Be D. Sabonio pratęsime likę „Pacers“ antrą kartą iš eilės palaužė NBA vicečempionus

NBA čempionate sekmadienio vakarą Domanto Sabonio atstovaujama „Indiana Pacers“ (18/23) komanda išvykoje po pratęsimo 109:106 (32:26, 25:23, 22:21, 19:28, 11:8) palaužė „Miami Heat“ (29/14) ekipą.

D.Sabonis.<br> AP/Scanpix nuotr.

2021-03-21 21:47, atnaujinta 2021-03-21 22:51

Per 35 minutes 26-ių lietuvis pelnė 17 taškų, (5/13 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 7/7 baudų metimai), atkovojo 11 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 3 kamuolius, 5 kartus suklydo ir 6 sykius prasižengė.

Pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržė dviem tritaškiais rungtynes pradėję „Pacers“ (6:2). Vėliau puolime rezultatyviai žaidė abi komandos, bet kėlinį sėkmingiau užbaigė Indianos komanda (32:26).

Antrojo kėlinio pradžioje „Heat“ sėkmingai provokavo svečių pražangas ir rinko taškus, o po Gabe'o Vincento tritaškio išsiveržė į priekį 37:36. Tačiau toliau šeimininkams tritaškiais taškų rinkti nepavyko, o tuo pasinaudodami Nate'o Bjorkgreno auklėtiniai spurtavo ir į pertrauką keliavo turėdami 8 taškus.

Į trečiąjį kėlinį „Heat“ žaidėjai žengė nusiteikę grįžti į rungtynes ir kėlinį pradėjo 7 taškais be atsako tarp kurių buvo ir įspūdingas B.Adebayo dėjimas per D.Sabonį.

Galiausiai Eriko Spoelstros vadovaujama komandą spurtą baigė pirmaudami vienu tašku (58:57). Bet rezultatą iš karto atgal persvėrė „Pacers“ aukštaūgiai – baudų metimus sumetė Mylesas Turneris, dar du taškus pelnė D.Sabonis, o kėlinio gale 5 taškus iš eilės pelnė T.J.McConnellis ir svečiai po kėlinio pirmavo 9 taškais (79:70).

Visą ketvirtąjį kėlinį į rungtynes grįžti bandė Majamio krepšininkai. Galiausiai Bamo Adebayo vedami „Heat“ priartėjo ir atsilikinėjo tik vienu tašku. Iki mačo pabaigos likus 12 sek. su kamuoliu buvo Jimmy Butleris, kuris išprovokavo svečių pražangą ir baudų metimais galėjo išplėšti pergalę. Vis dėlto J.Butleris pataikė tik vieną metimą iš dviejų, o per likusį laiką „Pacers“ nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos, todėl dvikova persikelė į pratesimą (98:98).

Vos prasidėjus pratęsimui šeštąją pražangą gavo ir ant suolo sėsti privalėjo D.Sabonis. Bet „Pacers“ per pridėtą laiką pavyko rasti būdų užpulti. Po tritaškį pataikė Malcolmas Brogdonas ir Justinas Holiday, dar dvitaškį pridėjo Caris LeVertas ir komandą šventė dramatišką pergalę.

„Pacers“ komandoje dviženklę taškų sumą surinko net 7 krepšininkai.

Šios rungtynės buvo jau antroji Indijanos komandos pergalė prieš „Heat“ iš eilės. Naktį iš penktadienio į šeštadienį „Pacers“ laimėjo rezultatu 137:110.

„Pacers“: Domantas Sabonis 17 (13 atk. kam.), Mylesas Turneris 16 (5 blk.), Dougas McDermottas ir Justinas Holiday po 15, Caris LeVertas 13, Malcolmas Brogdonas (10 rez. perd.)- ir T.J. McConnellis po 12.

„Heat“: Bamas Adebayo 29 (10 atk. kam.), Jimmy Butleris 21 (15 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 13, Tyleris Hero 11, Kendrickas Nunnas 9, Kelly Olynykas 7.