Dviejų pratęsimų prireikusiame mače „Valencia“ sugebėjo parklupdyti vis labiau skęstantį CSKA

Eurolygoje startavo 24-ojo turo mačai. Savo dvikovą ketvirtadienį žaidė ispanų „Valencia“ klubas ir vis dar titulą ginantis Maskvos CSKA: ekipoms prireikė net 50 minučių kovos, po kurios pergalę šventė šeimininkai ispanai 105:103 (17:25, 26:22, 20:17, 21:20, 11:11, 10:8). „Valencia“ nutraukė trijų nesėkmių seriją, o CSKA vis labiau klimpsta į nesėkmių liūną – nusileido ketvirtoje dvikovoje iš pastarųjų penkių.

CSKA pastaruoju metu nežiba.<br>G.Bitvinsko nuotr.
CSKA treneris D.Itoudis konfliktuoja su žaidėjais.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 4, 2021, 9:47 PM, atnaujinta Feb 5, 2021, 6:07 AM

Šeimininkai jau nuo mačo pradžios pradėjo diktuoti savo sąlygas ir jau antrojo kėlinio pradžioje pabėgo 33:22.

Prie to prisidėjo be klaidų metęs ir 12 taškų pelnęs Martinas Hermannssonas. Tuo tarpu CSKA gretose net 15 taškų buvo pelnęs Mike'as Jamesas.

Baigiantis antram kėliniui rusai sugebėjo stabilizuoti savo žaidimą ir ilsėtis išėjo atsilikdami 43:47.

CSKA trečiame ketvirtyje buvo persvėrusi rezultatą savo naudai, tačiau lemiamą kėlinį pradėjo nusileisdama 63:64.

Jame sėkmingiau startavo „Valencia“, kuri buvo priekyje 71:65, tačiau CSKA pasivijo, o esant rezultatui 84:84 M.Jameso tolimą metimą blokavo.

Per pirmą pratęsimą tai viena, tai kita ekipa turėjo 1-2 taškų persvarą, tačiau likus kovoti 6 sek. rezultatą tik vienu taikliu baudos metimu išlygino M.Hermannssonas – 95:95, o ir vėl tolimas M.Jameso metimas tikslo nepasiekė ir ekipos buvo priverstos žaisti antrąjį pratęsimą.

Antrojo pratęsimo 3 min. nė viena ekipa nebuvo priekyje – 98:98. Likus grumtis 44 sek. Nikola Kaliničius išvedė šeimininkus į priekį 105:103.

Per likusį laiką nė vienai iš komandų nepavyko įmesti ir ispanai šventė pergalę.

Šiame mače žaisti ispanų ekipoje negalėjo 37-erių Fernando San Emeterio, nes jam buvo nustatytas COVID-19 ir jis saviizoliavosi.

Tuo tarpu CSKA neturėjo Willo Clyburno, Tornike Šengelijos, o Nikola Milutinovas šiame sezone nebežais. Taip pat traumą patyrė vos 6,5 min. sužaidęs Darrunas Hilliardas.

M.Jamesas šiame mače pelnė 37 taškus ir pagerino savo karjeros rekordą, kuris siekė 36 taškus. Tuo tarpu po 22 taškus pelnę Nikola Kaliničius ir Klemenas Prepeličius pakartojo savo geriausius karjeros rezultatus.

„Valencia“: Klemenas Prepeličius (5/13 tritaškiai, 7 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Nikola Kaliničius (5 atk. kam.) po 22, Martinas Hermannssonas 17, Bojanas Dubljevičius 14 (12 atk. kam.), Mike‘as Tobey 9.

CSKA: Mike‘as Jamesas 37 (40 min., 7/12 dvitaškiai, 4/15 tritaškiai, 11/13 baudos metimai, 7 rez. perd., 6 kld., 31 naud. bal.), Johannesas Voigtmannas 19 (27 naud. bal.), Nikita Kurbanovas 17 (3/5 tritaškiai), Joelis Bolomboy‘us 10, Janis Strelniekas ir Danielis Hackettas po 8.

Rusijos ekipa pastaruoju metu yra patekusi į gilią duobę: maža to, kad vis dar tęsiasi nesutarimai tarp trenerio Dimitrio Itoudžio su žaidėju Mike'u Jamesu – strategas priekaištauja, kad krepšininkas nežaidžia, kaip turi žaisti, o amerikietis užpyko, jog graikas jo neišleido į senelio laidotuves, tai CSKA per pastaruosius penkis mačus iškovojo tik vieną pergalę.

Praėjusiame ture Rusijos superklubas netikėtai suklupo prieš Miuncheno „Bayern“ 66:69 ir prarado vienvaldžio lyderio poziciją.

„Valencia“ iki ketvirtadienio taip pat neturėjo kuo džiaugtis – iki Naujųjų gan gerai žygiavusi ispanų ekipa pralaimėjo pastaruosius tris mačus, praėjusiame ture skaudžiai kritę nuo Atėnų „Panathinaikos“ 72:91.

Pirmojo rato mače CSKA įveikė „Valencia“ 84:75.