Pergalės svarbą išskyręs M. Schilleris lengviau atsikvėpė: nusiėmė psichologinę pralaimėjimų naštą

„Nieko nėra sėkmingiau už pergalę“, – po nutrauktos nemalonios serijos Eurolygoje kalbėjo Kauno „Žalgirio“ (6/7) treneris Martinas Schilleris.

Martinas Schilleris įvertino pergalės svarbą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2020-12-11 23:27

Austro auklėtiniai pastarąjį kartą pergale prestižiniame turnyre džiaugėsi dar spalio pabaigoje, o vėliau sekė 6 pralaimėjimai. Tačiau penktadienį ši serija buvo nutraukta ir „Žalgiris“ išvykoje

81:79 (24:12, 19:21, 17:17, 21:19) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ (4/8) krepšininkus.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo itin gerai ir pirmąjį kėlinį užbaigė pirmaudamas 24:12. Antrąjį kėlinį „Panathinaikos“ pradėjo kur kas galingiau ir spurtavo 6:0, tačiau netrukus „Žalgiris“ atsakė tuo pačiu, o tai padėjo žalgiriečiams po 20-ies minučių pirmauti 43:33.

Po pertraukos „Panathinaikos“ kibo į atlapus „Žalgirio“ komandai ir vos per minutę skirtumą sumažino iki 8 taškų. Kėlinio pabaigoje šeimininkai netgi buvo išlyginęs rezultatą, tačiau į tai „Žalgiris“ atsakė spurtu 10:0.

Likus žaisti 6 min. 43 sek. „Žalgiris“ turėjo 15 taškų pranašumą (67:52), „Panathinaikos“ sugebėjo atsitiesti ir skirtumą per kelias minutes aptirpinti iki 5 taškų (67:72). Vis tik kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ vėl atstatė 10 taškų persvarą ir pergalės iš rankų nepaleido.

„Kuomet jie po pertraukos pradėjo žaisti labai stipriai, mums pavyko sulaikyti jų spurtą ir trečiąjį kėlinį užbaigti atstatant 10 taškų persvarą. Tai buvo labai svarbu.

Nieko nėra geriau moralei pakelti, kaip pergalė. Tačiau tai atsiliepia neigiamai, jei dažnai pralaimi. Tu kaip ir negali neigti, kad jie apsigyveno tavo galvoje, tad ši pergalė mums tampa dar labiau svarbesnė“, – po dvikovos kalbėjo M.Schilleris.

„Žalgiris“ šį savaitgalį galės kiek pailsėti, nes nežais LKL lygoje. Tai išeis į naudą žalgiriečiams, nes toliau jų laukia dviguba Eurolygos savaitė.