Žvilgsnis į dramą Berlyne: kitoks, bet pergalingas „Žalgirio“ veidas

Antradienį Kauno „Žalgirio“ (10/7) krepšininkai su šypsenomis veiduose paliko „Mercedes-Benz“ areną.

Kauno klubas pergalingai užbaigė 2020-uosius metus.<br>Lrytas.lt montažas.
Kauno klubas pergalingai užbaigė 2020-uosius metus.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Dec 30, 2020, 4:08 PM, atnaujinta Dec 30, 2020, 5:20 PM

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 74:71 (12:14, 19:23, 23:11, 20:23) po įtemptos kovos palaužė Berlyno ALBA (6/10) ekipą ir pergalingai užbaigė 2020-uosius metus.

Lietuvos čempionai antrą kartą per per šešias dienas laikė vokiško krepšinio egzaminą.

Varžovų gynybos spąstuose strigę, tačiau laiku išsilaisvinę žalgiriečiai kaip ir dvikovoje prieš „Bayern“ pergalę iškovojo tik paskutinėmis akistatos sekundėmis.

Lrytas.lt apžvelgia svarbiausius antradienį vykusios dvikovos prieš ALBA įvykius.

Dvi skirtingos pusės

Kad Berlyne laukia įtempta ir klampi kova buvo galima matyti jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių.

Abi komandos turėjo rimtų problemų atakuojant varžovų krepšį, o per pirmąjį ketvirtį jos kartu tesukrapštė vos 26 taškus.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ ne tik nepataikė nė vieno tolimo metimo, bet taip pat ir nebrangino kamuolio. Martino Schillerio auklėtiniai per pirmąsias 10 minučių padarė net 9 klaidas.

Antrajame ketvirtyje svečių problemos puolime tęsėsi ir toliau – įprastai nemažai energijos pridedantis nuo suolo pakilęs Rokas Jokubaitis taip pat sunkiai ieškojo savojo žaidimo, o kitoje aikštelės pusėje lengviau besijautę ALBA krepšininkai susikrovė dviženklį pranašumą 33:23.

Kauno klubo lyderis Marius Grigonis buvo dusinamas varžovų gynėjų ir per pirmąją dvikovos pusę pelnė tik 4 taškus.

Prie aikštelės šeimininkų gynybos schemos prisitaikyti turėję žalgiriečiai puolime vis dažniau žvalgėsi į Joffrey Lauvergne'ą, kuris po pirmųjų dviejų kėlinių buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas.

Prancūzas savo kraityje turėjo 10 taškų.

Po ilgosios pertraukos svečiai po truputį ėmė vaduotis iš varžovų gynybos pančių.

Užtikrintumo puolime pridėjo sėkmingai trečiąjį ketvirtį pradėjęs Nigelas Hayesas, kuris pelnė 8 taškus paeiliui. Įpusėjus kėliniui tritaškiu metimu „Žalgirį“ į priekį išvedė Paulius Jankūnas.

Pirmoje rungtynių pusėje vos vieną tolimą metimą pataikę svečiai po pertraukos praplėtė savo žaidimo arsenalą ir kur kas užtikrinčiau jautėsi puolime.

Antrąją dvikovos dalį Lietuvos čempionai taip pat pradėjo itin sėkmingu darbu gynyboje. M.Schillerio auklėtiniai per trečiąjį kėlinį praleido vos 11 taškų.

„Išlikome rungtynėse dėl savo gynybos, o tai buvo ypač svarbu. Antroje dvikovos pusėje kur kas lengviau rinkome taškus“, – po dvikovos kalbėjo „Žalgirio“ strategas.

Tačiau net kitoks žalgiriečių veidas po pertraukos negarantavo lengvos pergalės.

Rungtynių pabaigoje vyko tikras nervų karas, kuriame, kaip ir prieš savaitę, buvo pranašesni Lietuvos čempionai.

Jei dvikovoje prieš „Bayern“ M.Grigonis savo lyderystę įrodė pataikydamas pergalingą dvitaškį, tai akistatoje su ALBA jis šaltakraujiškai realizavo baudų metimus, kurie padėjo įtvirtinti „Žalgirio“ pergalę.

„Smagu laimėti tokias rungtynes. Gerai užbaigėme metus“, – džiaugėsi 26-erių krepšininkas

Naujas lyderis

Tačiau ne M.Grigonis buvo naudingiausias pergalę šventusios „Žalgirio“ ekipos žaidėjas.

Kauno klubą į pergalę vedė geriausias sezono rungtynes sužaidęs N.Hayesas.

Amerikietis per 33 ant parketo praleistas minutes įmetė 18 taškų (4/5 dvit., 3/4 trit., 1/1 baud. metim.), atkovojo 6, perėmė 2 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Dėl traumos iš rikiuotės iškritus Steve'ui Vasturia'ai, 26-erių legionierius kur kas daugiau laiko praleidžia žaisdamas sau kiek mažiau įprastoje trečioje pozicijoje.

Puolime kur kas dažniau turiu kamuolį savo rankose, todėl galiu atakuoti krepšį, atlikti perdavimus, sukurti progas.

Man tikrai patinka žaisti trečioje pozicijoje“, – po rungtynių kalbėjo amerikietis.

Savo auklėtinio žaidimu taip pat pasidžiaugė ir „Žalgirio“ strategas M.Schilleris.

„N.Hayesas greitai pritapo prie žaidimo tarp trečios ir ketvirtos pozicijų. Jis gerai jaučiasi abiejose aikštelės pusėse ir tai vyksta jau visą gruodžio mėnesį“, – žaidėjo pasirodymą apibūdino žalgiriečių treneris.

Būtent taiklūs amerikiečio tolimi metimai praplėtė „Žalgirio“ žaidimą po pertraukos ir tapo vienu iš svarbiausiu pergalę lėmusiu reiškiniu.

„Jis labai padeda mums. Mes ir laimėjome tas penkerias rungtynes, kai jis taip žaidžia. Nigelui visada akcentuodavome, kad jis mestų. Kai jis pataiko ir imasi iniciatyvos, viskas būna lengviau.

Tuomet ir kitiems yra paprasčiau. Mes jam tai vis kartojame – galbūt pagaliau išgirdo“, – komandos draugu džiaugėsi M.Grigonis.

Sezono pusiaukelė

Po dvikovos Berlyne „Žalgiris“ užbaigė pirmąjį reguliaraus Eurolygos sezono ratą.

Per jį Lietuvos čempionai iškovojo 10 pergalių ir patyrė 7 pralaimėjimus. Naujuosius metus žalgiriečiai pasitiks pirmajame turnyrinės lentelės aštuntuke.

Sezoną Kauno klubas pradėjo keturiais laimėjimais paeiliui, tačiau kiek vėliau krito į šešių iš eilės pralaimėjimų duobę.

Visgi M.Schillerio auklėtiniai atsitiesė ir primąjį ratą užbaigė nepralaimėdami paskutinių penkerių rungtynių.

„Bendras rezultatas yra geras. Turėjome labai gerą startą, sunkų vidurį ir puikią pabaigą. Mūsų vaikinai antroje rato pusėje pradėjo geriau gintis, – samprotavo strategas iš Austrijos. – Pirmoji sezono pusė buvo labai įdomi bei reikalaujanti iššūkių.“

Pirmojo Eurolygos rato „Žalgirio“ lyderiu tapęs M.Grigonis taip pat liko patenkintas bendru rezultatu, tačiau pridūrė, kad sėkmės atveju jis galėjo būti dar geresnis.

„Treneris buvo nustatęs mini tikslą – iškovoti 9 pergales, o mes turime 10. Tikrai buvo rungtynių, kuriose galėjome pasiimti pergalę.

Pabaigus pirmą ratą su 12 pergalių būtų labai gerai. Bet smagu ir taip, kaip yra“, – pridūrė lietuvis.

Pergalės kalviu Berlyne tapęs N.Hayesas džiaugėsi, kad „Žalgirui“ pavyko išlipti iš sezono viduryje pasitaikiusio pralaimėjimų liūno.

Viską lemia progresas. Turėjome gerą startą, tačiau susidūrėme su galingais varžovais ir kritome į duobę. Pavyko iš naujo atrasti save ir dabar žaidžiame kur kas geriau.

Gynyboje rungtyniaujame intensyviau ir agresyviau. Puolime pradėjome dažniau atakuoti iš kampų“, – sėkmės detales vardino amerikietis.