Po pertraukos išsikvėpę „CBet“ krepšininkai Prienuose tapo lengvu grobiu įsibėgėjusiam „Rytui“

LKL čempionate šeštadienį Prienų „CBet“ krepšininkai (7/15) namuose nepajėgė mesti iššūkio įsibėgėjusiam Vilniaus „Rytui“ (15/5) ir triuškinamai pralaimėjo 67:97 (19:24, 21:24, 7:28, 20:21).

G.Žibėno treniruojami vilniečiai įsibėgėjo.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ivanas Buva atvyko į Vilnių.<br>rytasvilnius.lt nuotr.

lkl.lt ir lrytas.lt inf.

Feb 27, 2021, 4:51 PM, atnaujinta Feb 27, 2021, 9:54 PM

„Rytui“ atvyko į Prienus laimėjęs 7 rungtynes iš eilės ir lengvai pratęsė pergalių seriją. Vilniečių serija prasidėjo prie komandos vairo stojus Giedriui Žibėnui būtent nuo pergalės prieš „CBet“ ekipą.

Prienų klubas žiemą strigo ir iš pastarųjų 7 rungtynių laimėjo tik vienas.

„CBet“ dar labiau susilpnėjo ekipą palikus amerikiečiui lyderiui Marquisui Wrightui, nors į Prienus atvyko Demetrius Treadwellas. „Ryto“ gretose šiose rungtynėse debiutavo kroatas Ivanas Buva.

„Rytas“ sužaidė pavydėtiną trečią ketvirtį (28:7), per kurį padėjo pagrindus pergalei.

Du ketvirčius „CBet“ aktyviai kabinosi į rungtynes ir žaidė taškas į tašką su varžovais, tačiau vėliau viskas pakrypo kita linkme. Jau antrą kėlinį „Rytas“ baigė spurtu 8:0 ir tai tapo gera įžanga prieš antrą mačo dalį – 48:40.

Trečiame kėlinyje Prienų komandos puolimas visiškai užstrigo, praleista buvo net 17 taškų iš eilės, tad „Rytas“ ėmė visiškai kontroliuoti rungtynes – 70:44. Tai apsunkino situaciją šeimininkams, kurie jau nepajėgė priešintis.

„Ryte“ debiutavęs Ivanas Buva per 20 min. pelnė 13 taškų (6/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus klydo, blokavo 2 metimus, provokavo 4 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles ir surinko 23 naudingumo balus.

Gyčiui Radzevičiui tai rezultatyviausias sezono mačas: jis per 25 min. įmetė 17 taškų (1/3 dvitaškių, 5/5 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, 1 kartą suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

„CBet“ treneris Mantas Šernius kalbėjo apie komandos trūkumus.

„Vis dar manau, kad nesame pasiruošę įveikti „Rytą“. Ypač, kai jie žaidė komandiškai. Jie buvo tikra komanda, todėl ir nugalėjo. Matau, kad mūsų komandos stuburas greitai susilpnėjo ir trečiame kėlinyje mums jį greitai perlaužė. Visus kitus kėlinius buvome arti, ten, kur norime. 90 taškų rodo, kad mums nepavyksta parodyti teisingos energijos ir agresijos 40 minučių. Aišku, prarasti įžaidėją ir greitai persigrupuoti nėra lengva“, – sakė jis.

Prie „Ryto“ vairo vis dar nepralaimintis Giedrius Žibėnas gyrė auklėtinius.

„Žaidėjai padarė gerą darbą gynyboje, ypač antroje rungtynių pusėje. Išėjo labai susikoncentravę į varžovų lyderius, pavyko išjungti iš žaidimo D.Domarką ir M.Sušinską. Net ir A.Goudelockas gynyboje atstovėjo gerus epizodus“, – teigė strategas.