NBA naktis: L. Dončičiaus tritaškių lietus ir pergalingas B. Griffinio debiutas Brukline

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį vykusiose NBA rungtynėse „Dallas Mavericks“ (22/19) grįžo į pergalių kelią.

L.Dončičius įmetė 8 tritaškius.<br>Scanpix nuotr.

Mar 22, 2021, 7:21 AM

Europos krepšinio talentų Luka Dončičiaus ir Kristapo Porzingio į priekį vedamas Dalaso klubas išvykoje 132:92 (27:30, 38:24, 38:15, 29:23) nugalėjo „Portland Trail Blazers“ (25/17) krepšininkus.

Pagrindiniu nugalėtojų pergalės kalviu tapo L.Dončičius, kuris pataikė net 8 tolimus metimus.

22-ejų slovėnas per 29 ant parketo praleistas minutes įmetė 37 taškus (5/10 dvit., 8/9 trit., 3/6 baud. metim.), atkovojo 7 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai sužaidė Daminas Lillardas, tačiau jis rungtynių pabaigoje savo kraityje turėjo vos 19 taškų.

Svečiai aukštesnę pavarą įjungė antrajame kėlinyje. Iki tol dažniau atsiliekančios komandos vaidmenyje buvusi „Mavericks“ į ilgąją pertrauką išsinešė dviženklį pranašumą.

Trečiajame kėlinyje Dalaso klubas ėmė mindyti savo varžovus, o skirtumas švieslentėje tapo nepadorus.

Ketvirtasis ketvirtis tapo tik formalumo, o vienu metu svečiai pirmavo net 45 taškų pranašumu (132:87).

Po šios pergalės „Mavericks“ pakilo į aštuntąją vietą Vakarų konferencijos turnyrinėje lentelėje.

„Trail Blazers“: Daminas Lillardas 19, Gary Trentas jaunesnysis 16, Nassiras Little'as 14, CJ McCollumas 13.

„Mavericks“: L.Dončičius 37 (8/9 trit.), Joshas Richardsonas 21, Dorianas Finney-Smithas 13, Kristapas Porzingis 12.

Kitose NBA rungtynėse Blake'as Griffinas pergalingai debiutavo „Brooklyn Nets“ (29/14) ekipoje. Jo atstovaujamas klubas savo aikštelėje 113:106 (25:30, 38:26, 25:27, 25:23) įveikė „Washington Wizards“ (15/26) krepšininkus.

Vis dėlto „Nets“ komandos debiutantas aikštelėje kalnų nenuvertė.

Per 15 ant parketo praleistų minučių B.Griffinas pasižymėjo dėjimu bei 2 atkovotais kamuoliais.

„Nets“ į pergalę vedė 28 taškus (9/19 dvit., 1/6 trit., 7/7 baud. metim.) surinkęs Kyrie Irvingas. Jis taip pat atkovojo 7 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojams Jamesas Hardenas pridėjo 26 taškus.

Svečių komandoje rezultatyviausias buvo Russellas Westbrookas – jo sąskaitoje 29 taškai. Gynėjas taip pat atliko 13 rezultatyvių perdavimų bei atkovojo 13 kamuolių.

„Nets“: Kyrie Irvingas 28, Jamesas Hardenas 26 , Nicolasas Claxtonas 16, DeAndre Jordanas 12.

„Wizards“: Russellas Westbrookas 29, Rui Hachimura ir Alexas Lenas po 20.

Kitų NBA rungtynių rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Toronto Raptors“ 116:105

„Detroit Pistons“ – „Chicago Bulls“ 86:100 (Deividas Sirvydis aikšėje nepasirodė)

„New York Knicks“ – „Philadelphia 76ers“ 100:101 (po pratęsimo)

„Phoenix Suns“ – „Los Angeles Lakers“ 111:94.