Žaidimą gerinantys „Šiauliai“ kovėsi drąsiai, bet nepalaužė atsibudusio „Ryto“ Vilniečiai sugrįžo į antrąją vietą LKL lentelėje

LKL čempionate sekmadienį buvo žaidžiamos vienintelės rungtynės: „Šiauliai“ (5/12) namuose metė iššūkį Vilniaus „Rytui“ (13/5), tačiau po atkaklios kovos neatsilaikė ir pralaimėjo 85:98 (22:23, 15:25, 29:20, 19:30). Po trijų kėlinių komandas skyrė tik du taškai.

Šiauliečiai užima paskutinę vietą.<br>G.Šiupario nuotr.
Giedrius Žibėnas nepralaimi.<br> R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-02-07 16:29, atnaujinta 2021-02-07 21:48

„Rytas“ pirmavo beveik visas rungtynes, tačiau kovingai žaidę „Šiauliai“ privertė varžovus prakaituoti iki paskutinės akimirkos.

Sostinės ekipa antrajame kėlinyje surengė spurtą 17:4 ir išsiveržė į priekį 48:35, bet po pertraukos „Šiauliai“ vėl kibo varžovams į atlapus.

Trečiajame ketvirtyje svečius 60:61 pasiviję šiauliečiai pradėjo žaisti su jais taškas į tašką bei išlaikė intrigą iki paskutiniųjų minučių.

Lemiamo kėlinio viduryje „Šiauliai“ atsiliko tik 76:78, tačiau tuomet iniciatyvą į savo rankas paėmė Andrew Goudelockas – amerikietis pelnė 10 taškų iš eilės ir „Rytas“ atsiplėšė 90:82.

Varžovams vilčių nepalikęs A.Goudelockas šiose rungtynėse pelnė 19 taškų, iš kurių net 15 – ketvirtajame kėlinyje. Amerikietis atkovojo 4 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Naudingiausiai rungtyniavo po traumos sugrįžęs Martynas Echodas, kurio sąskaitoje – 17 taškų, 7 atkovoti kamuoliai ir 24 naudingumo balai.

Pralaimėjusiems 18 taškų ir 18 naudingumo balų surinko Elvaras Fridrikssonas.

Tai buvo antroji šių komandų akistata per 15 dienų. Sausio 23-iąją taip pat Šiauliuose šeimininkai nusileido „Rytui“ 76:86.

Nors šiauliečiai užima paskutinę vietą, jų žaidimas po Naujų metų tapo daug stabilesnis – iš 5 rungtynių jie laimėjo trejas.

„Rytas“ po trenerių pasikeitimo rodo atsibudimo ženklus ir sausį laimėjo visas rungtynes, kai komandai vadovavo Giedrius Žibėnas. LKL čempionate vilniečiams tai buvo 6-oji pergalė iš eilės.

„Pradėjome rungtynes minkštai, nevykdėme namų darbų, praleidome labai daug pigių taškų. Tai leido varžovams sugrįžti į rungtynes po pertraukos. Pergalę iškovojome puolimu ketvirtajame kėlinyje: tuomet atsirado lyderiai, atsirado kamuolio judėjimas, atradome laisvesnius metimus“, – po pergalės sakė G.Žibėnas.

„Džiaugiuosi, kad vyrai susikaupė, padirbėjo ir žaidimas buvo lygus, bet pralaimėjome dėl neužtikrintų sprendimų. Negalvojau, kad lemiamu metu taip silpnai ginsimės. Man nepatinka, kai žmonės nesuranda sprendimo ginantis prieš varžovų lyderius“, – kalbėjo šiauliečių treneris Antanas Sireika.

Mindaugas Lukauskis šiame susitikime tapo LKL rekordininku. 41-erių „Šiaulių“ veteranas tapo daugiausiai minučių lygos istorijoje sužaidusiu krepšininku.

Iki šiol rekordas priklausė Rolandui Matuliui, kuris per 554 rungtynes iš viso aikštėje praleido 14 922 minutes. Lukauskio sąskaitoje – 14 931 minutė per 649 rungtynes.

Rungtynių statistika.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 18, Kasparas Bėrzinis ir Justas Furmanavičius po 14, Andy Van Vlietas 12, Mindaugas Lukauskis 11.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 19 (3/6 tritaškių), Arnas Butkevičius 18, Martynas Echodas 17 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas po 11.