Pasvalyje šeimininkus nokautavo įspūdingą šou pabaigoje surengęs „Lietkabelio“ lyderis K. Vinalesas

LKL čempionate šeštadienį Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda (8/12) savo aikštėje po dramatiškos pabaigos 77:80 (17:21, 20:19, 24:17, 16:23) nusileido turnyro lentelės kaimynui Panevėžio „Lietkabeliui“ (14/6).

Panevėžiečiai žengia lyderių ketverte.<br>G.Šiupario nuotr.

2021-02-27 16:50, atnaujinta 2021-02-27 19:27

Pergalingus taškus pelnė panevėžiečių lyderis Kyle'as Vinalesas, kuris pataikė tritaškį kartu su sirena.

Prieš tai likus 1,4 sek. rezultatą buvo išlyginęs Tomas Lekūnas, kuris užmynė ant tritaškio linijos.

Jis gelbėjo pasvaliečius, kurie pirmaudami 75:71 leido K.Vinalesui pelnyti 6 taškus iš eilės ir rezultatas tapo 75:77.

Nors komandos žengia greta, jas skiria net šešios pergalės. Pasvaliečiai vis dar laikosi penkti, nors iš pastarųjų 8 rungtynių laimėjo tik vienas.

„Lietkabelis“ iš pastarųjų 8 mačų laimėjo šešis ir Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte pateko į finalą.

Nenado Čanako vadovaujama „Lietkabelio“ komanda iškovojo trečiąją pergalę ir šį sezoną išlieka nepralaimėjusi „Pieno žvaigždžių“ ekipai.

Rungtynės prasidėjo svečių iš Panevėžio spurtu 14:3, į kurį pasvaliečių treneris buvo priverstas reaguoti minutės pertraukėle. Tada „Pieno žvaigždės“ sužaidė atkarpą 14:7 ir po pirmojo ketvirčio komandas skyrė 4 taškai (21:17).

Antrasis kėlinys prasidėjo spaudimu gynyboje, kuris neleido nei vienai komandai įgyti didesnės persvaros. Įpusėjus antrajam ketvirčiui, Panevėžio „Lietkabeliui“ pavyko įgyti 8 taškų persvarą (36:28), tačiau vėliau sekė tikslūs Tomo Lekūno ir Jehennso Manigat tolimi metimai, kurie aptirpdė svečių pranašumą ir po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ pirmavo tik 3 taškais (40:37).

Trečiąjį kėlinį agresyviau pradėjo aikštės šeimininkai ir pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (49:47).

G.Petrausko auklėtiniams pavyko išlaikyti šį nedidelį pranašumą – po trijų kėlinių pasvaliečiai buvo priekyje 61:57.

Paskutinysis rungtynių ketvirtis buvo itin atkaklus ir permainingas, o pabaiga išvis dramatiška.

K.Vinalesas ėmėsi iniciatyvos į savo rankas ir buvo išvedęs svečius į priekį (77:75), tačiau tikslus Tomo Lekūno dvitaškis išlygino rezultatą – 77:77. Kai jau atrodė, jog rungtynės kelsis į pratęsimą, tas pats K.Vinalesas tarė savo žodį ir taikliu šūviu su sirena išplėšė „Lietkabeliui“ 14-ąją pergalę šiame sezone.

Panevėžio ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavęs K.Vinalesas pelnė 17 taškų. Jam puikiai talkino Gabrielius Maldūnas – 16 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

„Pieno žvaigždžių“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Tomas Lekūnas, kuris pelnė 18 taškų. Branko Mirkovičius pridėjo 15.

„Lietkabelio“ komandai dėl traumos padėti negalėjo Džordže Gagičius, „Pieno žvaigždės“ rungtyniavo be Pauliaus Petrilevičiaus.

Rungtynių statistika

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ - Panevėžio „Lietkabelis“ 77:80 (17:21, 20:19, 24:17, 16:23).

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 17, Gabrielius Maldūnas 16 (12 atk. kam., 30 naud. b.), Troy Barniesas 15, Margiris Normantas 11.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 18, Branko Mirkovičius 15, Arvydas Šikšnius 13, Jahennsas Manigatas 12.