Pasvalyje – galingas smūgis „Pieno žvaigždėms“: šiauliečiai nutraukė apmaudžių nesėkmių seriją

LKL čempionato rungtynėse šeštadienį Pasvalyje „Pieno žvaigždės“ (9/13) neatsilaikė prieš paskutinėje vietoje esančius „Šiaulius“ (6/16) ir patyrė skaudų pralaimėjimą 70:88 (14:19, 19:18, 21:27, 16:24).

„Pieno žvaigždžių“ ir „Šiaulių“ rungtynės.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (26)

Mar 6, 2021, 4:28 PM, atnaujinta Mar 6, 2021, 8:41 PM

Šiauliečiai į šias rungtynes stojo su penkių iš eilės pralaimėjimų kupra, o ketverias pastarąsias rungtynes jie pralaimėjo vienženkliu skirtumu. Po tokios serijos šiauliečių treneris Antanas Sireika netgi prakalbo apie užkeikimą.

Neturi kuo pasigirti ir pasvaliečiai, kurie laimėjo tik 1 iš 4 pastarųjų rungtynių.Jie nutraukė savo prastą seriją 79:68 įveikdami Alytaus „Dzūkiją“, o iki šio mačo buvo laimėję tik 1 iš 8 mačų.

Tomas Lekūnas sužaidė įspūdingas rungtynes, tačiau to „Pieno žvaigždėms“. Šiauliečiai dominavo viso mačo metu ir taip nutraukė penkių pralaimėjimų seriją LKL.

Tik pirmajame kėlinyje „Šiaulių ekipa nepabėgo labiau, tačiau jau nuo antrojo ėmė tolti nuo šeimininkų. Justas Furmanavičius, Eimantas Stankevičius ir Andy Van Vlietas sukūrė dviženklę persvarą (28:14). Tiesa, ketvirčio pabaigoje Branko Mirkovičius, Edgaras Želionis ir T.Lekūnas skirtumą sumažino iki 33:37.

Po pertraukos šiauliečiai ėmė visiškai dominuoti ir surengė atkarpą jau 22:4, po kurios pirmavo triuškinamai.

Tik T.Lekūnas rengė solo šou ir dar bandė įžiebti viltį „Pieno žvaigždėms“. Viltis dar ruseno – prabėgus trims ketvirtojo kėlinio minutėms komandas skyrė jau tik 8 taškai (60:68), tačiau „Šiaulių“ tolimi metimai ir išnaudotos baudos sparčiai artino juos prie pergalės. Paskutinių minučių metu intrigos nebebuvo.

T.Lekūnui tai buvo rezultatyviausias ir efektyviausias karjeros mačas LKL: jis per 33 min. pelnė 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių, surinko 37 naudingumo balus.

Jei vienas T.Lekūnas surinko 37 naudingumo balus, tai likusi Pasvalio komanda – vos 36.

Dviženkliu rezultatyvumu daugiau nepasižymėjo niekas. Tiesa, Danielis Amigo išsiskyrė kova dėl kamuolių (7), o Branko Mirkovičius – rezultatyviais perdavimais (7).

Šiauliečių gretose aiškiai nuo kitų atitrūkę buvo keturi žaidėjai. A.Van Vlietas surinko 14 taškų, E.Stankevičius, M.Lukauskis ir Kasparas Bėrzinis – po 12. Beje, A.Van Vlieto sąskaitoje – dvigubas dublis, nes jis taip pat atkovojo 10 kamuolių.

„Labai trūko užtikrintumo. Pradėjome rungtynes ir atrodė, kad arba netikime, kad galima laimėti, ar galvojome, kad bus lengva. Nežinau, sunku pasakyti kol kas. Bet tokios komandos šį sezoną dar neteko matyti. Nesvarbu, su kuo žaidžiame, kaip, kokiomis aplinkybėmis, šiandien savo komandos neatpažinome. Reikia daryti išvadas. Daugiau tokių rungtynių negalima sau leisti“, – sakė „Pieno žvaigždžių“ treneris Gediminas Petrauskas.

„Sakiau komandai, kad turime tapti kaip kumštis. Ypač gynyboje neturi būti improvizacijos. Ne viskas iškart susikuria, bet šįkart buvome kumštis“, – pasidžiaugė šiauliečių strategas Antanas Sireika.

Rungtynių statistika

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 14 (10 atk. kam.), Eimantas Stankevičius, Kasparas Bėrzinis (7 atk. kam.) ir Mindaugas Lukauskis po 12, Justas Furmanavičius ir Martynas Varnas po 9.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 31, Edgaras Želionis 9 (4 atk. kam., 5 klaid.), Jahennsas Manigatas (2/8 trit.), Paulius Petrilevičius ir Danielis Amigo (7 atk. kam.) po 8.