J. Valančiūno ir J. Moranto šou liko neįvertintas – „Grizzlies“ krito

Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ klubas naująjį NBA sezoną pradėjo pralaimėjimu. Trečiadienį Memfis turnyrą pradėjo namie ir nusileido 119:131 (33:30, 20:36, 35:33, 31:32) „San Antonio Spurs“ ekipai. Negelbėjo šeimininkų ir itin galingas jaunojo Ja Moranto žaidimas, nei J.Valančiūno pelnytas dvigubas dviženklis.

DeMaras DeRozanas įmetė daugiausiai taškų į „Grizzlies“ krepšį, o Jonas Valančiūnas atsakė dvigubu dviženkliu.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 24, 2020, 8:09 AM, atnaujinta Dec 24, 2020, 9:31 AM

„Grizzlies“ strigti pradėjo antrame kėlinyje, kai pasijuto taškų badas, o svečiai ramiai tolo – kėlinį Memfis pralaimėjo 20:36, o varžovai nurūko 66:53.

Ketvirtame kėlinyje „Grizzlies“ dar pabandė atsitiesti ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų, tačiau „Spurs“ atsakė spurtu 11:4 ir padidino atotrūkį iki pergalingo 123:105.

Daugiau šeimininkams nepavyko priartėti tiek, kad būtų atkurta intriga.

J.Valančiūnas per 30 minučių surinko dvigubą dviženklį – pelnė 15 taškų (5/10 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/6 baudų metimų) bei atkovojo 13 kamuolių.

Jis taip pat pridėjo 2 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį, bloką, klaidą ir 4 pražangas.

Šioje dvikovoje žibėjo jaunoji „Grizzlies“ žvaigždutė 21-erių Ja Morantas.

Geriausias praėjusio sezono naujokas surinko net 44 taškus (17/25 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 8/9 baudų metimų), atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą bei sykį suklydo.

Jis įspūdingai pagerino savo rezultatyvumo rekordą. Iki tol J.Morantas buvo įmetęs daugiausiai 30 taškų.

Memfio komandai daugiausiai bėdų pridarė buvęs J.Valančiūno bendražygis Toronto klube DeMaras DeRozanas.

Jis per apšilimą apsikabino su J.Valančiūnu, pasišnekėjo, bet paskui sumetė 28 taškus ir dar atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Spurs“ išsiskyrė pagritinais komandiniais veiksmais. Dviženklį taškų skaičių pelnė net 7 krepšininkai, o iš viso komanda atliko 28 rezultatyvius perdavimus.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 28 (14/15 baudų metimų), Dejounte Murray‘us 21, LaMarcusas Aldridge‘as 20, Lonnie Walkeris ir Keldonas Johnsonas po 16, Patrickas Millsas 13, Rudy Gay‘us 10 (1/5 tritaškių).

„Grizzlies“: Ja Morantas 44, Dillonas Brooksas 16 (6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 15, Brandonas Clarke‘as 10.

Visų NBA rungtynių trečiadienį rezultatai:

„Indiana Pacers“ (D.Sabonis 32) – „New York Knicks“ (I.Brazdeikis nežaidė) 121:107

„Memphis Grizzlies“ (J.Valančiūnas 15) – „San Antonio Spurs“ 119:131

„Minnesota Timberwolves“ – „Detroit Pistons“ (D.Sirvydis neregistruotas) 111:101

„Cleveland Cavaliers“ – „Charlotte Hornets“ 121:114

„Orlando Magic“ – „Miami Heat“ 113:107

„Philadelphia 76ers“ – „Washington Wizards“ 113:107

„Boston Celtics“ – „Milwaukee Bucks“ 122:121

„Toronto Raptors“ – „New Orleans Pelicans“ 99:113

„Chicago Bulls“ – „Atlanta Hawks“ 104:124

„Denver Nuggets“ – „Sacramento Kings“ 122:124 (po pratęsimo)

„Portland Trail Blazers“ – „Utah Jazz“ 100:120

„Phoenix Suns“ – „Dallas Mavericks“ 106:102.