Dramatiškas lenktynes Utenoje laimėjęs „Juventus“ prasibrovė į LKL lyderių ketvertą

[[ge:lrytas:lrytas:17502222]]

Uteniškiai pralaimi tik lyderiams.<br>M.Patašiaus nuotr.
Uteniškiai pralaimi tik lyderiams.<br>V.Skaraičio nuotr.

Dec 13, 2020, 5:14 PM, atnaujinta Dec 13, 2020, 7:58 PM

LKL čempionate sekmadienį buvo žaidžiamos vienos rungtynės – Utenos „Juventus“ (6/4) namuose 85:84 (18:13, 20:26, 25:24, 22:21) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ (3/8) ir pakilo į 4-ąją vietą.

Visas rungtynes komandos žaidė taškas į tašką, o likus žaisti 3 minutes „Neptūnas“ po Beno Griciūno dvitaškio išsiveržė į priekį 82:79.

Vis dėlto likus žaisti 2 minutes Martynas Gecevičius sušvelnino atsilikimą (81:82), o prieš prasidedant paskutinei minutei Ignas Vaitkus tritaškiu persvėrė rezultatą 84:82.

Likus žaisti 36 sekundes I.Vaitkus pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (85:82) ir nors tuomet „Juventus“ apsigynė, Utenos ekipai pergalės vos nekainavo Žygimanto Skučo klaida „Juventus“ puolėjas metė kamuolį per visą aikštę į priekį, o Vytautas Šulskis sudėtingo perdavimo nepagavo.

„Neptūnas“ gavo 5 sekundes išsigelbėjimui, bet Giedrius Stankevičius prametė iš toli.

Kamuolį atkovojęs Žygimantas Janavičius pataikė iš po krepšio (84:85), bet per likusias 2 sekundes tas pats Ž.Janavičius apmaudžiai nesuspėjo pažeisti taisyklių prieš M.Gecevičių, todėl pergalę šventė šeimininkai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Mindaugas Kupšas, pelnęs 20 taškų, iš kurių net 18 – per pirmąją mačo pusę. Vidurio puolėjas dar ir atkovojo 7 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems 15 taškų surinko Klaidas Metrikis – tai yra 20-mečio puolėjo karjeros rekordas LKL čempionate. Naują rezultatyvumo rekordą užfiksavo ir 13 taškų pridėjęs Džiugas Slavinskas.

Šį sezoną uteniškiai pralaimi tik pirmojo trejeto klubams – visas nesėkmes patyrė žaisdami su Vilniaus „Rytu“ (dukart), Kauno „Žalgiriu“ ir Panevėžio „Lietkabeliu“.

Tuo metu „Neptūnas“ šį sezoną yra gerokai nusilpęs ir per pastaruosius 8 mačus patyrė net 7 nesėkmes, įskaitant ir pralaimėjimą prieš du mėnesius namuose „Juventus“ (88:97).

Rungtynių statistika

Utenos „Juventus“ (6/4) - Klaipėdos „Neptūnas“ 85:84 (18:13, 20:26, 25:24, 22:21).

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20 (7 atk. kam.), Martynas Gecevičius 19, Ignas Vaitkus 12 (6 rez. perd.), Vaidas Kariniauskas 11, Žygimantas Skučas 10.

„Neptūnas“: Klaidas Metrikis 15, Džiugas Slavinskas 13, Tadas Pažėra ir Benas Griciūnas (6 atk. kam.) po 12, Žygimantas Janavičius 10.