Du vyriausi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis rodė pavyzdį jaunesniajai kartai per Eurolygos rungtynes, kuriose Lietuvos komanda pasiekė didžiausią sezono pergalę. 14-ajame ture rezultatyviai žaidė du kiti žalgiriečiai Lukas Lekavičius ir Marius Grigonis bei Sankt Peterburgo „Zenit“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis.

Eurolygos lietuviai. Patikimi „Žalgirio“ veteranai, pirmieji K. Lukošiūno taškai ir tvirtas A. Gudaitis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Kauniečiai įveikė Ispanijos klubą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Dec 17, 2020, 10:40 AM

„Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį įvykdė visas užduotis, kurios gali būti keliamos dvigubos savaitės pradžioje – ne tik laimėjo, bet ir galėjo patausoti jėgas prieš kitas rungtynes. Lietuvos čempionai 14-ajame ture lyg peilis sviestą supjaustė Vitorijos „Baskonia“ gynybą ir sutriuškino Ispanijos čempionus 92:73.

„Žalgiris“ laimėjo didžiausiu skirtumu šį sezoną (19 taškų) ir pasiekė šio Eurolygos sezono pataikytų tritaškių rekordą (18 taiklių metimų).

Kauno komanda besivejančios vaidmenyje buvo tik pirmosiomis minutėmis. „Žalgiris“ greitai persvėrė rezultatą, antrojo kėlinio viduryje įgijo dviženkliį pranašumą, o ketvirtajame kėlinyje skirtumą buvo paididinęs iki 27 taškų.

Be traumuotų Patricio Garino ir Steve‘o Vasturios žaidusio „Žalgirio“ dvyliktukas buvo toks pats, kaip per praėjusias rungtynes. Tačiau šįkart, Kauno komandai įgijus triuškinamą persvarą, ant parketo žengė ir tolimi atsarginiai.

Aštuoni Lietuvos krepšininkai įmetė beveik du trečdalius komandos taškų – 60 iš 92. Artūras Milaknis pelnė 15 taškų, Lukas Lekavičius – 13, Marius Grigonis – 11, Paulius Jankūnas – 7, Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas – po 6, Martinas Gebenas – 2, Marekas Blaževičius buvo vienintelis taškų nepelnęs „Žalgirio“ žaidėjas.

Vitorijos komandos lietuviai nebuvo rezultatyvūs. Rokas Giedraitis įmetė 7 taškus, Tadas Sedekerskis taškų nepelnė.

„Žalgiris“ laimėjo 7 iš 14 rungtynių ir dalijasi devintąją vietą su Stambulo „Anadolu Efes“. Kitas rungtynes kauniečiai žais jau ketvirtadienį namie su Stambulo „Fenerbahçe“, kuris laimėjo 5 iš 14 rungtynių ir užima 14-ąją vietą.

Legionieriai

Tamsių debesų neišvaikantis „Fenerbahçe“ prieš kelionę į Lietuvą patyrė dar vieną nesėkmę savo aikštėje. Stambulo komanda pralaimėjo Milano „Olimpia“ ekipai 71:79. „Fenerbahçe“ puolėjas Edgaras Ulanovas pelnė 3 taškus.

„Olimpia“ pranašumas buvo daug didesnis, negu būtų galima pagalvoti žvelgiant į galutinį rezultatą. Milano komanda nuo pirmojo kėlinio pabaigos visą laiką pirmavo, o prieš ketvirtąjį ketvirtį turėjo 20 taškų persvarą. Skirtumas sumažėjo tik paskutinėmis minutėmis.

Tuo tarpu Sankt Peterburgo „Zenit“ išsklaidė debesėlius ir iškovojo ilgai lauktą pergalę namie. „Zenit“ po permainingos kovos nugalėjo Miuncheno „Bayern“ klubą 79:75. Artūras Gudaitis nugalėtojams pelnė 12 taškų.

„Zenit“ ilgai vijosi nuo rungtynių pradžios pirmavusius varžovus, kurie trečiajame kėlinyje buvo įgiję ir dviženklį pranašumą. Šeimininkai rezultatą pirmą kartą persvėrė tik 38-ąją min., tačiau lemiamu metu žaidė tiksliau.

Nors „Zenit“ laimėjo 8 iš 12 rungtynių ir užima penktąją vietą, o pagal prarastus taškus – trečiąją vietą, namie žaidžia prastai. Sankt Peterburgo komanda savo aikštėje laimėjo vos antrą kartą, o pirmąją pergalę iškovojo prieš daugiau nei du mėnesius.

Šiame ture taip pat įvyko lietuvių trenerių dvikova. Jose Šarūnas Jasikevičius ir „Barcelona“ savo aikštėje pranoko Rimą Kurtinaitį ir „Chimki“ 87:74.

Lietuvos trenerių komandos Eurolygos lentelėje užima kraštines vietas. „Barcelona“ laimėjo 11 iš 14 rungtynių ir dalijasi pirmąją vietą su Maskvos CSKA, „Chimki“ laimėjo tik 2 iš 14 rungtynių ir lieka paskutinėje 18-ojoje vietoje.

Lietuviai

Artūras Milaknis. Antras iš eilės rungtynes starto penkete pradėjęs gynėjas jau pirmoje atakoje suklydo, bet tai buvo tik vienas nemalonus epizodas, neturėjęs įtakos patyrusio krepšininko žaidimui. A.Milaknio tritaškis antrojo kėlinio pabaigoje ir dar trys tritaškiai trečiajame kėlinyje visiškai sunaikino varžovų ūpą priešintis. Žalgirietis per 17 min. pelnė 15 taškų (5/7 tritaškių) ir pasiekė asmeninį sezono rekordą. Per praėjusias šešerias rungtynes jis pataikė tik 2 iš 17 tritaškių.

Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas puldamas tyliai nusėlindavo ten, kur jo nepastebėdavo varžovai, o gindamasis prisėlindavo padėti komandos draugams, kartu nepamiršdamas savo tiesioginio oponento. P.Jankūnas ne tik laimėjo didžiąją dalį mikrodvikovų su „Baskonia“ aukštaūgiais, bet ir pataikė pirmą tritaškį šį sezoną (po 10 netaiklių metimų). Veteranas žaidė beveik 22 min. (ilgiausiai šį sezoną), pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių) ir pasiekė asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą. Be to, jis atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 3 pražangas (abu skaičiai – pakartoti asmeniniai sezono rekordai).

Artūras Gudaitis. Į starto penketą sugrąžintas vidurio puolėjas 3-iąją min. pelnė pirmuosius komandos taškus. Jis pralauždavo fiziškai gerokai silpnesnius varžovų aukštaūgius, ypač L.Radoševičių, ir tvirtomis užtvaromis padėdavo susikurti progas „Zenit“ antrosios linijos žaidėjams. Tačiau komandai ginantis lietuvis leisdavosi išviliojamas iš baudos aikštelės. A.Gudaitis iki pertraukos pelnė 10 taškų, bet trečiajame kėlinyje jam pradėjo trūkti jėgų, o paskutiniame ketvirtyje treneris X.Pascualis jo visai neleido į aikštę. A.Gudaitis žaidė 21 min., pelnė 12 taškų (5/6 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir išprovokavo 3 pražangas.

Lukas Lekavičius. Kauno komandos gynėjas kartais per ilgai varinėdavo kamuolį ir po to nežinodavo, kur jį dėti. Vis dėlto jei L.Lekavičius tvirtai pasiryždavo, kad viską privalo padaryti pats, atakos dažnai baigdavosi rezultatyviai. Žemiausias Kauno komandos žaidėjas per 21,5 min. pelnė 13 taškų (2/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir 4 kartus suklydo.

Marius Grigonis. „Žalgirio“ lyderis iki pirmojo kėlinio vidurio pelnė 8 taškus, o varžovams pradėjus jį dar atidžiau prižiūrėti, pradėjo ieškoti kitokių atakos tęsinių. Keli jo sprendimai buvo per drąsūs ir baigėsi klaidomis, M.Grigonio aktyvumas nenuėjo perniek. Gynėjas žaidė beveik 21 min., pelnė 11 taškų (1/2 dvitaškių, 3/4 tritaškių), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo. Jis pakartojo karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą.

Rokas Jokubaitis. R.Jokubaitis nesistengė pats dažnai pabaigti atakas, bet gerai bendradarbiavo su aukštaūgiais ir padėjo konstruoti „Žalgirio“ puolimą. Jis žaidė beveik 21 min., pelnė 6 taškus (1/2 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jaunasis žalgirietis pirmą kartą šį sezoną nepataikė baudos metimo.

Edgaras Ulanovas. Nors E.Ulanovas yra vienintelis žaidėjas, visas rungtynes pradėjęs „Fenerbahce“ starto penkete, trenerio I.Kokoškovo pasitikėjimas lietuviu senka. Puolėjas trečią kartą per pastarąsias ketverias rungtynes žaidė trumpiau nei 20 minučių.

E.Ulanovas vienintelį metimą pataikė 4-ąją min., tačiau jo individualūs veiksmai puolant dažniausiai atsitrenkdavo į gerai apgalvotą svečių gynybą, o gindamasis jis neretai prasnausdavo dengiamo varžovo pirmą žingsnį. Ketvirtajame kėlinyje visai nežaidęs E.Ulanovas per 16,5 min. pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/1 tritaškio). Jau 10 rungtynių (nuo spalio vidurio) jo rezultatyvumas nė karto nebuvo dviženklis.

Rokas Giedraitis. Nuolatiniam „Baskonia“ starto penketo puolėjui gerai pasirodyti grįžus į Lietuvą nepavyko. Jis pirmajame kėlinyje labai prastai dengė M.Grigonį, atliko kelis skubotus metimus, o antrajame kėlinyje nepataikė iš po krepšio greitoje atakoje. Nors 11-ąją min. būtent R.Giedraitis paskutinį kartą išlygino rezultatą, o po to atliko gražų reidą į „Žalgirio“ baudos aikštelę, jo gerų darbų sąrašas nebuvo ilgas. R.Giedraitis per 21 min. pelnė 7 taškus (2/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių), neatkovojo nė vieno kamuolio ir neišprovokavo nė vienos pražangos.

Karolis Lukošiūnas. „Žalgirio“ gynėjas trenerio ženklo eiti į aikštę sulaukė likus 3 min. iki sirenos. K.Lukošiūnas dukart metė iš toli, abukart pataikė ir pelnė pirmuosius taškus šį sezoną. Jis per 3 min. surinko 6 taškus (2/2 tritaškių). Iki šių rungtynių K.Lukošiūnas per visą Eurolygos karjerą buvo įmetęs 3 taškus. Tiesa, jis žaidė tik devintąsias rungtynes.

Tadas Sedekerskis. Puolėjas trečias iš eilės rungtynes pradėjo „Baskonia“ starto penkete, bet „Žalgirio“ gynybai nekėlė rūpesčių. Jis per 21 min. taškų nepelnė (0/1 dvitaškio) ir atkovojo 3 kamuolius.

Martinas Gebenas. „Žalgirio“ vidurio puolėjas trumpai žaidė tik ketvirtajame kėlinyje. Jis per 2,5 min. pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio).

Marekas Blaževičius. Jauniausias žalgirietis į aikštę buvo įleistas priešpaskutinę minutę ir per beveik 2 min. nė karto nemetė į krepšį.