Komandos nusiteikimu pasidžiaugęs A. Butkevičius prakalbo apie svarbią problemą: turime tai ištaisyti

„Norėjome šį atrankos langą pradėti su geru nusiteikimu ir energija. Manau, padarėme gerą darbą, neišvengėme klaidų, tačiau tai buvo tikrai geros rungtynės“, – po iškovotos pergalės kalbėjo Arnas Butkevičius.

A.Butkevičius džiaugėsi komandos pergale.<br>T.Bauro nuotr.
Šeštadienį Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė čekus.<br>T.Bauro nuotr.
Lietuvos rinktinė Vilniuje kaunasi su čekais.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2021-02-20 21:57

Šeštadienį Lietuvos krepšinio rinktinė 94:74 sutriuškino čekus ir pakilia nuotaika stos į lemiamą mūšį pirmadienį prieš Danijos krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje toli pradėję Lietuvos krepšininkai solidų pranašumą susikrovė dar iki ilgosios pertraukos.

Kiek rimtesnės bėdos Dariaus Maskoliūno auklėtinių laukė po ilgosios pertraukos.

Itin galingai trečiąjį kėlinį pradėję čekai sumažino savo atsilikimą iki vienženklio ir ėmė kvėpuoti aikštelės šeimininkams į nugarą.

„Trečiajame kėlinyje pradėjome žaisti kiek minkščiau, varžovai įmetė keletą lengvų metimų ir pajuto žaidimą. Visą tai lėmė mūsų pačių inicijuota sunki kėlinio pradžia“, – teigė A.Butkevičius.

Tačiau lietuviai neišskydo ir galingu spurtu dar kartą susikrovė triuškinantį pranašumą, kurį išsaugojo iki dvikovos pabaigos.

Nepaisant iškovotos pergalės, Lietuvos krepšinio rinktinė turėjo gana rimtų problemų po krepšiu. Čekai puolime atkovojo net 16 kamuolių.

„Tai lėmė mūsų susikeitimai gynyboje, tačiau tai yra mūsų pačių problema, nes šiuo atveju aukštesni žaidėjai turi ateiti iš perimetro ir padėti kovoti dėl kamuoliu. Turime išgvildenti šią problemą iki pirmadienio“, – samprotavo A.Butkevičius.

Prie pergalės jis prisidėjo per 26 minutes įmesdamas 8 taškus (4/4 dvit., 0/1 trit.), atkovodamas 5 kamuolius ir surinkdamas 17 naudingumo balų.

C grupėje, kurioje rungtyniauja Lietuvos rinktinė vietą Europos pirmenybėse jau turi užsitikrinę Belgijos krepšininkai ir šeimininkės teisėmis rungtyniausianti Čekijos rinktinė.

Dėl paskutiniojo bilieto į 2022-ųjų Senojo žemyno čempionatą lietuviai ir danai stos į kovą pirmadienį.