Milano testas Eurolygos lyderiams: CSKA išnešė sveiką kailį per pratęsimą

Eurolygos 17-ojo turo rungtynėse trečiadienį Milane „Olimpia“ (9/7) metė iššūkį įsibėgėjusiam lyderiui Maskvos CSKA (14/3) klubui ir buvo arti tikslo, tačiau dramatiškai pralaimėjo po pratęsimo 87:91 (17:17, 16:22, 25:20, 22:21; 7:11).

N.MIlutinovas (Nr. 33) pagerino Eurolygos rekordą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 CSKA laimėjo 12-ąsias rungtynes iš eilės.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 30, 2020, 5:08 PM, atnaujinta Dec 31, 2020, 12:16 AM

Ketvirtojo kėlinio pabaiga buvo tiesiog beprotiška, kai CSKA paleido rankose jau turėtą pergalę ir galėjo netgi pralaimėti.

Likus 11 sek. „Olimpia“ gynėjas Malcolmas Delaney išlygino rezultatą – 79:79, o paskutinę ataką taikėsi užbaigti CSKA lyderis Mike'as Jamesas, tačiau teisėjai skyrė jį saugojusiam M.Delaney abejotiną pražangą likus 2,2 sek.

M.Jamesas pataikė pirmąjį baudos metimą ir nutarė pramesti antrąkį, tačiau taip stipriai smogė kamuolį į lentą, kad jis atšoko nelietęs lanko ir tai tapo dovanėle „Olimpia“ ekipai.

Po minutės petraukėlės milaniečiai surengę ataką, kurią iš po krepšinio turėjo baigti Kyle'as Hinesas, tačiau prieš jį buvo šiukščiai prasižengta. Buvęs CSKA žaidėjas stojo prie baudų metimų linijos ir prametė pirmą metimą. Vis dėlto antruoju jis išlygino rezultatą ir komandos ėjo žaisti pratęsimo.

Per pratęsimą CSKA po tritaškių atitrūko 88:82 ir jau nepaleido pergalės.

CSKA pergalę lėmė kova dėl kamuolių, kurią maskviečiai laimėjo 57:32.

Nikola Milutinovas siautė po krepšiais, sugriebęs net 19 kamuolių, iš jų 16 puolant. Tai naujas Eurolygos rekordas.

CSKA atvyko į Italiją su 11 iš eilės pergalių serija ir ją pratęsė iki dvylikos.

Rusijos superklubas per pirmuosius 5 turus patyrė tris nesėkmes, bet paskui ilgam pamiršo jų skonį ir nuo artimiausių konkurentų atitrūko jau dviem pergalėmis. Per visą Eurolygos istoriją CSKA laimėjo 12 iš 18 tarpusavio akistatų, įskaitant devynias pastarąsias iš eilės.

CSKA yra rezultatyviausia Eurolygos komanda (84,4 taško), o „Olimpia“ daro mažiausia klaidų (11,2 per rungtynes).

„Olimpia“: Zachas LeDay 21 (12/12 baudų), Kevinas Punteris 17, Malcolmas Delaney 14,

CSKA: Mike'as Jamesas 20 (7/24 metimų, 11 rez. perd.), Danielis Hackettas 19, Nikola Milutinovas 17 (19 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas 13 (12 atk. kam.).