M. Blaževičiui žinutę pasiuntęs M. Grigonis nesureikšmino istorinės pergalės: „Nereikia prisisvajoti“

„Nereikia prisisvajoti ir toliau dirbti savo darbą“, – kalbėjo „Žalgirį“ į trečiąją pergalę iš eilės Eurolygoje atvedęs Marius Grigonis.

M.Grigonis surinko 20 naudingumo balų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (31)

2020-12-17 22:50, atnaujinta 2020-12-17 23:41

Didžiausią šio sezono ir ekipų tarpusavio pergalę Eurolygoje iškovojęs Kauno „Žalgiris“ (8/7) namuose 99:62 (24:7, 27:24, 30:16,18:15) sutriuškino Stambulo „Fenerbahce“ (5/10) ekipą.

Dvikovą aikštelės šeimininkai pradėjo itin sėkmingu žaidimu gynyboje. Per pirmojo kėlinio pusę Martino Schillerio auklėtiniai praleido vos 2 taškus.

Žaibiškai dviženklį pranašumą susikrovę Lietuvos čempionai klampino svečius iš Stambulo savo gynybos spąstuose. Po pirmojo kėlinio komandas skyrė net 17 taškų skirtumas 24:7.

„Smagu, kad pavyko atsigauti po pralaimėjimų. Abejas šios savaitės rungtynes sužaidėme gerai“, – džiaugėsi „Žalgirio“ lyderis.

Antrajame ketvirtyje pabudę varžovai atakavo sėkmingiau, tačiau „Žalgiris“ pademonstravo užtikrintumą puolime bei per pirmus du kėlinius 8 tritaškius realizavę kauniečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 51:31.

Po pertraukos kauniečiai spurtavo ir dar labiau didino savo pranašumą, kuris vienu metu išaugo iki 37 taškų (77:40).

„Laimėjome rungtynes, kurias turėjome laimėti. „Fenerbahce“ šiuo metu turi daug problemų, todėl pasinaudojome šia galimybe“, – po pergalės kalbėjo M.Grigonis.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje pasirodęs Marekas Blaževičius turėjo galimybę pirmą kartą šiame Eurolygos sezone įmesti „Žalgirio“ 100-ąjį tašką, tačiau aukštaūgio baudos metimas skriejo pro šalį.

„Kai pirmą baudą prameta, tai dar išsisuko (juokiasi). Nežinau, reikės suburti komitetą, spręsime“, – juokavo žalgirietis

Tuo tarpu kiek anksčiau ant parketo pasirodęs Karolis Lukošiūnas jau pirmoje savo atakoje smeigė tritaškį.

„Visada smagu, kai išeina jauni žaidėjai į aikštelę. Sunku išbėgus po ilgo sėdėjimo įmesti, visada palaikydavome jaunesnius, labai smagu, kad K.Lukošiūno tritaškis įkrito“, – sakė M.Grigonis

„Žalgirio“ lyderis per 24 ant parketo praleistas minutes įmetė 12 taškų (3/3 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Gero M.Grigonio bičiulio Edgaro Ulanovo sugrįžimas į „Žalgirio“ areną apkarto. Buvęs žalgirietis per 11 minučių pelnė vos 2 taškus ir aikštelę paliko su minus keturiais naudingumo balais.

Paklaustas, ką po tokio pasirodymo pasakyti savo draugui, M.Grigonis nedaugžodžiavo.

„Su E.Ulanovu tikrai nekalbėsiu apie krepšinį. Turime ir kitų dalykų apie ką šnekėti“, – kalbėjo jis.

Kauno klubas atliko net 31 rezultatyvų perdavimą. Kamuolio judėjimu taip pat labai džiaugėsi ir „Žalgirio“ lyderis.

„Džiugu, kai atlieki rezultatyvų perdavimą ir nuo to užsikrečia komandos draugai, – teigė lietuvis. – Žaidžiame taip, kaip varžovai duoda, todėl buvo lengva šiandien skirstyti kamuolį. Smagu, kad norime dalintis kamuoliu, ko kitose komandose trūksta.“