„Zenit“ tragedija Eurolygos mače su „Olympiakos“: per ketvirtą kėlinį pelnė vos 5 taškus

Eurolygoje sunkiai klibinkščiuojanti Pirėjo „Olympiakos“ ekipa 29-ojo turo akistatoje penktadienį namie varžėsi su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu, kuriam atstovauja Artūras Gudaitis ir netikėtai įveikė rusus 75:61 (15:28, 15:13, 24:15, 21:5).

A. Gudaitis sėkmingai žaidžia „Zenit“ ekipoje&gt;<br>vtb league.com nuotr.

2021-03-12 20:50, atnaujinta 2021-03-12 23:40

„Zenit“ ekipa labai sėkmingai pradėjo mačą – 23:9 ir atrodė, kad akistatos baigtis aiški. „Olympiakos“ vilkosi paskui Rusijos ekipą, trečiame ketvirtyje sumažinusi atsilikimą iki 45:50.

Tačiau lemiamas kėlinys „Zenit“ tapo tragedija – taškų pelnyti negalėję Sankt Peterburgo krepšininkai tik stebėjo, kaip tolsta šeimininkai – po Vassilio Spanoulio dešimties taškų atkarpos „Olympiakos“ pabėgo 70:61. Per ketvirtą kėlinį svečiai pelnė vos 5 taškus, o šeimininkai – net 21.

Po traumos grįžęs A.Gudaitis per 11 minučių pelnė 3 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/1 baudos metimai), sugriebė kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus, išprovokavo 2 pražangas, kartą prasižengė ir surinko 6 naudingumo balus.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (3/4 tritaškiai), Aleksandras Vezenkovas ir Shaquielle‘as Mckissicas po 13.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 20 (5/10 tritaškiai, 7 rez. perd.), Alexas Poythressas 11, Mateušas Ponitka 10 (11 atk. kam.).

Puikiai sezono viduryje žaidęs ir net turnyre iki ketvirtosios vietos pakilęs rusų klubas pastaruoju metu metu pateko į nesėkmių ruožą ir laimėjo dabar vos 2 akistatas iš aštuonių.

Praėjusiame ture rusai nusileido Madrido „Real“ 71:75.

Tuo tarpu graikai buvo patekę į duobę, kritę iš eilės aštuonis kartus, tik praėjusiame ture palaužė vieną iš autsaiderių Belgrado „Crvena zvezda“ 94:79.

Pirmąjį tarpusavio mačą 75:66 laimėjo „Olympiakos“.

Gyvai: G. Landsbergio ir Europos Tarybos generalinės sekretorės komentarai