Galingu žaidimu „Grizzlies“ tempęs J. Valančiūnas neatsilaikė prieš „Celtics“ armadą

Jonas Valančiūnas ir „Memphis Grizzlies“ likus dviem valandoms iki mačo su „Boston Celtics“ sužinojo, kad vienas iš ekipos lyderių jaunasis Ja Morantas penkias savaites dėl traumos negalės padėti komandai. Ir be jo Memfis išvykoje nerado priešnuodžių „Celtics“ – nusileido 107:126 (19:31, 21:35, 31:30, 36:30), nors ir lyderio vaidmens ėmęsis J.Valančiūnas bandė tempti ekipą, pelnęs 20 taškų ir atsikovojęs 11 kamuolių.

Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausias „Grizzlies“ ekipoje, tačiau jo klubas nusileido „Celtics“<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2020-12-31 06:48, atnaujinta 2020-12-31 07:30

„Celtics“ ir toliau tęsia sėkmingą pasirodymą prieš „Grizzlies“ – nuo 2016 metų Bostono klubas laimi visas akistatas ir trečiadienį tai jau buvo 10-osios iš eilės sėkmingos rungtynės.

Šeimininkus į priekį vedė Jaylenas Brownas, kuris įmetė 42 taškus ir pasiekė savo rezultatyvumo rekordą. Krepšininkas antrajame kėlinyje pelnė 18 taškų, o likus kovoti dvikovoje 3 minutes buvo surinkęs 34 taškus – iki tol tai buvo jo geriausias pasiekimas. Iš viso J.Brownas įsūdė į svečių krepšį net 7 tritaškius iš 10 galimų.

„Grizzlies“ pralaimėjo jau trečią dvikovą per keturis sužaistus NBA čempionato mačus. Rimto mūšio tarp komandų taip ir nebuvo: jau po pirmojo ketvirčio Bostonas pirmavo 31:19, o antrame spurtavęs 17:0 buvo pabėgęs net 57:30.

Trečiame kėlinyje rezultatas tapo veidrodinio atvaizdo – 96:69.

J.Valančiūnas dvikovą pradėjo starto penkete, žaidė 24 minutes, pelnė 20 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), atsikovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą bei 5 sykius suklydo.

Pastarąjį kartą „Grizzlies“ įveikė „Celtics“ jų arenoje net prieš 7 metus. Bostono ekipa per dvi dienas dukart įveikė lietuvius turinčias NBA ekipas – prieš tai nuo šios ekipos nukentėjo Domanto Sabonio atstovaujama „Indiana Pacers“ (3/1) komanda, kuri savo arenoje 111:116 (26:31, 31:27, 37:25, 17:33) nusileido „Celtics“.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 42 (7/10 trit.), Jaysonas Tatumas 16, Marcusas Smartas 14 (4/9 trit.), Danielis Theisas 12.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 20 (11 atk. kam.), Gorgui Diengas 17, Dillonas Brooksas ir Desmondas Bane'as – po 16, Brandonas Clarke'as 10.