjo basketitaly.it.

Vis dėlto basketinside.com padarė išvadą, kad nei „Olimpia“, nei „Žalgiris“ nėra Eurolygos elito komandos: „Abi komandos parodė, kad jos turi stiprių vietų, bet taip pat turi aiškias galimybių ribas.

Jos gali žaisti gerai, tačiau ne aukščiausiame Eurolygos lygyje. Buvo galima numanyti, kad „Žalgiris“ nėra aukščiausio lygio komanda, bet iš „Olimpia“ buvo tikimasi daugiau.

Jei milaniečiai nepagerins žaidimo, jie dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas vėl turės kovoti iki paskutiniųjų reguliariojo sezono turų“.