Kėdainiuose „Nevėžis“ neturėjo jokių galimybių pasipriešinti pyktelėjusiam „Žalgiriui“

LKL čempionate antradienį buvo žaidžiamos vienos atidėtos rungtynės – Kėdainių „Nevėžis“ (6/13) namuose 47:78 (18:22, 14:23, 8:12, 7:21) nepasipriešino lyderiui Kauno „Žalgiriui“ (13/2), kuris sekmadienį taupydamas žaidėjų jėgas gavo netikėtą antausį nuo Utenos „Juventus“ (87:90).

„Žalgiris“ nuo sausio 27-osios iki vasario 9-osios turi sužaisti net 7 rungtynes.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 2, 2021, 5:54 PM, atnaujinta Feb 2, 2021, 10:12 PM

Kauniečių strategas Martinas Schilleris, kaip ir įprasta, tolygiai skirstė žaidėjų minutes.

Pasižymėti spėjo visi 11 registruotų žaidėjų, o dviženklį taškų skaičių pelnė jaunieji Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis.

Kėdainiškiams taškus pelnė tik 5 žaidėjai, o Sedrickas Barefieldas, Arielis Hukporti ir Panagiotis Kalaitzakis kartu įmetė 39 ekipos taškus.

Naudingumu žalgiriečiai pranoko varžovus 103:37. Be to, „Žalgiris“ kur kas geriau dalinosi kamuoliu ir atliko 24 rezultatyvius perdavimus.

Kauniečiai pirmajame kėlinyje greitai įgijo pranašumą, tačiau kėdainiškiai po dviejų Sedricko Barefieldo tritaškių dar laikėsi koviniu atstumu.

Vis dėlto antrajame kėlinyje „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą. Šeimininkai šiose rungtynėse vertėsi be Domanto Vilio, o tai reiškia, kad ekipa liko su vienu tikru įžaidėju Jokūbu Gintvainiu. Jis per pirmąją rungtynių pusę suklydo 4 kartus.

Tuo metu kauniečiai pirmoje pusėje pavyzdingai dalinosi minutes ir iš aikštėje pasirodžiusių 11 žaidėjų taškų nepelnė tik Steve‘as Vasturia.

„Žalgiris“ iki pertraukos susikrovė 13 taškų pranašumą (45:32), o antroje pusėje jau visiškai dominavo.

Antroje pusėje svečiai sukaustė kėdainiškių puolimą ir per kėlinį leido pelnyti 8 taškus. Puolime taip nebesisekė, tačiau „Žalgirio“ darbas kitoje aikštės pusėje garantavo lengvą pergalę (57:40). Lemiamame ketvirtyje kauniečiai tik sutvarkė formalumus.

„Manau, kad 37 minutes kovėmės kietai. Dienos pabaigoje reikia suprasti, kad varžovas ne veltui turi 13 pergalių. Jų spaudimas mus labai žeidė, bet patys nepataikėme daug laisvų metimų. Tokių, kuriuos tikėčiausi, kad jie pataikys“, – po rungtynių sakė kėdainiškių treneris Davidas Gale'as.

„Esame patenkinti darbu gynyboje antroje pusėje. Taip, nepataikėme metimų, bet gynyba mums laimėjo šias rungtynes“, – kalbėjo kauniečių strategas Martinas Schilleris.

Visą dėmesį Eurolygai sutelkę kauniečiai privalo vytis LKL tvarkaraštį, nes yra sužaidę keliomis rungtynėmis mažiau nei kiti klubai.

Dėl perkėlinėjamų rungtynių „Nevėžis“ ir „Žalgiris“ LKL čempionate nuo sausio 24 iki vasario 6 dienos susidurs net tris sykius. Šeštadienį komandos dar sykį žais Kėdainiuose, o anksčiau Kaune vykusią dvikovą „Žalgiris“ laimėjo 94:59. Tai buvo devintoji iš eilės kėdainiškių nesėkmė, bet paskui komanda nutraukė juodą ruožą laimėdama prieš Klaipėdos „Neptūną“.

„Žalgiris“ nuo sausio 27-osios iki vasario 9-osios turi sužaisti net 7 rungtynes, įskaitant tris Eurolygos dvikovas.

Rungtynių statistika.

„Nevėžis“: Sedrickas Barefieldas 15 (4/8 trit.), Arielis Hukporti 14, Panagiotis Kalaitzakis 10, Julius Kazakauskas 5, Grantas Vasiliauskas 3.

„Žalgiris“: Karolis Lukošiūnas 11 (3/6 trit.), Rokas Jokubaitis 10 (5/13 met.), Martinas Gebenas (6 atk. kam., 19 naud. bal.) ir Augustine'as Rubitas po 9, Nigelas Hayesas 8, Marius Grigonis 7, Artūras Milaknis 6.