LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei: jokių fiasko ir aiški užduotis Tokijo olimpiadoje

Laimėti olimpinę atranką, nuvykti į Tokiją ir ten patekti tarp aštuonių geriausių – tokius tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei antradienį iškėlė Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br> lrytas.lt koliažas.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br> lrytas.lt koliažas.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
LKF paskelbė tikslus Lietuvos krepšinio rinktinei.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

2021-02-02 16:56, atnaujinta 2021-02-02 17:14

Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat pabrėžta, kad Darius Maskoliūnas privalo išvengti fiasko – laimėti likusias Europos čempionato atrankos rungtynes ir taip užsitikrinti vietą tarp geriausių žemyno komandų.

„Vyrų rinktinės tikslas yra per Europos čempionato atranką, kuri vyks vasarį, laimėti abi rungtynes ir patekti į Europos čempionatą. Po to, olimpinėje atrankoje išeiti iš grupės, laimėti pirmąją vietą, patekti į finalą ir taip patekti į olimpines žaidynes. Olimpinėse žaidynėse tradiciškai patekti tarp 1-8 vietų, nes tai yra prizinė vieta“, – apie priimtą sprendimą kalbėjo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

2022 metų Europos čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė – keistoje situacijoje.

C grupėje, kurioje – ir Belgija, Danija, Čekija, lietuviai yra vos treti. Į tokią situaciją D.Maskoliūnas su komanda, kurioje nežaidė pačios ryškiausios šalies krepšinio žvaigždės, pateko po paskutinio Europos čempionato atrankos „burbulo“ Vilniuje.

Lietuviai lapkričio 27 dieną „Avia Solutions Group“ arenoje tapo sensacijos dalimi ir sulaukė gausybės sirgalių keiksmų, kai 76:80 nusileido Danijos krepšininkams. Pastarieji šventė tarsi laimėję čempionatą, o lietuvių sirgaliai buvo tiesiog priblokšti tokio fiasko.

Žalos neatpirko ir po dviejų dienų iškovota pergalė 84:71 prieš belgus.

D.Maskoliūno komanda 2022 metų Europos krepšinio čempionato atrankoje yra pralaimėjusi ir belgams – 2020 metų vasario 21 dieną krito 65:86.

Atsakymą, ar pavyks išvengti fiasko, Lietuvos rinktinės aistruoliai sužinos gana greitai – šių metų vasario 20 dieną Vilniuje lietuviai susitiks su Čekijos krepšininkais, o po dviejų dienų stos į kovą su Danija.

Į Europos čempionatą iš C grupės pateks Čekija (turnyro šeimininkė) ir dar dvi aukščiausias vietas užėmusios komandos.

2021 metų birželio 29 – liepos 4 dienomis Vilniuje įvyks olimpinės atrankos turnyras. Atrankoje Kaune A grupėje lietuviai žais su Korėja ir Venesuela, o B grupėje susidurs Lenkija, Slovėnija ir Angola.

Kelialapį į olimpines žaidynes iškovos turnyro nugalėtoja.

– Kokie svarbiausi klausimai buvo svarstomi šio posėdžio metu?

– Buvo patvirtini jaunučių rinktinių treneriai – merginų U16 treneriu buvo patvirtintas Rokas Kondratavičius, o vaikinų – Remigijus Bardauskas. Antras pristatytas dalykas buvo dėl studentų rinktinės trenerio kandidatūros. Dėl to dabar yra vykdomos derybos su vienu iškiliausiu mūsų treneriu. Kol dar nėra priimti sprendimai, nieko negalėjome tvirtinti, tai, manau, artimiausiame posėdyje bus tas patvirtinimas.

– Į LKF Meistriškumo komisijos sudėtį įtraukas Dainius Novickas. Ar svarbu turėti žmogų iš 3×3 krepšinio šioje komisijoje?

– Pirmiausia džiaugiamės, kad Dainius Navickas yra patvirtintas mūsų meistriškumo komisijos nariu, kadangi 3×3 krepšinis yra labai aukštai kopiantis į viršų ir tai yra olimpinė sporto šaka, tokia kaip ir 5 prieš 5. Meistriškumo komisijai turėti tokį žmogų, kuris supranta 3 prieš 3 krepšinį ir supranta jo vystymą yra būtina, todėl džiaugiamės, kad buvo pritarta ir vieningai patvirtinta jo kandidatūra. Nuo kito posėdžio Dainius jau galės dalyvauti visuose posėdžiuose: strategijos formavime, trenerių skyrime ir t.t.

– Posėdžio metu buvo patvirtini tikslai Lietuvos rinktinėms. Kokie jie?

– Buvo du klausimai. Vienas jų – visų rinktinių programų tvirtinimas, o kitas – tikslai rinktinėms. Vyrų rinktinės tikslas yra per Europos čempionato atranką, kuri vyks vasarį, laimėti abi rungtynes ir patekti į Europos čempionatą. Po to, olimpinėje atrankoje išeiti iš grupės, laimėti pirmąją vietą, patekti į finalą ir taip patekti į olimpines žaidynes. Olimpinėse žaidynėse tradiciškai patekti tarp 1-8 vietų, nes tai yra prizinė vieta.

Lygiai taip pat ir vyrų 3 prieš 3 krepšiniui. Jie pradės olimpinę atranką gegužės mėnesio 26-31 dienomis ir tikslai yra lygiai tokie patys – patekti į olimpiadą. Turime stiprią rinktinę, tikslas yra, kad jie būtų sveiki ir galėtų atstovauti rinktinei ir patektų į pagrindinį turnyrą, o jame užimtų 1-8 vietą.

Moterų rinktinė šiai dienai kaip tik yra išvykusi į Stambulą ir ketvirtadienį bei šeštadienį žais rungtynes su Serbija ir Turkija. Teorinių galimybių dar turime, todėl viskas priklauso nuo jų ir tikslas 2021 ir 2023 metais patekti į Europos čempionatą. Tai žiūrėsime, nes šiai dienai situacija patekti į Europos krepšinio čempionatą 2021 metais yra komplikuota, bet viskas yra jų rankose.

Jaunimo rinktinių tikslai išlikti aštuntuke Europoje, išlikti elite. Visų komandų siekis yra laimėti medalius, mes irgi to siekiame, bet nenorime, jog tai būtų psichologinis spaudimas nuo pat pradžių, kad atsitikus kokiam nors nesklandumui jie išliktų tame pačiame aštuntuke. Merginų rinktinėms tikslai kuklesni, nes visos žaidžia A divizione. Tikslas išlikti devyntose-dvyliktose vietose, turėti prestižą ir likti aukščiausiame divizione, kas nėra taip lengva padaryti.

– Lietuvos krepšinis kitas metais švęs savo šimtmetį. Planuojama, kad šalia Lietuvos Krepšinio namų bus suformuota Lietuvos krepšinio legendų ir sirgalių aikštelė. Kas rinks tas iškilias asmenybes?

– Šiuos žmonės rinks sirgaliai ir speciali komisija. Pirmiausia buvo pateiktos pavardės, kurias mes norėtumėme matyti komisijos narių sudėtyje, tai yra iškiliausios istorinės mūsų asmenybės, suprantančios mūsų krepšinio istoriją, turinčios supratimą apie pačią istoriją, rašančios apie ją. Dabar mūsų įpareigojimas yra susisiekti su jais ir gauti jų patvirtinimą, kad jie sutinka prisidėti prie šio projekto ir padėti išrinkti tas legendas.

Tai galiu tik tiek pasakyti, kad komisiją sudarys 15 žmonių ir jie bus atsakingi už 100 legendų išrinkimą. Balandžio mėnesį per 99-tą gimtadienį, startuosime su komunikacija ir išplėstiniu sąrašu visuomenei, nes visuomenė turės galimybę balsuoti už tuos iškiliausius žmones.

Pagrindinis mūsų tikslas, kad 2022 metais, per šimtmetį, balandžio 23d., 100-tojo gimtadienio proga prie Lietuvos krepšinio namų atidarytume šimtmečio legendų aikštelę su visomis iškiliausiomis asmenybėmis. Šitą projektą pilnai finansuoja krepšinio federacija.

– Lietuvos krepšinio federacija kreipėsi į Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisiją, dėl LKF narių patirtų nuostolių per pirmąją pandemijos bangą. Ar diskutavote apie tai su vykdomojo komiteto nariais?

– Labai džiaugiamės, kad turime gerą tarpusavio supratimą su seimo jaunimo ir sporto reikalų komisija. Su jos pirmininku Virgilijumi Alekna, Andriumi Kupčinsku ir kitais nariais, kurie tikrai yra iniciatyvūs, kai kalbama apie žalą, kurią padarė pandemijos pirmoji bei antroji banga, su kokiais padariniais mes susiduriame kaip bendruomenė.

Tai nuo krepšinio federacijos esame pateikę raštą, kokius nuostolius padarė mūsų bendruomenei pirmoji banga. Klubams, lygoms, mokykloms ir dabar sutarėme, kad artimiausiu metu turėtumėme išsiųsti nariams patikslinimo raštą, kad jie pakoreguotų bei atnaujintų iki šios dienos patirtus nuostolius. Per kelias artimiausias dienas turėtume gauti atsakymą ir mes ruošiamės antros bangos padariniams, kiek yra patirta nuostolių, kadangi iš FIBA esame gavę tokį raštą/rekomendaciją, kad Europos Sąjungos komisija yra numačiusi kompensacinį mechanizmą, į kurį patenka ir sportas.

Vyriausybės ir Seimo nariams mes esame nurodę tą šaltinį ir viliamės bei tikimės, kad bus rastas kompromisinis variantas, kaip ir kultūrai, taip ir sportui būtų kompensuojama bent jau dalis patirtų nuostolių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.