NBA naktis: N. Jokičiaus vedamos „Nuggets“ išsigelbėjimas bei C. Anthony rekordas

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo sužaista 10 rungtynių. Įspūdingas susitikimas vyko tarp „Denver Nuggets“ (25/16) ir „Chicago Bulls“ (18-22) ekipų, kur namuose tik po pratęsimo 131:127 (20:30, 25:27, 34:34, 27:35, 11:15) pergalę šventė serbo N.Jokičiaus komanda.

Nikola Jokičius.<br> APX/Scanpix nuotr.

Mar 20, 2021, 8:33 AM

Įspūdingai žaidęs N.Jokičius per plauką liko nuo trigubo dublio: per 42 minutes pelnė 34 taškus (14/23 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 4/6 baudų), atkovojo 15 atšokusių kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 1 kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Kartu su juo komandą į priekį vedė taip pat 34 surinkęs Jamalas Murray.

Čikagos komandoje lyderiu buvo Zachas LaVine'as pelnęs 32 taškus.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai. Gerai puolime žaidusi „Bulls“ per pirmąjį kėlinį sugebėjo susikurti 10 taškų pranašumą. Antrajame kėlinyje „Bulls“ ir toliau žaidė geriau, tačiau M.Porterio ir N.Jokičiaus tritaškiai neleido svečių komandai atitrūkti.

Antrojoje rungtynių pusėje šeimininkai nesugebėjo sumažinti skirtumo, tačiau trečiajame kėlinyje devynis taškus pelnė J.Murray, todėl žengiant į ketvirtąjį kėlinį švieslentė rodė tą patį 8 taškų deficitą.

Vis dėlto, paskutiniajame ketvirtyje „Nuggets“ sugebėjo rasti jėgų ir pasivyti varžovus, tačiau iki kėlinio pabaigos likus 10 sek. „Bulls“ vis dar pirmavo 116:113. Paskutinėje atakoje N.Jokičius prie tritaškio linijos atrado laisvą J.Murray, kurio taiklus metimas privertė komandas žaisti pratesimą.

Pratęsimo metu šeimininkai iš karto išsiveržė į priekį ir sužaidę užtikrintai, šventė sunkią pergalę.

Tai buvo aštuntoji „Nuggets“ pergalė per paskutiniąsias dešimt rungtynių.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 34 (15 atk. kam., 9 rezultatyvūs perd.), Jamalas Murray 34 (5 rezultatyvūs pedavimai, 4 perimti kam.), Michaelis Porteris 19, Willas Bartonas 16, JaMychalas Greenas 10, Zeke Nnaji 8.

„Bulls“: Zachas LaVine'as 32, Otto Porteris 22, Cody White'as 17, Thadeusas Youngas 11 (10 atk. kam.), Tomasas Satoransky ir Denzelis Valentine'as po 8.

Kitose rungtynėse „Portland Trail Blazers“ komanda namuose 125:119 (37:33, 27:27, 29:38, 32:21) palaužė Luka Dončičiaus vedamą „Dallas Mavericks“ ekipą.

Šiose rungtynėse pasižymėjo „Trail Blazers“ žvaigždė Carmelo Anthony, kuris per 27 min. surinko 18 taškų ir tapo tik vienuoliktu krepšininku NBA istorijoje per karjerą pelniusiu 27 tūkst. taškų.

Rezultatyviausiai rungtynėse žaidė slovėnas L.Dončičius per 38 min. pelnęs 38 taškus (15/27 dvitaškių, 4/13 tritaškių, 4/5 baudų), atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Pirmojoje rungtynių pusėje abi komandos žaidė gerai puolime ir po dviejų kėlinių šeimininkai susikūrė 4 taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje ir toliau taikliai iš žaidimo atakavę „Mavericks“ išsiveržė į priekį. L.Dončičiaus vedama komanda į paskutinįjį ketvirtį žengė laimėdami kėlinį 38:29.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje „Trail Blazers“ pavyko sustabdyti svečių puolimą ir po taiklių C. McCollumo ir Damiano Lillardo metimo šventė pergalę rezultatu 125:119.

„Mavericks“: Luka Dončičius 38, Timas Hardaway 25, Maximilianas Kleberas 16, Kristaps Porzingis 11, Trey Burke'as 10, Jalenas Brunsonas 9.

„Trail Blazers“: C.J. McCollumas 32, Damianas Lillardas 31, Carmelo Anthony 18, Enesas Kanteris 14 (9 atk. kam.), Robertas Covingtonas 11, Gary Trentas 7.