Eurolygos lietuviai: dviejų Artūrų taškai, netvirta M. Grigonio ranka ir tvirti P. Jankūno pečiai

Lietuvos krepšininkai Eurolygos 21-ajame ture nebuvo labai rezultatyvūs. Rezultatyviausiai žaidę Kauno „Žalgirio“ metikas Artūras Milaknis ir Sankt Peterburgo „Zenit“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis pelnė po 11 taškų.

Kauno komanda namuose dramatiškai nugalėjo Graikijos klubą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Eurolygos lietuvių statistika.<br> Lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Jan 23, 2021, 3:44 PM

Tačiau tiek abiejų Artūrų, tiek kelių kitų lietuvių vaidmuo buvo labai svarbus jų komandoms kovojant dėl pergalių.

„Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ ir Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai sirgaliams šį sezoną padovanojo dvi dramas, kurios graikams virto tragedijomis. Spalio pradžioje kauniečiai paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę Pirėjuje, o penktadienį buvo stipresni ir „Žalgirio“ arenoje, kur nugalėjo 81:79.

Per visas rungtynes skirtumas nė karto nebuvo dviženklis, o pirmaujanti komanda keitėsi dešimt kartų. Gerokai ilgiau pirmavęs „Žalgiris“ antrajame kėlinyje buvo įgijęs 9 taškų persvarą, bet iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 min. „Olympiakos“ nutolo 7 taškų skirtumu 79:72. Vis dėlto nuo tada svečiai nebepelnė nė taško, o šeimininkus išgelbėjo prieš pat sireną kamuolį perėmęs ir lemiamą metimą pataikęs Thomasas Walkupas.

Kauno komanda savo aikštėje Pirėjo krepšininkus nugalėjo jau šeštą kartą iš eilės. „Olympiakos“ pergalę Lietuvoje pastarąjį kartą iškovojo 2016 metų gruodį. Beje, per pastaruosius keturis sezonus „Žalgiris“ laimėjo net 10 iš 12 tarpusavio rungtynių.

Nors „Žalgiris“ žaidė namie, registravo tik vienuolika krepšininkų. Komandai trūko ne tik traumas besigydančių Patricio Garino ir Steve‘o Vasturijos, bet ir koronavirusu užsikrėtusio Mareko Blaževičiaus. O paraiškoje įrašytas Karolis Lukošiūnas visas rungtynes vėl stebėjo nuo atsarginių suolo.

Šeši lietuviai įmetė mažiau nei pusę komandos taškų – 38 iš 81. Artūras Milaknis pelnė 11 taškų, Rokas Jokubaitis – 8, Paulius Jankūnas – 7, Marius Grigonis – 6, Lukas Lekavičius – 4, Martinas Gebenas – 2.

Graikijos komandoje buvo registruoti penki graikai, bet žaidė tik trys. Jie pelnė 41 tašką (Kostas Sloukas ir Giorgos Printezis – po 16, Vasilis Spanoulis – 9).

„Žalgiris“ laimėjo 12 iš 21 rungtynių ir dalijasi šeštąją vietą su Miuncheno „Bayern“. Šias komandas vos vienu tašku lenkia Sankt Peterburgo „Zenit“, Milano „Olimpia“ ir Madrido „Real“.

Pirmąją vietą dalijasi po 15 pergalių iškovojusios „Barcelona“ ir Maskvos CSKA komandos.

Kitą savaitę „Žalgiris“ žais dvejas rungtynes Ispanijoje. Trečiadienį (sausio 27 d.) Kauno krepšininkai apsilankys Valensijoje, penktadienį (sausio 29 d.) – Vitorijoje.

Abu būsimieji varžovai 21-ajame ture patyrė nesėkmes žaisdami su žemesnes vietas užimančiomis komandomis. „Valencia“ ketvirtadienį išvykoje pralaimėjo Vilerbano ASVEL 77:90 (N.Kaliničius 18, D.Williamsas 11), Vitorijos „Baskonia“ penktadienį namie – Berlyno ALBA 77:84 (A.Polonara 23, L.Vildoza ir R.Giedraitis po 10).

Dabar 11 pergalių turinti „Valencia“ dalijasi aštuntąją vietą su Stambulo „Anadolu Efes“, Stambulo „Fenerbahçe“ ir „Olympiakos“, 9 pergales iškovojusi „Baskonia“ yra trylikta.

Legionieriai

Vitorijos „Baskonia“ šią savaitę buvo vienintelė pralaimėjusi lietuvių komanda. Vitorijos krepšininkai krito po permainingos kovos – per jų rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi dešimt kartų, bet nuo trečiojo kėlinio vidurio visą laiką priekyje buvo Berlyno ALBA, iš Baskų krašto išsivežusi pergalę 84:77.

Trečiąjį iš eilės palaimėjimą patyrusiai Vitorijos komandai Rokas Giedraitis pelnė 10 taškų, Tadas Sedekerskis – 8.

Visiškai kitokios nuotaikos pastarosiomis savaitėmis tvyro Stambulo „Fenerbahçe“ stovykloje. Ši komanda laimėjo jau šeštąsias iš eilės rungtynes ir tęsia ilgiausią pergalių virtinę Eurolygoje. Pastaroji pergalė buvo ypač svari – „Fenerbahçe“ penktadienį varžovų arenoje įveikė buvusią vienvaldę lyderę Maskvos CSKA komandą 89:83. „Geltonų-mėlynų“ puolėjas Edgaras Ulanovas taškų nepelnė.

„Fenerbahçe“ per du pirmuosius kėlinius nė karto nepirmavo, o po pertraukos varžovai ilgai žengė koja kojon – trečiajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi dešimt kartų. Vis dėlto ketvirtojo kėlinio viduryje Stambulo krepšininkai paskutinį kartą persvėrė rezultatą ir varžovams atsitiesti nebeleido.

Sankt Peterburgo „Zenit“ ketvirtadienį savo aikštėje nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ klubą 85:78 ir pasiekė penktąją pergalę per pastarąsias šešerias rungtynes. Artūras Gudaitis prie pergalės prisidėjo dvigubu dviženkliu – 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Sankt Peterburgo krepšininkai tvirtus pergalės pamatus pasidėjo pirmoje mačo dalyje, kai labai sparčiai susikrovė triukinamą pranašumą (jų persvara augo 8:0, 20:8, 47:24). Tiesa, mačo pabaigoje teko pasijaudinti, nes skirtumas sumažėjo iki 5 taškų, bet „Zenit“ sunkią akimirką nepalūžo.

Lietuviai

Artūras Gudaitis. Nors Ch.Singletonas pirmoje „Zenit“ atakoje efektingai blokavo A.Gudaičio metimą, lietuvis ne kartą atsirevanšavo ir šiam amerikiečiui, ir kitiems „Anadolu Efes“ aukštaūgiams. Jis sėkmingai žaidė du prieš du su K.Pangosu, pataisydavo kamuolį po netaiklių komandos draugų metimų ir vien per pirmąjį kelinį, per kurį „Zenit“ susikrovė lemiamą persvarą, pelnė 6 taškus.

Tiesa, antroje rungtynių pusėje A.Gudaitis ir puldamas nebebuvo toks rezultatyvus, ir gindamasis neapsaugodavo savo baudos aikštelės, kurioje ypač gerai jautėsi dažnai veržęsi varžovų antrosios linijos žaidėjai. A.Gudaitis per beveik 25 min. pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškių, 5/6 baudų), atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 4 pražangas. Jis pasiekė asmeninį sezono atkovotų kamuolių rekordą ir antrą dvigubą dviženklį šį sezoną.

Artūras Milaknis. „Žalgirio“ gynėjas pirmoje atakoje nepataikė dvitaškio, antroje atakoje – tritaškio, bet trečioje atakoje iš po krepšio (komandai sklandžiai atlikus derinį išsimetus kamuolį iš užribio) pelnė pirmuosius rungtynių taškus. Po to A.Milaknis pataikė tritaškius antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo kėlinio viduryje, bet ypač svarbus buvo jo taiklus šūvis likus 69 sek. iki sirenos. Šiuo metimu kaunietis sumažino atsilikimą iki 2 taškų ir atgaivino viltį, kad dar ne viskas prarasta. A.Milanis žaidė beveik 21 min., pelnė 11 taškų (1/3 dvitaškių, 3/5 tritaškių) ir prasižengė 3 kartus. Jis buvo rezultatyviausias turo lietuvis.

Paulius Jankūnas. „Žalgirio“ kapitonas pirmojo kėlinio viduryje vos įėjęs į aikštę pataikė tritaškį ir visą laiką žaidė labai pasitikėdamas savimi. Juo galėjo pasitikėti ir komandos draugai – P.Jankūnui pakilus nuo suolo, gynyba kauniečių baudos aikštelėje iškart pasikeisdavo į gerąją pusę. P.Jankūnas per 17 min. pelnė 7 taškus (1/2 tritaškių, 4/4 baudų) ir atkovojo 3 kamuolius.

Tadas Sedekerkis. „Baskonia“ starto penketo puolėjas 6 taškus pelnė antrajame kėlinyje per geriausią jo komandos tarpsnį. Tuo metu jis energingai stumdėsi po abiem krepšiais, bet kitą rungtynių dalį nebuvo labai aktyvus. T.Sedekerskis per 23 min. pelnė 8 taškus (3/4 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir perėmė 3 kamuolius.

Rokas Jokubaitis. Jaunasis gynėjas vos įėjęs į aikštę parodė varžovams, kad moka ir pataikyti iš toli, ir prasiveržęs pabaigti ataką metimu iš po krepšio. Kaip dengti V.Spanoulį, jis irgi žinojo. Vis dėlto nuo antrojo kėlinio R.Jokubaitis retai pergudraudavo varžovų gynėjus. Jis žaidė beveik 17 min. ir pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškių, 2/2 tritaškių).

Rokas Giedraitis. Antrojo kėlinio antroje pusėje Rokui Giedraičiui rezultatyviai pabaigus dvi atakas (dvitaškiu pusiau įsiveržus į baudos aikštelę ir tritaškiu iš aikštės kampo), „Baskonia“ įgijo didžiausią rungtynėse 8 taškų persvarą. Vis dėlto Lietuvos rinktinės puolėjui rungtynės su komanda, iš kurios pernai persikėlė į Vitoriją, nebuvo sėkmingos. Dar pirmoje komandos atakoje jis nepataikė net į lanką, o paskui dauguma jo metimų skriejo šalia tikslo. R.Giedraitis žaidė 29 min. ir pelnė 10 taškų (2/5 dvitaškių, 2/6 tritaškių).

Marius Grigonis. „Žalgirio“ lyderis pataikė pirmąjį metimą 3-iąją min., tačiau nuo antrojo kėlinio, kai jo veiksmus sukaustė Sh.McKissicas ir L.Jeanas-Charles‘is, žaidė gana karštakošiškai. Nemažai M.Grigonio sprendimų buvo skuboti, o metimai skriejo pro šalį. M.Grigonis labiau pasižymėjo gindamasis ir keliskart labai laiku kyštelėjo ranką nutraukdamas varžovų perdavimą. Jis apsigynė ir nuo paskutinio svečių bandymo paskutinę rungtynių sekundę.

M.Grigonis per 30,5 min. pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškio, 2/8 tritaškių), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, perėmė 3 kamuolius ir 3 kartus suklydo. M.Grigonis tik trečią kartą šį sezoną nepasiekė 10 taškų ribos.

Lukas Lekavičius. L.Lekavičius beveik nepriekaištingai žaidė pirmojo kėlinio antroje pusėje, tačiau tikslumas išgaravo po klaidos paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis, kai žalgirietis buvo nubaustas trijų taškų vertės pražanga. Nuo antrojo kėlinio jam trūko ir šaltakraujiškumo, ir pasitikėjimo savimi. L.Lekavičius per 16 min. pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių).

Edgaras Ulanovas. „Fenerbahçe“ starto penketo puolėjas per tris pirmąsias minutes dukart nepataikė iš poros metrų atstumo, o vėliau nusprendė pats iniciatyvos nesiimti. E.Ulanovas beveik visą ketvirtą kėlinį praleido ant suolo, tačiau paskutinėmis sekundėmis treneris I.Kokoškovas, laukęs sąmoningų varžovų pražangų, grąžino jį į aikštę. E.Ulanovas per 18,5 min. taškų nepelnė (0/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus prasižengė. Lietuvis be taškų šį sezoną baigė jau ketvirtas rungtynes.

Martinas Gebenas. Jei po varžovų krepšiu „Žalgirio“ vidurio puolėjas žaidė patikimai ir netgi išradingai, tai savoje baudos aikštelėje nebuvo šeimininkas. M.Gebenas per 5 min. pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio).