„Rytui“ aplaužyti „Dzūkijos“ pasipriešinimą LKL prireikė kėlinio – vilniečiai iškovojo 12-ąją pergalę iš eilės

Lietuvos krepšinio lygoje trečiadienį Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iškovojo jau dvyliktąją pergalę iš eilės. Galingą trečiąjį kėlinį sužaidę šeimininkai privertė kapituliuoti vieną iš turnyro autsaiderių Alytaus „Dzūkiją“ 80:74 (16:16, 16:24, 23:7, 25:27).

Arnas Butkevičius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Mindaugas Girdžiūnas.<br>V.Skaraičio nuotr.

Mar 17, 2021, 6:43 PM, atnaujinta Mar 17, 2021, 9:03 PM

Pirmoje mačo dalyje Giedraus Žibėno kariauna atrodė apsnūdusi ir beveik nepirmavo. Savo sąlygas diktavę alytiškiai ilsėtis išėjo turėdami 8 taškų pranašumą – 40:32. Ir iškart po jos skirtumas dar pašoko iki dviženklės persvaros – 42:32.

Tuomet vilniečiai lyg po šalto dušo pajuto žaidimo norą, svečiams neleido pelnyti per 5 minutes taškų iš žaidimo, o patys spurtavo 16:3.

Dešimties minučių atkarpą „Rytas“ laimėjo net 24:7 ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 55:47.

Ketvirtame kėlinyje „Dzūkija“ pabandė ir vėl perlaužti įvykių eigą, pasivijusi vilniečius iki 65:67, tačiau „Rytas“ ir vėl pabėgo 77:70 bei baigė pergalingai mačą.

„Rytas“ išlieka nepralaimėjęs nuo tada, kai komandos vairą perėmė Giedrius Žibėnas.

Sostinės ekipa LKL nepralaimi nuo gruodžio 12 dienos, kai krito Panevėžyje.

Tiesa, kai sekmadienį ta sėkminga atkarpa gali nutrūkti, nes teks kovoti su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.

Doviui Bičkauskiui tai buvo antras efektyviausias sezono mačas: jis pelnė 17 taškų, atkovjo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

Svečių žaidėjui Giedriui Staniuliui tai buvo efektyviausias sezono mačas: jis pelnė 14 taškų, atkovojo 13 kamuolių bei surinko 25 naudingumo balus.

M.Zigmantavičiui pavyko pasiekti aukščiausius karjeros rodiklius: 12 taškų ir 14 naudingumo balų.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis 17 (4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam.), Martynas Echodas 16 (7/10 dvitaškių), Andrew Goudelockas 13 (4 atk. kam.), Arnas Butkevičius 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Augustas Marčiulionis 8.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis 14 (13 atk. kam.), Paolo Marinelli 13, Martynas Zigmantavičius 12 (6/8 dvitaškių), Matas Jucikas 10, Kristupas Žemaitis 7 (6 rez. perd.).

Ir abi pirmas tarpusavio akistatas po nelengvos kovos vis dėlto laimėjo „Rytas“ – 95:86 ir 90:80.