Fantastiška metų pabaiga: dramą Berlyne išgyvenęs „Žalgiris“ iškovojo penktąją pergalę iš eilės

Kauno „Žalgirio“ ekipa pergalingai užbaigė 2020-uosius. Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 74:71 (12:14, 19:23, 23:11, 20:23) įveikė Berlyno ALBA krepšininkus

Kauno klubas šventė pergalę.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2020-12-29 20:39, atnaujinta 2020-12-29 23:57

Tai buvo penktoji Lietuvos čempionų pergalė Eurolygoje iš eilės.

Dvikova prasidėjo klampiu abiejų komandų žaidimu. Pirmajame kėlinyje dažnai klydę ir krepšį nesėkmingai atakavę žalgiriečiai po pirmųjų dešimties minučių turėjo nežymų dviejų taškų deficitą 12:14.

Per pirmąjį ketvirtį svečiai suklydo net 9 kartus.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ ir toliau strigo varžovų gynybos spąstuose. Puolime kur kas laisviau besijautę ALBA krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą 33:23.

Ketvirčio pabaigoje Nigelis Hayesas pataikė pirmąjį Kauno klubo tolimą metimą, o komandos išėjo ilsėtis švieslentei rodant 37:31 aikštelės šeimininkų naudai.

Po pertraukos amerikietis pelnė dar 8 taškus paeiliui, o įpusėjus trečiajame kėliniui Paulius Jankūnas persvėrė rezultatą 46:43.

Pranašumą svečiams pavyko išlaikyti iki ketvirčio pabaigos ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą „Žalgiris“ pirmavo 54:48.

Lemiamą ketvirtį penkiais taškais iš eilės pradėjo N.Hayesas,  o iš po krepšio pataikė P.Jankūnas ir J.Lauvergne'as – 63:59. Keturis taškus įmetė M.Grigonis, o prasidėjus paskutinei rungtynių minutei iš toli pataikė A.Milaknis – 70:65.

Varžovams priartėjus šaltakraujiškai visus keturis baudų metimus realizavo M.Grigonis ir „Žalgiris“ iškovojo dar vieną pergalę – 74:71.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (6 atk. kam.), Joffrey Lauvergne‘as 16, Marius Grigonis 12.

ALBA: Simone Fontecchio 14, Nielsas Giffey, Timas Schneideris ir Luke‘as Sikma po 11.