Intriguojančiame mūšyje su NBA lyderiu J. Valančiūnas su „Grizzlies“ krito po lemiamo nepataikyto metimo

„Memphis Grizzlies“ ekipa kovojo iš paskutiniųjų, tačiau išvykoje penktadienį apmaudžiai krito prieš lygos lyderius „Utah Jazz“ 114:117 (24:38, 26:28, 29:22, 35:29). Memfio atstovai dabar turi lygią statistiką – 21 pergalę ir 21 pralaimėjimą, o Jutos klubas ir toliau atrodo galingai, laimėjęs 33 dvikovas per 44-erias rungtynes. Abi ekipos ir vėl susitiks šeštadienio akistatoje, o Memfis nusileido po trijų laimėjimų iš eilės.

Jonas Valančiūnas.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Mar 27, 2021, 8:09 AM, atnaujinta Mar 27, 2021, 8:36 AM

„Jono Valančiūno ir Ja Moranto vedamas „Grizzlies“ nesėkmingai pradėjo mačą ir trečiame ketvirtyje atsiliko net 21 taško skirtumu – 50:71.

Tačiau per paskutinį kėlinį darė viską, kad galėtų prisivyti varžovą ir iki sėkmės Memfio krepšininkams pritrūko vos vieno tolimo metimo. Likus grumtis 34 sek. „Grizzlies“ atsiliko 114:117.

Apsigynę nuo šeimininkų atakos savo lemiamam metimui „Grizzlies“ turėjo 14 sekundžių ir šansą išplėšti pratęsimą turėjo D.Brooksas.

Tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė.

„Po ilgosios pertraukos pakėlėme savo tempą ir sugebėjome perlaužti rungtynes. Taip turime žaisti nuo pirmųjų minučių“, – po mačo kalbėjo kanadietis.

J.Valančiūnas ant parketo praleido 28 minutes ir pelnė 14 taškų (5/13 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/4 baudų), atkovojo 18 kamuolių, keturis kartus prasižengė, perėmė vieną kamuolį, padarė klaidą ir blokavo du metimus.

Bent dešimt kamuolių uteniškis atkovoja jau 12-ame mače iš eilės ir tai kol kas ilgiausia tokia serija NBA čempionate.

Jutos ekipą į priekį tradiciškai vedė 35 taškus pelnęs Donovanas Mitchellas, o Rudy Gobertas pridėjo dar 25 ir atkovojo 9 kamuolius.

Jutos klubui tai buvo jau 18-oji pergalė namų arenoje iš eilės, leidusi išlikti ir geriausia lygos komanda.

„Grizzlies“: Ja Morantas 32 (11 rez. perd.), Dillonas Brooksas 22 (3/8 tritaškių), Graysonas Allenas 17 (5 atk. kam., 5/9 tritaškių), Jonas Valančiūnas 14 (18 atk. kam.), Brandonas Clarke‘as 13 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 35 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 5/7 tritaškių), Rudy Gobertas 25 (9 atk. kam., 11/14 dvitaškių), Bojanas Bogdanovičius 17, Jordanas Clarksonas 14 (5 atk. kam., 2/7 tritaškių), Joe Inglesas 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.).